POWRÓT11-10-2021

Duńczycy, którzy stworzyli harmonię. Obaku Denmark i wielcy minimalistyczni projektanci

Patrząc na zegarek, widzimy gotowy produkt, ale zwykle nie zastanawiamy się, przez czyje ręce musiał przejść, aby teraz dumnie ozdabiać nasz nadgarstek. Wszystko zaczyna się od idei, pomysłu i planu. Zatem poznajcie nieziemsko uzdolnionych i piekielnie kreatywnych projektantów zegarków Obaku Denmark. 


Wielka historia prostego wzornictwa 

Skandynawska chłodna i surowa aura, spokój, cisza oraz brak zgiełku przyczyniają się do niezwykłego wyglądu zegarków Obaku Denmark. Zresztą tam, gdzie czas płynie wolniej, zawsze jest miejsce na zatracenie się w chwili. Ta idea, wraz z minimalizmem, bez wątpienia przyświeca projektom Obaku Denmark. 


Skandynawskie zegarki Obaku Denmark tworzone są zgodnie z duńskimi tradycjami. To kwintesencja harmonii, prostoty i wysokiej jakości. Marka dąży do kreowania modeli w oparciu o wyznawane wartości, panujące trendy i potrzeby klientów. Na tarczach zegarków Obaku Denmark nie dostrzeżecie zbędnych upiększeń. Ich największą ozdobą jest prostota, wyraziste linie i minimalizm wyrażony we wszystkich elementach. Damskie i męskie zegarki Obaku Denmark komponuje się z najlepszych części, a wszystko po to, by w myśl minimalizmu, jeden zegarek mógł przetrwać z Wami wieloletnią próbę czasu.  

Obaku Denmark zegarki

Skandynawskie niebo ukryte w zegarkach Obaku Denmark 

Zegarek Obaku V173LXVLMV Denmark SKYdamski zegarek z niebieską tarczą  

Obaku to zegarek, który zachwyca zarówno doskonałym wnętrzem, jak i designem, o którym moglibyśmy opowiadać godzinami. To kwintesencja skandynawskiego minimalizmu – z tarcz zegarków bije arktyczny chłód i zimna prostota. Nie oznacza to jednak, że zaprojektowany przez Obaku zegarek damski czy męski jest nudny i nie przyciąga uwagi. Duńskie wzornictwo jest obecnie jednym z popularniejszych skandynawskich wzorców, nie tylko w zegarmistrzostwie, ale również w branży wnętrzarskiej czy modowej. Inspiracje tego typu stylistyką są widziane nawet przy projektowaniu sprzętu technologicznego. Marki świadomie rezygnują z przepychu na rzecz pięknej i wysublimowanej duńskiej prostoty.  

Funkcjonalność - to właśnie ona wyróżnia tworzone przez Obaku zegarki męskie i damskie. "Less is more" to idea, która znajduje odzwierciedlenie również w przypadku technologii. Modele wyposaża się w światowej klasy mechanizmy kwarcowe o długiej żywotności. Dzięki temu, kupując ponadczasowy zegarek Obaku, dostajecie perełkę, która będzie waszym towarzyszem przez wiele lat.  

Zegarek damski Obaku

Poczuj piękno chwili w duchu filozofii Zen 

Pomyślicie sobie zapewne, że pochodząca z Azji filozofia Zen i duńskie zegarki Obaku to dwa odległe krańce świata, nie tylko geograficznie. Jednak jest im do siebie bliżej, niż możecie sobie to wyobrazić. Sama nazwa marki inspirowana była jedną z gałęzi filozofii ZEN, zapoczątkowanej przez chińskich mnichów w 1661 roku gdzieś u stóp góry Obaku.  


Obaku Denmark z Filozofia Zen

Głównym założeniem filozofii Zen Obaku jest opanowanie całkowitej równowagi zachodzącej między ciałem i umysłem, a także odkrycie swojej prawdziwej natury. Harmonia panująca w filozofii Zen ma wspomóc nas w widzeniu świata korzystniejszym. Ma również pozwolić nam opanować i skoncentrować myśli na istniejącej chwili i radości z niej płynącej. 


Prawda, spokój, opanowanie i prostota - te cechy były inspiracją dla projektantów Obaku do stworzenia dzieła, które poruszy serce i umysł. Dostarczy wszystko, co potrzebne, a jednocześnie nie odciągnie uwagi od najważniejszych wartości. Design zegarków Obaku, który doskonale odwzorowuje filary azjatyckiej filozofii Zen, udowadnia, że zbędne detale i zdobienia nie są potrzebne i jedynie zakłócają odbiór drobnych radości, kiedy czas tak nieubłaganie upływa. 

Obaku Denmark

Christian Mikkelsen, czyli duńska dusza artysty 

Christian Mikkelsen

Christian Mikkelsen to absolwent Duńskiej Architektury w Aarhus ze specjalnością w zakresie projektowania przemysłowego, ale przede wszystkim “silnik napędowy” marki Obaku i wspaniały artysta z otwartą głową pełną pomysłów. To mistrz w swoim fachu, który od 15 lat tworzy zegarki zgodne z jego twórczymi, minimalistycznymi wizjami. To nazwisko w świecie zegarmistrzostwa wywołuje poruszenie, gdyż jest on jednym z najlepszych i najbardziej szanowanych projektantów na świecie. Jego projekty podbijają serca fanów skandynawskiego designu.  


To nie tylko wykształcony człowiek, ale również rzemieślnik. Jako młody człowiek słusznie zaobserwował, że piękno tkwi w szczegółach, dlatego każdy zegarek Obaku, który wychodzi spod jego bacznego oka, jest dopracowany w najmniejszym detalu.  

Zegarek Obaku Denmark V175GMCBMC zegarek projektu Christiana Mikkelsena


Sam zresztą mówi: „Kiedy projektuję zegarek, myślę o nim jak o czymś znacznie więcej niż urządzeniu do odmierzania czasu. Dla mnie doskonały zegarek powinien sprawiać przyjemność, kiedy się na niego patrzy, kiedy się go dotyka i nosi. Powinno to dostarczać emocji, które przemawiają do ludzi i dają wyraz ich osobowości”. Czy to nie brzmi jak słowa wielkiego człowieka?  


Lau Liengård Ruge, projektant o minimalistycznej wizji rzeczywistości 

Lau Liengård Ruge

Kadra projektantów Obaku to specjaliści w swoim fachu. Lau Liengård Ruge jest tego kolejnym dowodem. Podobnie jak Christian Mikkelsen, ukończył on duńską Szkołę Architektury w Aarhus i swoimi minimalistycznymi i twórczymi wizjami uświetnia projekty pod szyldem Obaku. Jest perfekcjonistą, a jego głównym celem nie jest ilość, a jakość. Każdy jego projekt jest dopięty na ostatni guzik, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że diabeł tkwi w szczegółach.  


Zegarki Obaku - damskie i męskie, które wychodzą spod jego ręki, są absolutnie doskonałe. Zmysł artysty przejawiał się u niego od dziecka. Lau Liengård Ruge ma przewagę na innymi projektantami, dzięki swojej wysokiej świadomości. Sięgając po każdy materiał, planując konkretne rozwiązanie, doskonale wie, jaki będzie finał i zdaje sobie sprawę, że jego dzieło będzie perfekcyjne.  

Zegarek Obaku Denmark V219LXVHMV  Lau Liengård Ruge damski zegarek na bransolecie w kolorze różowego złota z motywem rośliny na tarczy


Proponowane przez markę Obaku zegarki damskie oraz męskie uświetniają asortyment naszego sklepu Zegarek.net. Jeśli poszukujecie modelu, który będzie uniwersalny, a przy tym niespotykanie piękny, to duńskie zegarki Obaku są wręcz dla Was stworzone. 

Podobne strony