TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Wyroby ze srebra

Srebro jest jednym z dwóch najbardziej popularnych metali szlachetnych stosowanych w produkcji biżuterii. Podobnie do złota jest metalem szlachetnym, częściej jednak występującym w przyrodzie. Przekłada się to w oczywisty sposób na jego cenę, co nie oznacza jednak, że srebrna biżuteria jest mniej ceniona w jubilerstwie. Barwa srebra jest bowiem znacznie bardziej uniwersalna i wszechstronna, dzięki czemu łatwiej można dopasować ją do wielu kreacji i osobowości.  

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Znaczenie wyrobów srebrnych w kulturze 

Srebro znane jest i używane od czasów starożytnych, ale jego pełne możliwości odkryte zostały stosunkowo niedawno. Już 5000 lat temu srebro używano jako walutę i wytwarzano z niego biżuterię oraz naczynia. Skuteczny proces jego pozyskiwania został jednak rozwinięty dopiero 4000 lat później, a na rozkwit użycia srebra trzeba było czekać aż do średniowiecza. Wyrastające w tamtym okresie na terenie Europy kopalnie srebra sprawiły, że srebro, podobnie do złota, stało się synonimem słowa “pieniądze”. Starczy wspomnieć, że brytyjski funt szterling wziął swoją nazwę od srebra szterlinga. Pod pozornie dziwną nazwą kryje się po prostu srebro próby 925, które jest doskonałe nie tylko do wybijania monet, ale również do produkcji wyrobów jubilerskich. Sama biżuteria srebrna pochłania aż 20% ogólnego wydobycia tego surowca, co robi wrażenie, kiedy spojrzymy na mnogość jego zastosowań. Srebro wykorzystywane jest w elektronice, fotografii, produkcji luster a nawet stomatologii. Metal ten jest niezbędny do wytwarzania formaldehydu, przez co pośrednio znajduje zastosowanie w produkcji niewyobrażalnej ilości towarów i produktów.  

Co stoi za sukcesem srebrnej biżuterii 

Srebro wykorzystywane jest w biżuterii, głównie za sprawą swojego przyciągającego wzrok wyglądu. Sama jego nazwa wywodzi się z greki i oznacza “błyszczący”, co najlepiej wskazuje za co ceniony był ten metal już w starożytności. Wysoka kowalność i ciągliwość srebra pozwalają na jego łatwe formowanie w skomplikowane kształty, co w połączeniu z barwą, wręcz prosi się o wykorzystanie go w jubilerstwie. Srebro nie jest jednak aż tak plastyczne jak złoto, dzięki czemu świetnie sprawdza się do wytwarzania ekskluzywnej i odpornej na korozję zastawy stołowej.