Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarek sportowy męski – jaki wybrać? Podpowiadamy, jaki zegarek męski sportowy warto kupić

02-03-2022

Chcesz jeszcze lepiej kontrolować swoje sukcesy sportowe? Kompletując swój ekwipunek do ćwiczeń, nie zapomnij o sportowym zegarku męskim. Dowiedz się, dlaczego warto go mieć i jakie zegarki męskie sportowe są polecane! Na co zwrócić uwagę, wybierając męski zegarek sportowy? 

Dobry zegarek sportowy męski to taki, który wesprze Cię podczas treningu. Aby tak się stało, powinien dysponować funkcjami służącymi do monitorowania wydolności organizmu, a także osiąganych wyników. 

Pomocne mogą się okazać następujące funkcje: 

 • zapis i analiza wyników, 

 • wiele różnych dyscyplin i trybów sportowych, 

 • licznik spalonych kalorii, 

 • licznik kroków, 

 • pomiar tętna spoczynkowego, 

 • saturacja krwi, 

 • monitor aktywności sennej, 

 • przypomnienie o braku aktywności w ostatnim czasie. 

Ze względu na specyficzne warunki na sali treningowej czy też podczas ćwiczenia w terenie, warto zwrócić szczególną uwagę na trwałość męskiego zegarka sportowego. Powinien być przede wszystkim wodoszczelny i wstrząsoodporny, a w przypadku treningów outdoorowych również odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie zmiennych temperatur. Najlepsze męskie zegarki sportowe – oto marki, które musisz znać! 

Rozglądasz się za sportowym zegarkiem męskim, przy pomocy którego będziesz pracować nad szlifowaniem formy? Choć oferta takich produktów jest niezwykle szeroka, chcielibyśmy pokazać Ci 5 marek czasomierzy, które cieszą się szczególnym uznaniem sportowców – tych mniej i bardziej profesjonalnych. Sprawdź nasze propozycje, a być może znajdziesz wśród nich coś dla siebie. 


Męski zegarek sportowy Casio 

Podczas intensywnego treningu ciężko przez cały czas pilnować zegarka, aby uchronić go przed uszkodzeniem. Jeśli na Twoim nadgarstku znajduje się zegarek sportowy Casio, nie musisz się niczego obawiać. Do produktów tej marki przylgnęła bowiem łatka supertrwałych i jest ona w stu procentach zasłużona. 

Unikalna budowa oraz wykorzystane do ich produkcji materiały sprawiają bowiem, że wychodzą bez szwanku z najróżniejszych sytuacji, które stworzyłyby poważne zagrożenie dla konkurencyjnych modeli. Wśród sportowych funkcji zegarków męskich Casio warto wymienić chociażby stoper, timer, krokomierz oraz – i to w sumie najważniejsze – sportowy design, który obudzi w Tobie ducha walki i zmotywuje Cię do działania. 

Męski zegarek sportowy Casio


Męski zegarek sportowy Timex 

Męski zegarek sportowy Timex

Chociaż marka Timex jest raczej kojarzona z czasomierzami eleganckimi i zgodnymi z aktualnymi trendami, jej asortyment jest o wiele szerszy niż mogłoby się wydawać. Znajdziesz w nim również sportowe zegarki Timex, których nie powstydziłby się żaden miłośnik aktywnego trybu życia. 

Zintegrowane funkcje pozwolą śledzić własne osiągi, a także odnaleźć się w terenie. Docenisz to z pewnością, jeśli często wędrujesz po górskich szlakach albo lubisz wybierać coraz to nowe trasy biegowe i poznawać ciekawe miejscach w bliższej lub dalszej okolicy. Zegarek męski sportowy Timex to propozycja na każdą kieszeń.


Męski zegarek sportowy Lorus  

Sportowe funkcje i elegancki wygląd? To połączenie charakterystyczne dla zegarków sportowych Lorus. Ich wzornictwo bazuje na klasycznych projektach zegarmistrzowskich, które doskonale pasują tak do biurowych, jak do oficjalnych garniturów. Za tą stylową fasadą skrywa się jednak sportowa dusza, która zmotywuje Cię do pokonywania granic własnego organizmu podczas treningów. 

Czasomierze marki są dostępne w bardzo korzystnych cenach. Stanowią zatem dobry wybór, jeśli ćwiczysz sporadycznie i nie chcesz inwestować dużej kwoty w sprzęt treningowy. Zegarek męski sportowy Lorus to świetna opcja na siłownię i do pracy. 

Męski zegarek sportowy Lorus


Męski zegarek sportowy Suunto 

Męski zegarek sportowy Suunto

Męskie zegarki sportowe Suunto celują w minimalistyczny design. Projekty o oszczędnej formie idealnie oddają skandynawską prostotę, która przyświecała ich twórcom podczas zakładania marki. Prostota ta nie dotyczy jednak wnętrza tych smartwatchy, które obfituje w ultranowoczesne funkcje, w tym treningowe.

Jako miłośnik aktywnego trybu życia na pewno docenisz obecność pulsoksymetru, 80 wbudowanych trybów sportowych, a także planowania regeneracji organizmu pomiędzy treningami. Zegarek sportowy męski Suunto to propozycja zarówno dla osoby początkującej, jak i profesjonalisty. 


Męski zegarek sportowy Garmin 

Zegarek sportowy Garmin to idealny wybór dla tych sportowców, którzy często mają do czynienia z ciężkimi czy wręcz ekstremalnymi warunkami. Charakteryzuje je bowiem ponadprzeciętna trwałość będąca skutkiem wzmocnienia koperty i zastosowania wytrzymałych materiałów. W jaki sposób wykorzystasz sportowy smartwach męski tej marki podczas treningu? 

 • Funkcja Dynamic PacePro™ ułatwi bieganie w różnym otoczeniu. 

 • Zaawansowane monitory aktywności umożliwią kontrolowanie wydolności organizmu. 

 • Załadowane mapy narciarskie pomogą odnaleźć się podczas szaleństwa na stoku. 

 • Asystent regeneracji obliczy odpowiedni czas odpoczynku między treningami. 

Męski zegarek sportowy Garmin


Przyjrzyj się też innym męskim zegarkom z naszego asortymentu. W sklepie Zegarek.net znajdziesz zegarki sportowe męskie na każdy gust i każdą okazję – znajdź ten, który pasuje do Ciebie!