Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Pomysł na prezent na Dzień Dziadka. Sprawdź, jaki warto wybrać zegarek dla dziadka

11-01-2022

Dzień Dziadka to idealna okazja, by wręczyć seniorowi sentymentalny, budzący emocje i bardzo praktyczny prezent. Zegarek dla dziadka sprawdzi się w tej roli wyśmienicie. Jak to możliwe? Noszony codziennie, zwłaszcza gdy na dekielku zagości grawerunek, będzie przypominał o Tobie i wspólnie spędzonych chwilach. Podpowiadamy, jaki zegarek dla seniora wybrać!


Jaki powinien być zegarek dla seniora?

Nie dajmy się zwariować - zegarek dla seniora nie musi przypominać telefonu z ogromnymi przyciskami. Kluczowym kryterium w wyborze zegarka dla dziadka powinien być jego gust i ewentualny sentyment do konkretnej marki zegarmistrzowskiej. Dokładnie tak samo, jak przy zakupie dla innego członka rodziny. Pozostałe elementy, na które warto zwrócić uwagę to:


Jaki powinien być zegarek dla seniora?
  • oznaczenia godzinowe - najlepiej w formie liczb arabskich;

  • podświetlenie - sprawdzi się w nocy, w deszczowe dni i w pomieszczeniach;

  • wodoszczelność nie mniejsza niż 30 m - dla codziennej wygody użytkowania;

  • dodatkowe funkcje - np. ciśnieniomierz bądź dodatkowy zegar funkcyjny.


Wśród dojrzałych mężczyzn królują zegarki na skórzanym pasku lub klasycznej bransolecie. Rzadziej sięgają oni po modele na pasku z tworzywa lub tekstylnym typu NATO.


Klasyczny zegarek męski dla seniora - 3 dobre i niedrogie modele

Na zegarek dla dziadka chętnie wybieramy modele klasyczne, z przejrzystą i minimalistyczną tarczą. Są eleganckie, ponadczasowe i spełniają swoją rolę zarówno podczas specjalnych okazji, jak i na co dzień. By ułatwić Ci poszukiwanie prezentu na Dzień Dziadka, wybraliśmy 3 solidne i niedrogie modele, które cieszą się dużym uznaniem.


Zegarek Lorus RH981MX9 Quartz Classic

Męski, klasyczny, srebrny zegarek na bransolecie sprawdzi się w każdej garderobie - niezależnie od wieku. Prezentowany Lorus wyróżnia się w swoim segmencie cenowym i oferuje naprawdę wiele. Dziadek skorzysta z wyraźnych oznaczeń godzinowych, a także minutowych. Podziałka została rozmieszczona co 5 minut, co gwarantuje brak pomyłek. Dodatkową zaletą jest obecność okienka datownika na tarczy, a więc stały dostęp do aktualnego dnia miesiąca. Wisienkę na torcie stanowi wodoszczelność aż 5 ATM, co oznacza, że w zegarku można bez obaw wziąć prysznic.

Zegarek Lorus RH981MX9 Quartz Classic


Zegarek Timex TW2R71400 The Waterbury

Zegarek Timex TW2R71400 The Waterbury

Propozycja cenionej marki Timex zabierze dziadka w świat mody brytyjskiej. Czarna tarcza i koniakowy, skórzany pasek ze wzorem egzotycznej skóry to absolutna klasyka gatunku. Tarcza zegarka prezentuje cenioną prostotę. Właśnie dlatego znajdziemy na niej wyłącznie indeksy godzinowe. I choć wygląda niepozornie, kryje w sobie szalenie przydatną funkcję - podświetlenie Indiglo. Technologia zapewnia wydajne i pełne podświetlenie tarczy, tak by nawet w największych ciemnościach nie umknął dziadkowi żaden element.


Zegarek Festina F20005-1 Swiss MadeCapsule

Model z portfolio marki Festina to propozycja dla panów lubiących nieco delikatniejsze, nierzucające się w oczy dodatki. Bransoleta wykonana z drobniejszych ogniw dobrze zaprezentuje się w towarzystwie szczupłej sylwetki i eleganckich stylizacji. Zegarek ma wszystko, co istotne - oznaczenia godzinowe, okienko datownika, wytrzymałe szkiełko, a do tego ciekawą fakturę cyferblatu. Model rekomendowany jest dziadkom, którzy pierwsze kroki w zegarmistrzowskim świecie mają już za sobą. Oznaczenie Swiss Made oraz mechanizm Ronda z pewnością będzie przyczyną pojawienia się błysku w oku.

Zegarek Festina F20005-1 Swiss Made Capsule

Czy smartwatch dla dziadka to dobry pomysł?

Żaden z klasycznych zegarków męskich nie przekonał Cię w dostateczny sposób? Czas na smartwatch! Inteligentny zegarek niesie za sobą więcej zalet niż może Ci się wydawać. Cyfrowa forma prezentacji czasu ułatwia jego odczytywanie, a multimedialne funkcje wspomagają utrzymanie aktywności fizycznej, monitorowanie kilku parametrów zdrowotnych, a także organizację dnia.


Czy smartwatch dla dziadka to dobry pomysł?

Smartwatch doskonale spisze się jako prezent dla:

  • aktywnego fizycznie dziadka;

  • seniora, który lubi nowinki technologiczne;

  • dziadka dbającego o zdrowie.


Prostszą, mniej rozbudowaną wersją smartwatcha będzie smartband, czyli opaska sportowa. Podarowany dziadkowi w prezencie pomoże mu monitorować dzienną aktywność (np. kroki na spacerze) oraz tętno. Oczywiście, wskaże też godzinę.


Jaki smartwatch dla seniora wybrać?

Smartwatch dla seniorów może, ale nie musi różnić się od modeli wybieranych przez osoby młodsze. Wszystko zależy od aktualnych możliwości dziadka i jego obycia z technologią. Jeśli szukasz prostego w obsłudze smartwatcha bez nadmiernej liczby funkcji, przyjrzyj się bliżej modelom Garret oraz Rubicon. Oferują one wysoką jakość w bardzo przystępnej cenie. Wybrane modele dysponują licznymi sensorami - w tym ciśnieniomierzem oraz pulsoksymetrem. Ich wskazania mogą służyć do monitorowania stanu zdrowia w podstawowym zakresie.

Smartwatch dla seniora

Uczyń prezent na Dzień Babci i Dziadka absolutnie wyjątkowym!

Grawerowanie zegarków

W prezentach - także w tych na Dzień Babci i Dziadka liczą się przede wszystkim emocje. A te wzbudzają słowa piosenki, istotne daty i symbole. Wybierz jeden z nich i zleć wygrawerowanie go na dekielku czasomierza. Dzięki temu istotny element historii Twojej i dziadka będzie zawsze przy nim, niewidoczny dla osób postronnych.


Grawerunek na zegarku wykonasz w sklepie zegarek.net za symboliczną złotówkę, a sam zegarek zostanie dostarczony w błyskawicznym tempie. Nawet przy zakupach na ostatnią chwilę.

FILTRY0