Zimowa wyprzedaż
<<   POWRÓT31-05-2022

Nowa seria G-SHOCK Metal GM-2100 i GM-S2100

Casio - producent niezniszczalnych zegarków G-SHOCK oferuje prawie niezliczoną ich ilość. Różnią się wielkością, kształtem, funkcjonalnością, ceną i oczywiście przeznaczeniem. Znajdziemy tutaj stricte sportową linię G-SHOCK G-Squad, która w dość krótkim czasie zdobyła uznanie wśród “aktywnych” fanów marki. Japoński producent oferuje mnogość zegarków zadaniowych tworzących linię Master of G, kładąc w ostatnim czasie nacisk na rozwój serii Mudmaster. Ale z drugiej strony mamy linię G-SHOCK G-Steel, która na przestrzeni lat poddana została daleko idącej ewolucji. Są to przykłady linii G-SHOCKów, które są nadal rozwijane, stając się trzonem dla wysokiej pozycji w rankingu popularności zegarków. Wspomniane wyżej linie G-SHOCK’ów kształtują się raczej na poziomie nieco droższych zegarków. Ale jest taki model, który od samego początku wzbudzał spore kontrowersje wśród fanów marki, z którego przyszłością nie wiązano szczególnych planów. To CasiOak, czyli Octagon GA-2100. Na czym polega fenomen owego Octagona ?


Poznaj fenomen G-SHOCK Octagon GA-2100

GA-2100 należy do jednych z najbardziej podstawowych modułowo zegarków G-SHOCK. To, co dziś możemy nazwać fenomenem tego modelu to jego “wielkość” i uniwersalność zarazem. Jest to ten element, który budził najwięcej kontrowersji.

 G-SHOCK Octagon GA-2100
 G-SHOCK o najcieńszej kopercie

GA-2100 zaprezentowany został jako G-SHOCK o najcieńszej kopercie w historii marki. Zrealizowanie takiego projektu było możliwie głównie dzięki zastosowaniu systemu Carbon Core Guard, który pozwolił na maksymalne zmniejszenie wymiarów poszczególnych elementów, co bezpośrednio przełożyło się na wielkość koperty. Co ważne, Carbon Core Guard to nadal bardzo skuteczna ochrona modułu, dzięki czemu GA-2100 to pełnowartościowy - bardzo odporny G-SHOCK, o niebanalnym kształcie i wyjątkowo lekkiej kopercie.


Od premiery GA-2100 minęło już trochę czasu, a model ulega kolejnym przemianom, pokonując coraz to wyższe poprzeczki stawiane przez fanów marki. Czy zatem GA-2100 jako połączenie pierwszego analogowego G z pierwszym G wyposażonym we wskazówki, wpisanym w kształt idealnego koła to zadatek na kolejną legendę zegarków G-SHOCK?


G-SHOCK Octagon okuty stalą niczym G-Steel

Octagon GA-2100 od G-SHCOK pojawił się jako podstawowy, unisexowy model, stanowiący uzupełnienie codziennych-sportowych stylizacji. Po wstępnej fazie obaw analityków rynku zegarkowego, dość szybko okazało się, że wraz z nowymi wersjami kolorystycznymi rośnie zainteresowanie modelami CasiOak. Nagle okazało się, że nie tylko “nowe” pokolenie coraz częściej sięga po GA-2100, lecz również osoby starsze, dla których “ośmiokątny G" stał się alternatywą dla standardowych “pięćdziesiątek szóstek”. Można zauważyć, iż producent po raz kolejny wykorzystał potencjał i postanowił przenieść podstawowego Octagona na wyższy poziom. Wykorzystano tutaj doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas prezentowania nowych odsłon serii G-Steel oraz takich serii jak G-SHOCK Metal GM-5600 czy GM-6900. Zatem bardzo prosty zabieg polegający na dodaniu stalowych elementów w postaci bezela oraz kosmetyczna zmiana tarczy pozwoliły wynieść GA-2100 na wyższym poziom. Oczywiście zmianie uległo oznaczenie - numer referencyjny modelu. Podobnie jak to miało miejsce z DW-5600/GM-5600, GA-2100 zmienił się w model o oznaczeniu GM-2100. To, co niezmiernie istotne, to fakt iż GM-2100 funkcjonalnie stanowi odzwierciedlenie GA-2100.

Octagon GA-2100 unisex
G-shock gm-2100 zegarek casual

GM-2100 to już zdecydowanie bardziej casualowy zegarek. Posiadając wszystkie cechy rasowego G-SHOCKa, swoim minimalizmem stylowo uzupełnia każdy bardziej formalny strój. Co ciekawe, podstawowa - bardziej stonowana wersja kolorystyczna nadal użytkowana jest jako zegarek sportowy.


G-SHOCK GM-2100 - dostępne modele

Warto skupić się na trzech dostępnych obecnie wersjach nowości:

GM-2100-1AER - najbardziej podstawowa odsłona serii. Czarny pasek połączono ze srebrnym stalowym bezelem oraz bardzo atrakcyjną tarczą, która przypomina szczotkowaną stal. Tarcza oraz jej wszystkie elementy wykonano w szarościach, dzięki czemu stanowią bardzo spójną całość. Negatywowy wyświetlacz komponuje się z czarnym paskiem.

i

GM-2100N-2AER - to zdecydowanie propozycja dla fanów marki, którzy cenią sobie G-SHOCKi w niebieskim i granatowym kolorze. Kolor niebieski jest dość często wykorzystywany przez producenta i na przestrzeni lat prezentowane były różne modele w tej kolorystyce. Jest to drugi w hierarchii kolor po który sięgają osoby o bardziej stonowanych kolorystycznie preferencjach. Projekt jest również bardzo spójny. Granatowy pasek idealnie komponuje się z granatową tarczą, która również przypomina szczotkowaną stal. Stalowy bezel stanowi jakby połączenie srebra z kolorem niebieskim, co niewątpliwie czyni z tego modelu jeszcze bardziej atrakcyjną propozycję. To na pewno bardzo męski casualowy G-SHOCK. Negatywowy wyświetlacz również wykorzystano w tej wersji GM-2100.

GM-2100B-3AER - zieleń, która zdecydowanie najczęściej pojawia się w zegarkach zadaniowych. Kojarzona z przyrodą, wyzwaniem i wytrzymałością. Zielony pasek i tarcza tworzą niebanalną męską stylówkę, przenosząc ten outdoorowy kolor na “salony” casualowych zegarków G-SHOCK. Bezel jest zdecydowanie bardziej grafitowy aniżeli w pierwszym modelu. W zależności od padającego światła można na nim dostrzec zieloną poświatę.


Z uwagi na wielkość koperty serii GM-2100: 49,3 mm x 44,4 mm x 11,8 mm (72 g) jest ona uznawana za model typu unisex. Jednak warto zaznaczyć, iż G-SHOCK postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom stylowych kobiet, wprowadzając do oferty dedykowaną kobietom serię GM-S2100.


Damski G-SHOCK GM-S2100 - zdecydowanie najbardziej kobieca odsłona serii Octagon

Casio G-SHOCK GM-S2100 zegarek damski

Casio G-SHOCK GM-S2100 to skrojona na damski nadgarstek seria niezniszczalnych zegarków. To piękno w czystej postaci, które wytrzyma najmniej oczekiwane zdarzenia. GM-S2100 posiada kopertę o wymiarach: 45,9 mm x 40,4 mm x 11 m i waży zaledwie 55 g. Chociaż GM-2100 jest jednym z mniejszych G-SHOCKów, zestawiając go z serią S2100 przysłowiowym gołym okiem widać różnicę w wielkości.


Jeżeli chodzi o funkcjonalność nowych damskich G-SHOCKów, to jest ona identyczna jak w przypadku GM-2100 i zaliczamy do niej:

Funkcjonalność damskich modeli G-SHOCK Octagon

Funkcja

GM-S2100

Czas światowy World Time:

31 stref czasowych / 48 miast

Stoper

zakres pomiaru: 24 h dokładność pomiaru: 1/100 sek. przez pierwsze 60 minut, następnie 1 sek.

Timer

24 h

Alarmy

5 alarmów, sygnalizacja pełnej godziny SIG

Podświetlenie

Podwójne podświetlenie LED Super Illuminator

WR

200 metrów / 20 BAR


Na uwagę zasługuje fakt, iż GM-S2100 posiada wodoszczelność również na poziomie 200 metrów. Pozwala ona na swobodne nurkowanie na średnich głębokościach. Najczęściej spotykaną wartością WR przy zegarkach G-SHOCK Women/Baby-G była do tej pory wartość 100 m.


G-SHOCK - GM-S2100 dostępne modele

Jeżeli chodzi o dostępność modeli GM-S2100 dla kobiet, to należy zaznaczyć iż są to tak jak w przypadku GM-2100 trzy wersje kolorystyczne:

GM-S2100B-8AER - z uwagi na połączenie szarości z czernią uznawany jest za najbardziej podstawową odsłonę serii. Czarny pasek stanowi tutaj idealne wykończenie dla ciemnej grafitowej tarczy oraz stalowego- również grafitowego bezela. Negatywowy o głębokiej czerni wyświetlacz wskazuje dane w jasnoszarym kolorze, co jest spójne ze wskazówkami w szarości o nieco jaśniejszej barwie.

G-shock GM-S2100B-8AER
G-SHOCK GM-S2100PG-1A4ER

GM-S2100PG-1A4ER - Pink Gold, czyli to co kobiety lubią najbardziej. To połączenie czerni z różowym złotem, co naprawdę bardzo dobrze wychodzi producentowi niezniszczalnych zegarków. Czarny pasek stanowi kontrast dla bezela i tarczy, które pokryto kolorem różowego złota. Po raz pierwszy pojawia się pozytywowy wyświetlacz zachwycający swą czytelnością i świetnie komponujący się z jaśniejszymi wskazówkami.


GM-S2100-3AER - to zdecydowanie najbardziej nietuzinkowa odsłona damskiej serii Octagon. Zielony pasek, zielona tarcza i stalowy jasno-szary bezel to naprawdę świetnie wyglądające połączenie. Pozytywowy wyświetlacz i szare wskazówki z zieloną obwódką są uwieńczeniem projektu.

G-SHOCK GM-S2100-3AER

Warto zauważyć, iż z uwagi na jeszcze mniejszą kopertę GM-S2100 z tarczy zniknęła sub-tarcza, która w GM-2100 odpowiedzialna była za wskazywanie dnia tygodnia.


Plan na dalszy rozwój serii G-SHOCK Octagon

G-SHOCK Octagon

GM-2100 to tylko część podróży dla G-SHOCKa o ośmiokątnym kształcie bezela. Najnowsze informacje wskazują, że już niedługo dostępna będzie bardziej zaawansowana wersja GA-2100, której numer referencyjny będzie nosił oznaczenie GA-B2100. Fani marki na pewno łatwo rozszyfrują, iż chodzi o zegarek wyposażony w system Bluetooth. Bardzo miłym zaskoczeniem będzie informacja, iż GA-B2100 będzie również wyposażony w zasilanie ogniwem słonecznym Tough Solar. Takie połączenie może oznaczać, iż szykuje się naprawdę mocna alternatywa dla GW-B5600. Czy to będzie ostatnia propozycja ze strony Casio G-SHOCK? Patrząc na rozwój serii Octagon można szacować, iż jest duże prawdopodobieństwo na doposażenie GA-B2100 w stalowy bezel. Byłoby to pionierskie rozwiązanie w serii G-SHOCK Metal, mające taką samą “wagę” jak wykorzystanie w G-SHOCK Metal modułu z systemem Bluetooth oraz zasilaniem ogniwem słonecznym Tough Solar.

Podobne strony