Autoryzowany sklep z zegarkami
0 KOSZYK
Menu marek zegarków:
14-04-2017

Smartwatch a zegarek hybrydowy

Inteligentne zegarki to coraz mocniej rozwijająca się gałąź zegarmistrzostwa. Wymagania klientów wciąż rosną, a wiele marek próbuje im sprostać. Hasło smartwatch jest dziś powszechnie znane. Oznacza ono inteligentny zegarek, który łączy się bezprzewodowo z telefonem. Posiada funkcje tradycyjnego zegarka, ale steruje też funkcjami smartfona. Pozwala na śledzenie codziennej aktywności, kontrolowanie odtwarzacza muzyki czy odbieranie powiadomień. Co najważniejsze, opcjami steruje się z poziomu dotykowego ekranu cyfrowego. Wiele marek umożliwia spersonalizowanie jego wyglądu, a wyświetlacz może nawet imitować tarczę klasycznego zegarka.

Każdy kto chciałby zostać właśnie przy tradycyjnym wyglądzie zegarka powinien zapoznać się opcją jaką jest zegarek hybrydowy. Jego funkcjonalność jest zbliżona do smartwatcha, jednak wygląda jak zegarek klasyczny. Oznacza to, że ma tradycyjną tarczę analogową ze wskazówkami, a przy tym nie traci czynnika „smart”. Idzie za tym kolejna znacząca różnica. Brak wyświetlacza cyfrowego powoduje, że zegarek hybrydowy nie wymaga dodatkowego źródła ładowania. W przypadku cyfrowego smartwatch jest nim ładowarka USB. Najczęściej jest to ładowarka magnetyczna.

Sterowanie może wydawać się z pozoru trudniejsze, ale dzięki specjalnej technologii ukryte jest w przyciskach zegarka. Wystarczy je wcześniej odpowiednio skonfigurować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej.

Marka Fossil w obrębie serii Fossil Q oferuje zarówno typowe smartwatche z ekranem dotykowym i ładowarką magnetyczną jak i zegarki hybrydowe zasilane przez standardową baterię. Tak prezentują się dwa typy zegarków smartwatch na przykładzie Fossil Q:

      

               SMARTWATCH FOSSIL Q Z DOTYKOWYM EKRANEM                                                    HYBRYDOWY ZEGAREK FOSSIL Q

 Inne zegarki hybrydowe to na przykład Skagen Connected, Timex IQ + Move. Każdy z nich posiada dodatkową mniejszą tarczę, która w procentach wyraża postęp w realizacji codziennych celów.

    

ZEGARKI TIMEX IQ + MOVE                                                                              ZEGAREK SKAGEN CONNECTED

                                                                    

Osoby, którym zależy na cyfrowym wyświetlaczu oraz modnym markowym gadżecie na pewno zawieszą oko na smartwatch’u Michael Kors Access. Zegarki bazują na popularnych modelach: damskim Brandshaw i męskim Dylan. Smartwatche łączą modowy look z technologią, które wpisuje się w zapotrzebowania współeczesnych konsumentów.

      

 MODOWY SMARTWATCH MICHAEL KORS ACCESS

ANULUJ