TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.
<<   POWRÓT 13-06-2018

Zegarki lotnicze

Wiele dzisiejszych modeli wywodzi się często z początków działalności marek, które często produkowały zegarki w odpowiedzi na zapotrzebowanie wojska, a szczególną uwagę skupiały na względach praktycznych. Powstawały między innymi zegarki lotnicze, które dziś są pierwowzorem zegarków typu pilot czy aviator. Obecnie cechuje je już nie tylko czytelna tarcza i trwałość, ale nowoczesne technologie pozwalające przyporządkować je do najwyższej klasy w swoim rodzaju. Vostok Europe- pilot- Jurgis Kairys.


Warto podzielić zegarki lotnicze na dwie grupy:

ZEGARKI TYPU PILOT STYLIZOWANE NA LOTNICZE, CZĘSTO W STYLU RETRO, DOSTĘPNE W PRZYSTĘPNEJ CENIE:

Zegarki przyporządkowane do pierwszej grupy to na przykład seria Adriatica Aviator. Modele można poznać po charakterystycznym „skrzydlatym” symbolu aviator umieszczanym na tarczy. Wiele z nich wyposażono w chronograf lub rozbudowany datownik, dzięki czemu zyskują większą funkcjonalność. Ich stylistyka dedykowana jest przede wszystkim tradycjonalistom. Najciekawsze z nich to na przykład Adriatica Aviator A1147.5124CH, A1147.52R3CH, A1181.B254Q, A1065.5224Q, A8188.R253CH czy A1088.Y224CH. 

Dla młodych pasjonatów lotnictwa lubiących jednocześnie markowe dodatki, modele inspirowane zegarkami typu pilot dedykuje Tommy Hilfiger. Są to np. 1791232, 1791235 i 1791231. Pod indeksem godziny dwunastej znalazł się symbol przedstawiający samolot oraz trzy gwiazdki. Do wyboru mamy różne wersje kolorystyczne. Inny zegarek fashion o wyraźnej inspiracji lotniczej to Fossil FS5138. Cechuje go więc czytelność i specyficzna strzałka na godzinie dwunastej.

Klasyczny, męski zegarek Adriatica A1088.Y224CH na skórzanym czarnym pasku z okrągłą stalową kopertą w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka Adriatica jest w czarnym kolorze z trzema subtarczami oraz datownikiem. Cała tarcza jak i subtarcze są utrzymane w czarno-białym kolorze z czerwonymi akcentami.     Amerykański, męski zegarek Tommy Hilfiger 1791231 na skórzanym pasku w brązowym kolorze z jasnymi szwami po bokach w beżowym kolorze. Koperta zegarka Tommy Hilfiger jest okrągła ze stali pokrytą powłoką PVD. Tarcza zegarka jest w białym kolorze z złotymi indeksami jak i subtarczami. Wskazówka sekundnika zegarka Tommy Hilfiger jako jedyna jest w czarnym kolorze.    Klasyczny, męski zegarek Orient FUNG2001B0 na srebrnej bransolecie wykonanej ze stali. Koperta zegarka jak bransoleta została wykonana ze stali w srebrnym kolorze. Analogowa tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z białymi indeksami oraz logo na godzinie trzeciej.   

Fani marek japońskich zegarki pilot znajdą wśród kolekcji Orient. Wyraźne modele na bransoletach ze stali szlachetnej i ciemnych tarczach z kontrastowymi indeksami i szerokimi wskazówkami powinny wzbudzić zainteresowanie: FUNG2001F0, FUNG2001B0, FUNG2001D0 . Również Seiko tworzy zegarki w stylu aviator: Seiko SRP785K1 wyposażony w pierścień antyrewersyjny, Seiko SRP719K1 z kompasem, czy Seiko SUN059P1 z funkcją GMT. Zegarek lotniczy powinien mieć opcję odczytu godziny innej strefy czasowej. Jest dedykowany nie tylko dla pilotów, ale też osób często podróżujących, które często przekraczają granice stref. Bez tej funkcji odnalezienie się w aktualnym czasie mogłoby być kłopotliwe. 

 

Japoński, męski zegarek Seiko SRP785K1 na niebieskim pasku wykonanym z tworzywa sztucznego. Koperta zegarka jest wykonana ze stali w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka jest giloszowana w białym kolorze z czarnymi indeksami oraz czerwonymi akcentami.      Klasyczny, męski zegarek Seiko SRP719K1 SEIKO 5 Sports Limited Edition Automatic na skórzanym czarnym pasku z koperta wykonaną ze stali w czarnym kolorze. Tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z białymi indeksami w postaci kresek oraz klasycznych wskazówek, które pokryte są powłoką Neobrite.      Luksusowy, męski zegarek Seiko SUN059P1 Kinetic GMT na pasku wykonanym z taśmy parcianej oraz skóry w czarnym i niebieskim kolorze. Tarcza zegarka Seiko jest analogowa w niebieskim kolorze z białymi indeksami oraz wskazówkami w czarno-białym kolorze.

Do miłośników podróży rękę wyciąga marka Timex. Zegarki Timex IQ 3 GMT wyposażono w dodatkową, czwartą wskazówkę charakterystyczną dla serii Timex Intelligent Quartz. W zależności od przeznaczenia odpowiada ona za jedną z zaawansowanych funkcji.  W tym przypadku jest to czas światowy, który sprawdzimy w modelach Timex 3GMT np. T2P427, T2P426, T2P424.


Lotnicze motywy znalazły się w seriach marki Vostok Europe: Vostok Europe Ekranoplan oraz Vostok Expedition. NH35A-5954334 sygnowany jest nazwiskiem utytułowanego akrobaty samolotowego - Jurgisa Kairysa.

 

Modny, męski zegarek Timex T2P426 Intelligent Quartz 3-GMT na skórzanym brązowym pasku z koperta wykonaną ze srebra. Tarcza zegarka Timex jest w beżowym kolorze.     Klasyczny, męski zegarek Timex T2P427 Intelligent Quartz 3-GMT na skórzanym brązowym pasku z okrągła kopertą wykonaną ze stali w czarnym kolorze. Tarcza zegarka jest w czarnym kolorze a indeksy na niej są szaro-srebrne z pomarańczowymi detalami.     Sportowy, męski zegarek Vostok Europe NH35A-5954334 Expedition na skórzanym, czarnym pasku z zielonym paseczkiem po środku. Koperta zegarka Vostok Europe jest stalowa w czarnym kolorze. Tarcza zegarka jest w czarnym kolorze z zielonymi indeksami oraz białymi wskazówkami.

 

ZEGARKI LOTNICZE Z WYŻSZEJ PÓŁKI, CZĘSTO O FUNKCJACH I WYTRZYMAŁOŚCI, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ W PRZESTRZENI LOTNICZEJ:

Prawdziwie lotnicze zegarki cechuje nowoczesna technologia i rozwiązania na miarę XXI wieku. Należy do nich niezawodny „jastrząb” - Citizen Skyhawk Promaster JY0080-62E, w którym producent zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych wskazań za pomocą dwóch niewielkich wyświetlaczy cyfrowych. 

Tytanowy, lekki zegarek, wskazuje strefy czasowe oraz odpowiadające im miasta. Model jest sterowany za pomocą fal radiowych. Gwarantuje to niezawodność chodu i automatyczną synchronizację z nadajnikami w Europie, Japonii lub USA. Ponadto zegarek wyposażono w system Eco-Drive, co umożliwia zasilanie go energią słoneczną. Podobnie działa Citizen Promaster Sky. Pod tą nazwą kryją się wyjątkowe męskie modele Citizen AS4020-44H, AS2025-09E, AS4020-44B, JY8020-52E. Doskonale sprawdzą się w powietrzu, ale warto podkreślić, że nie boją się także wody a przed jej działaniem chroni je 200 metrów wodoszczelności. Ciekawską jest tu suwak logarytmiczny w postaci subtelnych pierścieni. Może się okazać przydatny przy dokonywaniu rożnego rodzaju obliczeń, np.:

  • obliczanie prędkości lotu
  • obliczanie dystansu lotu
  • obliczanie zużycia paliwa
  • przeliczanie jednostek odległości
  • działania matematyczne 

 

Japoński, męski zegarek marki Citizen JY0080-62E Skyhawk Promaster na bransolecie w srebrnym kolorze wykonanej z tytanu. Koperta zegarka również z tytanu w srebrnym kolorze. Analogowo-cyfrowa tarcza zegarka Citizen jest w czarnym kolorze z wieloma subtarczami ozdobionymi czerwonym kolorem.     Lotniczy, męski zegarek Citizen AS4020-44H Promaster Sky na skórzanym pasku w czarnym kolorze z srebrna koperta wykonaną ze stali. Analogowa tarcza zegarka jest w srebrnym kolorze z trzeba czarnymi subtarczami oraz datownikiem.      Sportowy, męski zegarek Citizen AS4020-44B Promaster Sky na skórzanym pasku w kolorze jasnego brązu z kopertą wykonana ze stali w srebrnym kolorze. Tarcza zegarka jest w bezowym kolorze z trzema brązowymi subtarczami.

 

 

Luneta logarytmiczna spotykana jest również w zegarkach Orient Multiyear Calendar. 

Także Seiko Astron można zakwalifikować jako zegarek lotniczy, a w kategorii tej powinien właściwie zająć wyjątkowe miejsce. To kolejny zegarek solarny, który światło przeistacza w czas. Jego największą zaletą jest jednak system GPS zapewniający absolutnie doskonałą synchronizację. Połączenie modułu GPS i baterii ładowanej światłem sprawia, że zegarek jest bezobsługowy. Przykładowe modele to SSE053J1, SSE045J1 oraz limitowany Seiko Astron SSE060J1.

 

Limitowany, męski zegarek Seiko SSE060J1 Novak Djokovic Limited Edition na skórzanym pasku wykonanym w brązowym kolorze. Koperta zegarka Seiko jest pokryta PVD w kolorze różowego złota. Analogowa tarcza zegarka jest w brązowym kolorze z trzema subtarczami również w kolorze różowego złota.     Sportowy, męski zegarek G-Shock GPW-1000RD-4AER Gravitymaster na czerwonym pasku wykonanym z tworzywa sztucznego oraz karbonu. Koperta zegarka jest w czarno-szarym kolorze z tworzywa sztucznego. Analogowa tarcza zegarka jest w szarym kolorze.    Luksusowy, męski zegarek G-Shock GPW-1000TBS-1AER Gravitymaster na pasku wykonanym z tworzywa sztucznego oraz karbonu w ciemnozielonym kolorze. Koperta zegarka jest jest wykonana z tworzywa sztucznego w czarno-złotym kolorze. Analogowa tarcza zegarka G-Shock jest w czarnym kolorze.

 

Zestawienie nie może pominąć niezniszczalnych zegarków ze wstrząsoodpornej serii G-Shock. Modele G-Shock Gravitymaster stworzono z myślą o lotnictwie wyczynowym. Należą one do jednej z najbardziej zaawansowanej serii zegarków G-shock i oferują takie opcje, jak ładowanie akumulatora za pomocą światła (rezerwa na około 7 miesięcy) czy synchronizacja radiowa i GPS.

Zegarki z tej serii, zachowały design charakterystyczny dla serii G-shock i nie pozostawiają wątpliwości że są niezniszczalne.