Zimowa wyprzedaż
POWRÓT08-06-2020

GPS w zegarku

Nowe technologie pukają do naszych drzwi każdego dnia i nie da się ukryć, że chętnie witamy je w swoich progach. Jedną z takich technologii jest GPS, który sprawił, że zapomnieliśmy już o wielu problemach, których jeszcze nie tak dawno nie dało się zwyczajnie rozwiązać. Dzięki tej technologii przesył danych oraz ustalenie lokalizacji stały się możliwe we wszystkich zakątkach świata, nawet jeśli od najbliższej naziemnej anteny, dzielą nas kilometry drogi. W tym świetle kwestią czasu było, aż na rynku pojawią się pierwsze zegarki z GPS. Wszechstronna technologia pozwala na równie wszechstronne zastosowanie, stąd zegarki GPS różnią się pomiędzy sobą przeznaczeniem i funkcjonalnością. Dziś chcielibyśmy przedstawić Wam możliwe zastosowania tej technologii oraz pomóc wybrać odpowiedni zegarek z GPS.

wielofunkcyjny zegarek z funkcją GPSPostaw na multisportowy zegarek GPS. Podążaj zgodnie z wytyczonym szlakiem.

Multisportowe zegarki z przydatną funkcją GPS
Pierwszą kategorią czasomierzy, w której zastosowanie znalazł moduł GPS są oczywiście zaawansowane zegarki sportowe. GPS służy tutaj głównie do wyznaczania tras, zapamiętywania przebiegu treningu, czy rozeznania w terenie. To doskonała alternatywa dla noszenia konieczności zabierania nieporęcznego smartfona na trening.

Sportowe zegarki z GPS takie jak Suunto 5 podobnie jak smartfon, umożliwiają dostęp do aplikacji wspierających utrzymanie formy, oferując przy tym znacznie większą wygodę użytkowania.

Wszystkie modele Suunto Ambit 5 to wyśmienite, profesjonalne zegarki do biegania jak i do wielu innych dyscyplin. Zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających zawodnikach. Dołączone do nich zaawansowane oprogramowanie pozwala na bardzo dokładną i dogłębną analitykę. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że Suunto to cyfrowe zegarki z GPS, które wykorzystując ten moduł, pozwalają na bardzo dokładną analizę przemierzonej trasy, łącznie z amplitudą wysokości.Outdoor? Tylko z GPS na nadgarstku

Zegarki GPS z możliwością śledzenia trasy to nie tylko modele typowo sportowe. Dobrym przykładem będą tutaj outdoorowe zegarki Suunto Traverse, stworzone z myślą o prawdziwych globtroterach. Jeżeli uwielbiasz zmierzać przed siebie nie patrząc wstecz to zegarek z GPS z pewnością przypadnie Ci do gustu. Zegarki Suunto Traverse pozwalają bowiem na dokładne śledzenie i wytyczanie przebytych tras, dzięki czemu z łatwością wrócisz w napotkane na szlaku lokalizacje. Ponadto te niezwykłe zegarki z GPS pozwalają włączyć tryb, który pokieruje Cię do początku przebytej trasy gwarantując, że zawsze pozostaniesz na dobrej drodze.
Outdoorowe zegarki z funkcją GPSZawsze z klasą, zawsze na czas - męski zegarek z GPS

Stylowe jak i wielofunkcyjne zegarki z funkcją GPS
Co ciekawe, zegarki z GPS to nie tylko cyfrowe modele, ale i analogowe zegarki o mocnym charakterze. Technologia GPS służy tutaj do automatycznej synchronizacji czasu. Pierwszy przykład to męski zegarek Casio G-SHOCK Gravitymaster. To wielofunkcyjny model o podwyższonej wodoszczelności, odporny na uszkodzenia. Wyposażono go w praktyczne dodatki jak stoper i alarm.

Po uruchomieniu zegarka lub po wyciągnięciu go z pudełka wskazówki zaczynają się samodzielnie ustawiać na godzinę strefy czasowej, w której użytkownik aktualnie się znajduje. Zegarek wykorzystuje sygnał z satelity, aby samodzielnie ustawić dokładny czas dla lokalizacji, w której się obecnie znajdujesz.


Również japońska marka Seiko ma w swoim portfolio zegarek z GPS. Mowa o Seiko Solar, czyli zegarku ładowanym światłem. To ekskluzywny, japoński zegarek o eleganckiej kopercie i tradycyjnym pasku lub bransolecie. Sygnał GPS wykorzystany zostaje podobnie jak w przypadku Gravitymaster do automatycznej kalibracji wskazywania czasu.

Zegarek Seiko Solar nie tylko automatycznie skalibruje aktualny czas. Ciekawym dodatkiem jest umieszczony na tarczy wskaźnik, który podczas pobierania sygnału GPS, wskaże ilość satelitów, z którymi zegarek się połączył. Wieczny kalendarz to kolejny atut zegarka.

Seiko Astron to najbardziej prestiżowa linia zegarków solarnych GPS. Seiko wyposażyło wspomniane modele w funkcję oszczędzania energii, dzięki czemu nieużywany zegarek potrafi wejść w stan uśpienia.


Zegarek Seiko SSH045J1 Astron GPS Solar Novak Djokovic 2020 Limited Edition z funkcją GPS


Moduł GPS w zegarkach wykorzystywany jest nie tylko jako nawigacja, ale narzędzie do synchronizacji czasu. Taka technologia na nadgarstku będzie pomocna w wielu codziennych sytuacjach, podczas podróży czy treningu. To od nas zależy, jak wykorzystamy taki potencjał. Ty już wiesz?


Wybierz idealny zegarek GPS dla Ciebie: