POWRÓT13-06-2018

Zegarki japońskie

Jedne z najbardziej uznawanych w świecie zegarmistrzowskim są zegarki japońskie. W tym kraju już od 1600 roku wytwarzano pierwsze czasomierze. Dlatego dzisiaj japońskie zegarki są tak perfekcyjnie zrobione i trafiają do gustu.


Z kraju kwitnącej wiśni pochodzą marki takie jak:


Casio

Casio to najpopularniejsza marka japońskich zegarków. Codziennie setki tysięcy produktów Casio trafiają do nowych nabywców. Marka ta została założona przez Tado Kashio w 1946 roku i zaczęła od produkcji elektronicznych kalkulatorów (które nadal można kupić w coraz to nowszych wydaniach). Krokiem milowym dla firmy było wypuszczenie na rynek w 1983 roku pierwszego zegarka z serii G-Shock. W ciągu 30 lat seria ta stała się nie tylko najbardziej rozpoznawalną, ale też najchętniej kupowaną przez mężczyzn. Dzisiaj można wybierać w kolekcjach klasycznych jak Beside, sportowo-eleganckich jak Edifice czy z system Shock Resistant jak G-Shock i Baby-G.

Japońskie zegarki Casio


Seiko

Japońskie zegarki Seiko

Historia marki Seiko sięga już 1881 roku, w którym to Kintaro Hattori założył fabrykę Seikosha. Na początku swojego istnienia firma zajmowała się naprawą zegarków, konstruowaniem zegarów ściennych i budzików. Dopiero od roku 1913 zaczęły ją opuszczać zegarki naręczne. Czas tryumfu firmy przypadł na rok 1969, kiedy zaprezentowała ona pierwszy zegarek kwarcowy! Od tego czasu marka Seiko zdobyła mnóstwo nagród za swoje wynalazki w dziedzinie zegarmistrzostwa i jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek na świecie.Lorus

Koncern Seiko Watch Corporation w 1982 roku postanowił wypuścić kolejną linię zegarków naręcznych tym razem jako zupełnie nową markę. W ten właśnie sposób powstała marka zegarków Lorus. Zegarki marki Lorus dedykowane są ludziom młodym i stylowym. Wśród kolekcji tej marki można znaleźć przede wszystkim zegarki fashion i sportowo eleganckie. Oprócz zegarków kwarcowych w propozycjach od tej marki można znaleźć też zegarki automatyczne. W zegarkach tej marki można znaleźć sprawdzone mechanizmy znane z zegarków Seiko.

Japońskie zegarki LorusOrient

Japońskie zegarki Orient

Orient Watch Co. to kolejna japońska marka produkująca zegarki od połowy XX wieku. Jednakże już w 1901 roku Shogoro Yoshida zajmował się hurtową sprzedażą zegarków. Marka Orient znana jest głównie z produkcji tanich, ale świetnej jakości zegarków automatycznych. Do najpopularniejszych kolekcji tej marki można zaliczyć Sporty Quartz, Diving Sports Automatic, czy Classic Automatic.Citizen

Od 1930 roku jako Citizen Watch Company marka ta jest pionierem w tworzeniu nowoczesnych technologii stosowanych w zegarkach naręcznych. W 1956 roku Citizen wyprodukował pierwszy wstrząsoodporny zegarek, a w 1959 pierwszy wodoszczelny czasomierz. Z kolei w 1987 roku marka wypuściła na rynek pierwszy całkowicie antyalergiczny zegarek wykonany z tytanu. A od roku 1994 dzięki marce Citizen możemy korzystać z zegarków napędzanych energią słoneczną. W ofercie tej marki można znaleźć też zegarki sterowane falami radiowymi czy zasilane energią kinetyczną.

Japońskie zegarki Citizen


Japońskie zegarki dostępne w naszym sklepie:

Podobne strony