Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300
POWRÓT05-11-2018

Szwajcarskie zegarki Aviator o rosyjskich korzeniach

Wytrzymałe, solidne, długowieczne, a nawet niezniszczalne - od lat podobnymi przymiotami zwykło się określać wszelkie urządzenia produkcji rosyjskiej. Dlatego też idealnie pasują one do zegarków typu aviator - najnowszego, ekskluzywnego nabytku sklepu zegarek.net. Aviator to w zasadzie szwajcarski zegarek o silnych, rosyjskich korzeniach. Nazwa marki nie jest przypadkowa, gdyż w zamyśle jest to przede wszystkim zegarek lotniczy, którego wygląd i funkcjonalność nierozerwalnie łączą się z historią awiacji. Lotnicy od początku zmagali się z trudnościami wynikającymi z konieczności korzystania z zegarków kieszonkowych podczas lotu. Dlatego też zaczęto szukać rozwiązań, których rezultatem stał się zegarek naręczny. Jego używanie w czasie manewrów pozwalało na ciągłe trzymanie sterów samolotu oburącz, co miało kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa.


Szwajcarskie zegarki naręczne ewoluowały wraz z rozwojem lotnictwa. Marka Aviator stworzyła rodzinę zegarków  niejako w hołdzie tej niesamowitej historii, której początki sięgają 1903 roku. Wtedy to słynni bracia Wright skonstruowali pierwszy samolot, a jeden z nich poleciał nim na odległość 36 metrów. Od 2000 roku producent zegarków Aviator dostarcza swoje produkty użytkownikom wielu ryzykownych profesji, a w szczególności pilotom wojskowym. Każda linia tych unikalnych zegarków reprezentuje konkretny okres w historii lotnictwa. Rodzina zegarków retro - znanych także jako zegarki vintage - dedykowana jest pionierskiej erze oraz tzw. „złotej erze” w historii awiacji.

Lotniczy, męski zegarek lotniczy Aviator V.1.22.5.148.4 Airacobra na czarnym, skórznym paksu z srebrną kopertą ze stali. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z białymi indeksami oraz skromnym datownikiem na godzienie 3. Analogowa tarcza przykryta jest szkiełkiem szafirowym co pokazuje jak wysoka jest jakość wykonanego zegarka.szwajcarskie zegarki aviator


Elegancki, męski zegarek Aviator na skórzanym niebieskim pasku z srebrną stalową kopertą. Analogowa tarcza zegarka jest w kolorze białym z czarnymi indeksami oraz datownikiem na godzinie 3.
Ukazuje ona ewolucję od naręcznych zegarków stylizowanych na kieszonkowe do klasycznych zegarków lotniczych używanych podczas II Wojny Światowej. Należą do niej serie  Aviator Aircobra, Bristol, Douglas oraz Kingcobra.  Aviator stworzył także całą linię zegarków zainspirowanych legendarnym samolotem MIG, natomiast linia Proffesional wychodzi naprzeciw najbardziej rygorystycznym wymaganiom współczesnych pilotów. Warto wspomnieć, że w 2006 roku marka Aviator użyczyła swojego szyldu rosyjskiej lotniczej grupie akrobacyjnej „Swifts”, stając się jednocześnie jej oficjalnym sponsorem. Od 2011 roku firma posiada swój zakład produkcyjny w Szwajcarii – kraju kojarzonym z produkcji wysokiej klasy nie tylko serów, ale także – a może przede wszystkim – wysokiej klasy zegarków.


Nowoczesny, męski zegarek Aviator Douglas na skórzanym niebieskim pasku z srebrną kopertą wykonaną ze stali Analogowa tarcza zegarka jest w niebieskim kolorze z datownikiem, który pokazuje dni tygodnia oraz dzień miesiąca.


Doświadczenie Szwajcarów w sztuce zegarmistrzowskiej pozwoliło twórcom marki Aviator na zastosowanie  rozwiązań, które zadowalają najbardziej wymagających zegarkowych koneserów. Spośród wszystkich kolekcji zegarków stylizowanych na lotnicze godne uwagi są modele z serii Aviator MIG. Niektóre z nich są wyposażone w tachometr, który spełnia dwie podstawowe funkcje: Określa średnią prędkość w km/h lub w mph, z jaką porusza się obiekt na wyznaczonym dystansie. Ponadto może również określać wysokość godzinowej produkcji, czyli liczbę produktów wytworzonych w czasie jednej godziny. Inne modele z tej serii wyposażone są także w skalę telemetru, która w zegarku ze stoperem pozwala na określenie odległości od wyładowań atmosferycznych w oparciu o pomiar czasu pomiędzy jednym, a drugim wyładowaniem. Warte zauważenia są także zegarki z grupy Propeller, których częściowo przeszklone dekle pozwalają podglądać pracę serca zegarka.Aviator Douglas - Polska Edycja Limitowana

Jednak polskich użytkowników z pewnością najbardziej zainteresuje model Aviator Douglas Day Date Poland. Jest to specjalna, polska edycja zegarka, która obecnie liczy sobie tylko 100 egzemplarzy! Jej wyjątkowość polega na zastosowaniu polskiego datownika, na którym w miejsce angielskich widnieją polskie nazwy dni tygodnia. Wszystkie zegarki Aviator posiadają swoje niepodważalne atrybuty. Otóż w proces ich produkcji zaangażowani są prawdziwi piloci, których uwagi mają realny wpływ na funkcjonalność i wzornictwo poszczególnych modeli. Pomysły na kolejne serie zegarków rodziły się w oparciu o charakterystyczne modele samolotów, lub wygląd lotniczego kokpitu. 


Niesamowita czytelność i widoczność w najtrudniejszych warunkach, którą zapewnia materiał Super Luminova oraz anty-refleksyjna szybka zegarka. Wszystkie zegarki Aviator są także wodoszczelne i pozwalają na zanurzenie pod wodą do głębokości od 50 do 100m., wytrzymując tym samym ciśnienie 10 atmosfer. Zegarki marki Aviator to połączenie profesjonalizmu i zegarmistrzowskiego doświadczenia z pasją do lotnictwa. W związku z tym ich przeznaczeniem nie jest tylko profesjonalne użycie, ale codzienna radość z posiadania prawdziwie unikalnego czasomierza.