Zimowa wyprzedaż
<<   POWRÓT13-06-2018

Zegarki lotnicze

Wiele dzisiejszych modeli wywodzi się często z początków działalności marek, które często produkowały zegarki w odpowiedzi na zapotrzebowanie wojska, a szczególną uwagę skupiały na względach praktycznych. Powstawały między innymi zegarki lotnicze, które dziś są pierwowzorem zegarków typu pilot czy aviator. Obecnie cechuje je już nie tylko czytelna tarcza i trwałość, ale nowoczesne technologie pozwalające przyporządkować je do najwyższej klasy w swoim rodzaju.Vostok Europe- pilot- Jurgis Kairys.


Warto podzielić zegarki lotnicze na dwie grupy:


ZEGARKI TYPU PILOT STYLIZOWANE NA LOTNICZE, CZĘSTO W STYLU RETRO, DOSTĘPNE W PRZYSTĘPNEJ CENIE:


Zegarek Adriatica A1088.Y224CH Quartz Classic Chronograph
Zegarki przyporządkowane do pierwszej grupy to na przykład seria Adriatica Aviator. Modele można poznać po charakterystycznym „skrzydlatym” symbolu aviator umieszczanym na tarczy. Wiele z nich wyposażono w chronograf lub rozbudowany datownik, dzięki czemu zyskują większą funkcjonalność. Ich stylistyka dedykowana jest przede wszystkim tradycjonalistom. Najciekawsze z nich to na przykład Adriatica Aviator A1147.5124CH, A1147.52R3CH, A1181.B254Q, A1065.5224Q, A8188.R253CH czy A1088.Y224CH.


Dla młodych pasjonatów lotnictwa lubiących jednocześnie markowe dodatki, modele inspirowane zegarkami typu pilot dedykuje Tommy Hilfiger. Są to np. 1791232, 1791235 i 1791231. Pod indeksem godziny dwunastej znalazł się symbol przedstawiający samolot oraz trzy gwiazdki. Do wyboru mamy różne wersje kolorystyczne. Inny zegarek fashion o wyraźnej inspiracji lotniczej to Fossil FS5138. Cechuje go więc czytelność i specyficzna strzałka na godzinie dwunastej.
Zegarek Tommy Hilfiger 1791231


Zegarek Seiko SUN059P1 Kinetic GMT
Fani marek japońskich zegarki pilot znajdą wśród kolekcji Orient. Wyraźne modele na bransoletach ze stali szlachetnej i ciemnych tarczach z kontrastowymi indeksami i szerokimi wskazówkami powinny wzbudzić zainteresowanie: FUNG2001F0, FUNG2001B0, FUNG2001D0 . Również Seiko tworzy zegarki w stylu aviator: Seiko SRP785K1 wyposażony w pierścień antyrewersyjny, Seiko SRP719K1 z kompasem, czy Seiko SUN059P1 z funkcją GMT. Zegarek lotniczy powinien mieć opcję odczytu godziny innej strefy czasowej. Jest dedykowany nie tylko dla pilotów, ale też osób często podróżujących, które często przekraczają granice stref. Bez tej funkcji odnalezienie się w aktualnym czasie mogłoby być kłopotliwe.

Do miłośników podróży rękę wyciąga marka Timex. Zegarki Timex IQ 3 GMT wyposażono w dodatkową, czwartą wskazówkę charakterystyczną dla serii Timex Intelligent Quartz. W zależności od przeznaczenia odpowiada ona za jedną z zaawansowanych funkcji. W tym przypadku jest to czas światowy, który sprawdzimy w modelach Timex 3GMT np. T2P427, T2P426, T2P424.
Zegarek Timex T2P426 Intelligent Quartz 3-GMT


Zegarek Vostok Europe NH35A-5954334 Expedition
Lotnicze motywy znalazły się w seriach marki Vostok Europe: Vostok Europe Ekranoplan oraz Vostok Expedition. NH35A-5954334 sygnowany jest nazwiskiem utytułowanego akrobaty samolotowego - Jurgisa Kairysa.


ZEGARKI LOTNICZE Z WYŻSZEJ PÓŁKI, CZĘSTO O FUNKCJACH I WYTRZYMAŁOŚCI, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ W PRZESTRZENI LOTNICZEJ:

Prawdziwie lotnicze zegarki cechuje nowoczesna technologia i rozwiązania na miarę XXI wieku. Należy do nich niezawodny „jastrząb” - Citizen Skyhawk Promaster JY0080-62E, w którym producent zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych wskazań za pomocą dwóch niewielkich wyświetlaczy cyfrowych.
Zegarek Citizen AS4020-44H Promaster Sky


Zegarek Citizen AS4020-44B Promaster Sky
Tytanowy, lekki zegarek, wskazuje strefy czasowe oraz odpowiadające im miasta. Model jest sterowany za pomocą fal radiowych. Gwarantuje to niezawodność chodu i automatyczną synchronizację z nadajnikami w Europie, Japonii lub USA. Ponadto zegarek wyposażono w system Eco-Drive, co umożliwia zasilanie go energią słoneczną. Podobnie działa Citizen Promaster Sky. Pod tą nazwą kryją się wyjątkowe męskie modele Citizen AS4020-44H, AS2025-09E, AS4020-44B, JY8020-52E. Doskonale sprawdzą się w powietrzu, ale warto podkreślić, że nie boją się także wody a przed jej działaniem chroni je 200 metrów wodoszczelności. Ciekawską jest tu suwak logarytmiczny w postaci subtelnych pierścieni. Może się okazać przydatny przy dokonywaniu rożnego rodzaju obliczeń, np.:


  • obliczanie prędkości lotu
  • obliczanie dystansu lotu
  • obliczanie zużycia paliwa
  • przeliczanie jednostek odległości
  • działania matematyczne


Luneta logarytmiczna spotykana jest również w zegarkach Orient Multiyear Calendar.

Także Seiko Astronmożna zakwalifikować jako zegarek lotniczy, a w kategorii tej powinien właściwiezająć wyjątkowe miejsce. To kolejny zegarek solarny, który światło przeistacza w czas. Jego największą zaletą jest jednak system GPS zapewniający absolutnie doskonałą synchronizację. Połączenie modułu GPS i baterii ładowanej światłem sprawia, że zegarek jest bezobsługowy. Przykładowe modele to SSE053J1, SSE045J1 oraz limitowany Seiko Astron SSE060J1.
Zegarek Seiko SSE060J1 Novak Djokovic Limited Edition


Zegarek G-Shock Casio GPW-1000RD-4AER Gravitymaster
Zestawienie nie może pominąć niezniszczalnych zegarków ze wstrząsoodpornej serii G-Shock. Modele G-Shock Gravitymaster stworzono z myślą o lotnictwie wyczynowym. Należą one do jednej z najbardziej zaawansowanej serii zegarków G-shock i oferują takie opcje, jak ładowanie akumulatora za pomocą światła (rezerwa na około 7 miesięcy) czy synchronizacja radiowa i GPS.


Zegarki z tej serii, zachowały design charakterystyczny dla serii G-shock i nie pozostawiają wątpliwości że są niezniszczalne.