TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Wyroby ze złota

Wyroby ze złota od niepamiętnych czasów stanowią obiekt pożądania ludzkości. Jego niezwykła wartość znana jest we wszystkich kulturach i po dziś dzień kojarzona jest z elegancją, luksusem i władzą. Biżuteria złota jest ponad wszelką wątpliwość trwała i ponadczasowa, dlatego miejsce dla niej powinno znaleźć się w szkatułce każdej kobiety. Choć złoto ma cały wachlarz zastosowań w finansach i urządzeniach technicznych, aż 50% jego zasobów wykorzystywanych jest właśnie w jubilerstwie. W tej kategorii znajdziecie wszystkie rodzaje biżuterii - od pierścionków i łańcuszków po kolczyki i sygnety – wykonane właśnie przy użyciu tego szlachetnego materiału. 

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Znaczenie wyrobów ze złota w kulturze

Wyroby ze złota cenione są na w każdym zakątku świata, na każdej szerokości geograficznej. Dotyczy to przede wszystkim wszelkiego rodzaju biżuterii wykonanej z tego surowca, szczególnie wielbionego przez żeńską część społeczeństwa. Najwięcej, bo aż 11% światowych zasobów złota, znajduje się bowiem w pierścionkach, naszyjnikach i wszelkiego rodzaju złotych ozdobach, noszonych przez kobiety w Indiach. Oznacza to, że damy z tamtego regionu posiadają w formie biżuterii więcej złota, niż w swoich rezerwach przechowują Stany Zjednoczone, Niemcy, Włochy i Bank Centralny razem wzięte. Wyroby ze złota są nie tylko drogocenne same w sobie, ale doskonale komponują się z rzadkimi kamieniami, tworząc naprawdę niezwykłe kompozycje.

Dlaczego złoto tak dobrze sprawdza się w biżuterii

Za sukces złota w jubilerstwie, odpowiadają bez wątpienia jego niezwykłe właściwości. Pierwszą z nich dostrzec możemy już na pierwszy rzut oka – w jego przyciągającym wyglądzie. Złoto ma przyjemny, ciepły kolor oraz błyszczącą powierzchnię, dzięki czemu w podświadomości przypomina nam życiodajne słońce. Do tego, wyroby ze złota można w prosty sposób formować. Złoto jest najbardziej kowalnym i ciągliwym ze wszystkich znanych ludzkości metali, dzięki czemu łatwo formować z niego różnorodne przedmioty i wzory. Ponadto nie podlega korozji, jest mało aktywne i praktycznie niezniszczalne chemicznie, co oznacza, że wyroby ze złota nie tracą wyglądu pomimo upływu czasu.