Zakończenie roku szkolnego
tel. 753 753 300
POWRÓT19-10-2021

Zegarek Cluse Alligator Jungle — mosiądz czy stal?

Damskie zegarki Cluse obfitują w najróżniejsze stylistyki, wzory i materiały. W kolekcji Alligator Jungle będącej połączeniem klasyki z drapieżnym motywem zwierzęcym możemy wybrać modele wykonane ze stali lub mosiądzu. Który z nich będzie dla nas odporniejszy i jaka jest między nimi różnica?


Zegarki Cluse Alligator Jungle - klasyka z odrobiną szaleństwa


Kolekcja zegarków Cluse Alligator Jungle łączy klasyczne wzornictwo z  kolorystycznym szaleństwem. Duże wrażenie robi kwadratowa koperta z ozdobną ramką, przywołującą na myśl zegarki z połowy XX wieku. Minimalistyczne tarcze z naniesionymi jedynie smukłymi wskazówkami i kreskowanymi indeksami godzinowymi, pozwalają na swobodny i przejrzysty odczyt godziny. Prawdziwymi bohaterami zegarków są jednak skórzane, fakturowane na wzór umaszczenia krokodyla paski. Przyciągają one wzrok swoim egzotycznym wzornictwem, który nadaje klasycznemu zegarkowi nieco ekstrawaganckiego charakteru. 

  Zegarek Cluse damski La Tétragone CW0101207016 Alligator Jungle zielony


Zegarek Cluse damski La Tétragone CL60020 Alligator Jungle

W zależności od naszych gustów możemy wybrać tu egzemplarze utrzymane w stonowanych barwach szarości, bieli, beżu lub postawić na nieco bardziej odważne tony w postaci różu, czy zieleni. Modele Cluse Alligator Jungle nie różnią się jednak tylko kolorem, ale także materiałem wykonania koperty. W kolekcji mamy bowiem egzemplarze, których obudowa zrobiona jest ze stali szlachetnej lub miedzi. Na czym polega różnica między nimi?


Stalowy zegarek Cluse Alligator Jungle


Rozważając cechy zegarków ze stali szlachetnej, które czynią je pożądanymi, najlepiej zacząć od najbardziej oczywistego – estetyki. Tego typu modele są z natury atrakcyjne. Może to częściowo wynikać z tego, że stała się standardowym wyglądem nowoczesnego zegarka. Posiada ona różne cechy, które sprawiają, że idealnie nadaje się w czasomierzach. Przede wszystkim pozostaje odporna na działanie warunków zewnętrznych, na jakie poddawany jest codziennie noszony model. Materiał ten nie rdzewieje pod wpływem wody, ani też się nie odkształca. Wykonana z niego obudowa charakteryzuje się dużą wytrzymałością, co sprawia, że zegarek nie uzna szkody przy przypadkowym upadku.

Zegarek Cluse damski La Tétragone CW0101207016 Alligator Jungle ze stali

Zegarek Cluse Alligator Jungle z mosiądzu

Nie zawsze wszystko, co się świeci jest złotem - czasem jest mosiądzem. Dla zegarmistrzów, którzy chcą nosić biżuterię na nadgarstku, ale nie chcą być ostentacyjni z tego powodu, tego typu zegarki są najlepszym rozwiązaniem. Miedź powstaje z połączenia stopów miedzi z cynkiem i cechuje się dużą lekkością. Materiał o subtelnym wyglądzie vintage — często złoconym — jest konsekwentnie pożądany przez miłośników zegarków. Warto również wspomnieć, że cena zegarków z wykonanych z mosiądzu jest niższa niż tych ze stali. Niosący surowy magnetyzm czasomierz będzie z pewnością wyglądał fenomenalnie na Twoim nadgarstku. 


Szybka wymiana pasków zegarków Cluse  

Bez względu na to czy zdecydujesz się na zegarek ze stali, czy mosiądzu — możesz dobrowolnie zmieniać wygląd urządzenia. Specjalna konstrukcja zegarka Cluse pozwala samodzielnie bez używania narzędzi zmienić pasek na bransoletę, bądź odwrotnie. Duży wybór kolorystyki pozwala na bardzo swobodny wybór zgodnie z naszymi potrzebami i gustami. W ten sposób jeden czasomierz odnajdzie się w różnych okolicznościach — raz będąc formalnym zegarkiem do garnituru, a innym razem casualowym dodatkiem do luźnego ubrania.

 Wymienne paski w zegarkach Cluse

Podobne strony