<<   POWRÓT 04-06-2019

Zegarki z pulsometrem

Zegarki do biegania wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających trening. Marki specjalizujące się w produkcji zegarków sportowych dołączają do nich dodatkowy sprzęt, w tym pasek do monitoringu pracy serca. Zakłada się go na klatkę piersiową lub ramię.

Tego typu rozwiązania znajdziemy między innymi w zegarkach Suunto czy Timex. Te pierwsze dodatkowo wyposażone są w Suunto Mini Movestick Mini, który umożliwia pobieranie danych na komputer. Dzięki temu możemy analizować swoje postępy i osiągnięcia sportowe. 


Marka Puma poszła natomiast o krok dalej, opracowując unikatowy sposób umieszczenia pulsometru w pasku zegarka. Dzięki temu nie potrzebujemy dodatków do zegarka, które dla niektórych mogły być uciążliwe w użytkowaniu. Zegarki z pulsometrem Puma Optical Cardiac to nowe modele unisex Puma PU911291001 Performance i Puma PU911291002 PU911291002 o bardzo sportowym designie. Pulsometr zamontowany w wygodnym gumowym pasku informuje nas na bieżąco o naszym pulsie. Zegarek oferuje również zaawansowane opcje, jak ustalenie prawidłowej strefy tętna czy ustawienie alarmów (dźwiękowych lub świetlnych), które podpowiadają, że należy ćwiczyć szybciej lub zwolnić.

 

         


Pulsometr zamontowany w wygodnym gumowym pasku informuje nas na bieżąco o naszym pulsieZegarki sportowe Puma z pulsometrem mają dużą kopertę (47 mm), ale jego niewielka waga sprawia, że niemal nie odczuwamy go na nadgarstku. Wykonano je z czarnego tworzywa sztucznego, ozdobionego czterema śrubami, dodającymi zegarkowi charakteru. Zegarki wyposażone są w efektywne podświetlenie tarczy. Szeroki, przewiewny pasek z nacięciami nie powoduje dyskomfortu podczas jego noszenia. Wygodne w użyciu są także przyciski, które pozwalają na włączanie podświetlenia, alarmu i podgląd pulsu.

 

Męski zegarek Puma PU911291002 posiada pulsometr.


Kwarcowy mechanizm gwarantuje wyświetlanie prawidłowej godziny, a na głównym ekranie można podejrzeć także dzień tygodnia i miesiąca. Ten oryginalny zegarek do biegania oferuje podstawową wodoodporność 30 m, która pozwala na korzystanie z niego w czasie deszczu i chroni zegarek przed zachlapaniem. Zegarki Puma Puma PU911291001 Performance i Puma PU911291002 PU911291002 sprawdzą się zarówno na zawodach sportowych, jak i w czasie indywidualnego treningu. To także świetne zegarki sportowe do codziennego użytkowania, które wyróżniają się świetną czytelnością i ciekawym designem. To alternatywa dla zegarków sportowych innych firm, od których odróżniają się przede wszystkim rzadką funkcją wbudowanego pulsometru.


Zegarek z pulsometrem nadgarstkowym

Marka Suunto wprowadziła zegarki z nadgarstkowym pomiarem tętna. Nie wymagają one dodatkowego sprzętu do mierzenia tętna.


Więcej o tych zegarkach w artykule: Zegarek Suunto z nadgarstkowym pomiarem tętna