POWRÓT12-10-2021

Nautica – zegarki stworzone dla wielbicieli sportów wodnych. Propozycje zegarków Nautica

Zegarki Nautica są ukłonem w stronę miłośników żeglarstwa i szeroko pojętych sportów wodnych. Ich niepowtarzalny i sportowy design jasno określa przeznaczenie czasomierzy, dlatego zegarki Nautica wybierane są przez ludzi czerpiących przyjemność z aktywnego wypoczynku. Często spotykanym motywem znajdującym się na tarczach zegarków Nautica są flagi morskie oraz fale. 

Zegarki Nautica

Zegarki Nautica zaopatrzone są w wysokiej jakości mechanizmy japońskiej produkcji, co gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie. Warto wspomnieć, że niektóre modele zostały wyposażone w moduł chronografu, dzięki któremu zmierzymy czas z dokładnością do 1/10 sekundy. 

Stworzone przez markę Nautica zegarki to świetna propozycja dla ludzi, którzy uwielbiają połączenie żeglarskiej tradycji z nowoczesną technologią. I choć trudno odmówić im marynistycznego stylu, to zegarki są niezwykle uniwersalne. Dodatkowym atutem propozycji od marki Nautica jest niewygórowana cena i różnorodność modeli dostępna na rynku, dzięki czemu każdy miłośnik czasomierzy znajdzie dla siebie zegarek odpowiadający własnym preferencjom. 


Zegarki Nautica – marynistyczny design w amerykańskim wykonaniu 

Historia marki Nautica sięga 1983 roku i jest ściśle związana z Davidem Chu – znaną postacią w świecie mody i ogromnym wielbicielem rzemiosła zegarmistrzowskiego. To właśnie druga pasja sprawiła, że postanowił stworzyć linię zegarków, której nazwa nawiązuje do łacińskiego słowa “Nauticus” oznaczającego “statek”. Połączenie wysublimowanego marynistycznego wyglądu i wysokiej jakości wykonania spowodowały, że zegarki Nautica stały się niezwykle popularne. W 2008 roku firma Nautica nawiązała ścisłą współpracę z Timex Group – jednym z największych producentów zegarków na świecie. Dzięki wsparciu firmy Timex niektóre modele zostały wyposażone w podświetlenie Indiglo, które pozwala na odczyt godziny nawet w absolutnej ciemności. Dziś zegarki Nautica dostępne są w sprzedaży w ponad 60 krajach, co świadczy o niezwykłej popularności firmy. 

Zegarki Nautica – marynistyczny design w amerykańskim wykonaniu

Zegarek męski Nautica – dla mężczyzn lubiących wyzwania 

Sportowy i zarazem elegancki styl to cechy wyróżniające zegarki męskie Nautica. W ofercie marki Nautica znajdziemy zarówno modele przeznaczone dla profesjonalnych żeglarzy, jak też propozycje dla amatorów sportów wodnych. Wszystkie zaprojektowane przez Nautica zegarki zostały wyprodukowane z wysokiej jakości komponentów, co gwarantuje niezwykłą wytrzymałość w najbardziej ekstremalnych warunkach. Oto kilka propozycji zegarków Nautica dla mężczyzn: 


Zegarek męski Nautica NAPSSP901 

Zegarek Nautica NAPSSP901 męski na czarnym pasku

Jest to bez wątpienia propozycja dla profesjonalnych żeglarzy. Niezwykle bogato zdobiona tarcza posiada w miejscach indeksów godzinowych flagi morskie, nadające zegarkowi NAPSSP901 marynistycznego sznytu. Model ten, oprócz wskazania dokładnego czasu, posiada również wiele innych przydatnych funkcji, takich jak: kompas, termometr czy wskazanie pływów. Dodatkowo na godzinie „6” znajduje się okno datownika, w którym wyświetla się dokładny dzień miesiąca.  

Zegarek męski Nautica został zamknięty w dużej, 46-milimetrowej kopercie ze stali szlachetnej, którą wieńczy obrotowy bezel ze wskazaniami stron świata i dokładnymi wartościami wyrażonymi w stopniach. Model Nautica NAPSSP901 jest wodoszczelny do 100M, co pozwala na bezproblemowe korzystanie z jego funkcji podczas pływania. Jest mocowany do nadgarstka za pomocą wysokiej jakości paska z tworzywa sztucznego odpornego na działanie słonej wody. Zegarek męski Nautica NAPSSP901 jest bez wątpienia znakomitym wielofunkcyjnym narzędziem, z którego skorzystają profesjonalni żeglarze i podróżnicy. Zegarek Nautica NAPJBF912 

Zegarek Nautica NAPJBF912 to propozycja dla miłośników klasyki połączonej z elementami marynistyki. Model został wyposażony w japoński mechanizm automatyczny wysokiej klasy, posiadający 21 kamieni zmniejszających ścieralność ruchomych elementów. O rodzaju zastosowanego mechanizmu informuje napis Automatic znajdujący się na ruchomym bezelu, a także napis pod osią wskazówek. 

W pięknej, niebieskiej tarczy zostały osadzone indeksy godzinowe w postaci flag sygnałowych, które używane są w regatach żeglarskich. Koperta zegarka Nautica NAPJBF912 została wykonana ze szczotkowanej stali szlachetnej, charakteryzującej się wysoką odpornością na szkodliwe działanie słonej wody. Z prawej strony znajduje się koronka chroniona przez otaczający ją frezowany element, będący integralną częścią koperty. Męski zegarek Nautica NAPJBF912 dostarczany jest na wysokiej jakości zaimpregnowanym pasku skórzanym, który bez obaw może być używany w wodzie. 

Zegarek Nautica NAPJBF912 zegarek męski na niebieskim pasku typu diver z datownikiem

Zegarek damski Nautica – funkcjonalny dodatek w morskiej stylistyce 

Producent zadbał także o bogaty asortyment skierowany dla kobiet. Oto dwie ciekawe propozycje dla pań: 


Zegarek damski Nautica NAPCGP908 

Zegarek Nautica NAPCGP908 zegarek damski na bransolecie mesh w kolorze rózowego złota z motywem fal na tarczy

Model wyróżnia się niezwykle ciekawą złotą kopertą z prostymi uszami, która przywodzi na myśl wzory z lat 30-tych. Wewnątrz koperty znajduje się tarcza ozdobiona frezowanymi falami. Wskazówki typu sword i proste indeksy są również koloru złotego, co daje wrażenie zegarka „skąpanego w złocie”. Przeciwwaga sekundnika posiada wykończenie w postaci kotwicy, ukazując tym samym morski charakter zegarka Nautica NAPCGP908.  

Niewielki rozmiar koperty (36 milimetrów) sprawi, że zaprojektowany przez Nautica zegarek będzie idealnie leżał na kobiecym nadgarstku, a niezwykle wygodna bransoleta typu mesh zapewni komfort noszenia. Zegarek damski Nautica NAPCGP908 to elegancki czasomierz i idealne uzupełnienie stroju wieczorowego. Zegarek Nautica NAPCPR007 

Koperta zegarka Nautica NAPCPR007 została pokryta cienką warstwą żółtego złota w technologii PVD, gwarantującej niską ścieralność warstwy z materiału szlachetnego. Morskiego charakteru nadają kopercie zdobienia w postaci główek śrub. Można odnieść wrażenie, że całość została zaprojektowana tak, by przypominała bulaj – czyli małe okrągłe okienko w burcie statku. 

Tarcza w kolorze białym posiada strukturę przypominającą fale. Pasek z wysokiej jakości tworzywa sztucznego również jest koloru białego i ma identyczne tłoczenia jak tarcza, dzięki czemu pięknie z nią koresponduje. Zegarek damski Nautica NAPCPR007 został wyposażony w wysokiej jakości mechanizm kwarcowy, który wskaże dokładny czas bez względu na panujące wokół warunki. 

Zegarek Nautica NAPCPR007 zegarek damski na białym pasku z kopertą w kolorze złotym

Podobne strony