POWRÓT26-05-2022

Jaki smartwatch na komunię wybrać dla dziewczynki? Zobacz propozycje

Idealny prezent na komunię to taki, który nie tylko ucieszy dziecko, ale też będzie mu przypominać o tym wyjątkowym dniu przez długi czas. Dowiedz się, dlaczego smartwatch na komunię to dobry pomysł i jak wybrać ten najlepszy. 


Jak wybierać prezenty na komunię dla dziewczynki? 

Od wielu lat niepisanym zwyczajem jest dawanie dziecku pieniędzy w roli prezentu na komunię. Jednak wiele osób nie lubi iść na łatwiznę i zdecydowanie woli kupić upominek, z którego dziecko naprawdę się ucieszy. W końcu dzieci – nawet te współczesne – często nie rozumieją wartości pieniądza na tyle, by docenić szeleszczące papierki w kopercie, które są tak wartościowe dla dorosłych. Jednak stanowią mało atrakcyjny przedmiot dla dziecka, którego wzrok przyciągają rzeczy ładne i nadające się do zabawy.

Smartwatch dla dziewczynki
Smartwatch jako alternatywa zegarka analogowego

Prezenty na komunię mają jeszcze jeden wymiar: pamiątkowy. Taki upominek powinien cieszyć nie tylko przez chwilę, ale przez wiele lat – i przez cały czas przypominać o tym ważnym wydarzeniu. Z tego powodu jednym z najczęściej wybieranych prezentów na komunię jest zegarek. Obecnie goście komunijni coraz częściej sięgają po jego nowocześniejszy wariant, czyli smartwatch dla dziewczynki na komunię.


Jaki smartwatch na komunię wybrać? 

Smartwatch dziecięcy, podobnie jak ten męski czy damski, jest w sumie zegarkiem i smartfonem w jednym. Zapewnia bowiem dostęp do znacznie większej liczby funkcji niż tylko wskazywanie upływającego czasu. Korzystając z niego, dziecko może m.in.: 

  • sprawdzać swoją formę fizyczną za sprawą zintegrowanych trybów sportowych i innych funkcji służących do kontrolowania pracy organizmu (pulsometr, pulsoksymetr, monitor snu itp.).
  • odbierać powiadomienia ze smartfona (o połączeniach czy SMS-ach).
  • prowadzić rozmowy i wideorozmowy przy użyciu zegarka, bez korzystania z telefonu.
  • sterować muzyką odtwarzaną ze smartfona.
Funkcje Smartwatcha dla dzewczynki
Funkcje Smartwatcha dla dziewczynki
  • przeglądać wgrany plan lekcji. 
  • robić zdjęcia zegarkiem.
  • czuć się bezpiecznie dzięki zintegrowanym trybom rodzicielskim, które umożliwiają rodzicom sprawowanie nad nim zdalnej opieki.
  • grać w gry.

Im więcej funkcji ma smartwatch dziecięcy, tym więcej przyjdzie Ci za niego zapłacić. Warto mieć jednak na uwadze to, że jest to prezent komunijny, który ma podkreślić wyjątkowość tej okazji. Co więcej, taki sprzęt będzie służyć dziecku przez długi czas, bo nie wyrośnie z niego po roku czy dwóch, więc jest dobrą inwestycją. 


Najpiękniejsze smartwatche na komunię dla dziewczynki 

Szukasz takiego prezentu na komunię dla dziewczynki, który podbije jej serce i zapisze się w pamięci na lata? Poniżej prezentujemy 4 marki, których smartwatche dziecięce są często kupowane na prezent na komunię dla dziewczynki. Przyjrzyj się im, a być może znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Najlepsze Smartwatche dla dziewczynki

Smartwatch dla dzieci Garett 

Smartwatch Garett

Dzieci kochają ofertę Garett ze względu na przyciągające spojrzenia wzornictwo i ciekawe funkcje. Rodzice za to, jak dużo radości daje im pociechom oraz za opcje pozwalające na dyskretną kontrolę rodzicielską.

Smartwatch dla dzieci Garett wykorzystuje aż trzy technologie służące do lokalizacji dziecka noszącego zegarek: Wi-Fi, LBS i GPS. Oznacza to ponadprzeciętną skuteczność w ustalaniu położenia dziecka niezależnie od tego, czy znajduje się w otwartym terenie, czy też w zamkniętym pomieszczeniu.

Smartwatch dla dzieci Garett z funkcją lokalizacji

Smartwatch dziecięcy Garmin 

Smartwatch Garmin

Chociaż smartwatch dziecięcy Garmin nie ustępuje pod kątem funkcjonalności innym propozycjom z tego zestawienia, to jednak dzieci zwracają tu uwagę głównie na wygląd. I absolutnie się temu nie dziwimy, bo producent zdecydowanie sprostał wymaganiom młodych użytkowników. Ba, taki design z pewnością sprawdzi się nie tylko w roli prezentu na komunię dla dziewczynki, bo i niejeden dorosły na pewno ucieszyłby się z zegarka z takim motywem.


Dziecko doceni także tryb wyzwań, którym dysponuje smartwatch dziecięcy Garmin. Dzięki realizacji kolejnych celów w aplikacji będzie otrzymywać kolejne odznaczenia, które motywują do dalszego działania. Są one też świetnym sposobem na pozytywne wzmacnianie pożądanych zachowań, z czego mogą skorzystać rodzice.

Smartwatch Garmin

Smartwatch Rubicon 

Smartwatch Rubicon

Za co dzieci kochają smartwatche dziecięce z oferty Rubicon? Za połączenie pięknego designu i funkcji, które przełożą się na wiele godzin wyśmienitej zabawy. Do dyspozycji młodego użytkownika są m.in. wbudowany aparat fotograficzny, mikrofon pozwalający na prowadzenie rozmów oraz funkcja czatu, przy użyciu której można wysyłać wiadomości głosowe i tekstowe bez korzystania z telefonu

Smartwatch Rubicon przypadnie też do gustu rodzicom. Wyposażono go w szereg opcji pozwalających na roztaczanie zdalnej opieki nad dzieckiem. Ma także przycisk SOS, który zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa. Może go dyskretnie i szybko nacisnąć, gdy poczuje się zagrożone lub zagubione, a mama lub tata otrzymają powiadomienie na telefon i przybędą z pomocą.

Funkcje Smartwatcha Rubicon

Smartwatch Vector Smart 

Smartawatch Vector Smart

Smartwatch dla dziewczynki, który będzie się zmieniać wraz z nią? Marka Vector Smart doskonale rozumie, że gust młodego człowieka dopiero się kształtuje, a co za tym idzie – zmienia się z prędkością światła. W ofercie producenta znajdziesz modele z możliwością zmiany wyglądu tarczy oraz ze specjalnym mechanizmem quick-release, który umożliwia błyskawiczną wymianę paska na inny.

Smartwatch Vector Smart zaskakuje również wnętrzem, które zostało dopasowane do potrzeb dziecka. Co prawda znajdziesz w nim “dorosłe funkcje”, jak oprogramowanie treningowe, pulsometr czy licznik kalorii. Ale dysponuje też aż 8 grami o różnym stopniu trudności, które zapewnią odrobinę rozrywki w momentach nudy.

Funkcje Smartwatcha Vector Smart

Zobacz również tradycyjne, analogowe zegarki, które będą dobrym prezentem na komunię dla dziewczynki. W ofercie Zegarek.net znajdziesz wiele pięknych i ponadczasowych modeli, które mogą spodobać się młodemu użytkownikowi.