Oryginalna kolekcja zegarków Atlantic Seaway została stworzona z myślą o zdecydowanych mężczyznach ceniących niezawodność i elegancki design królujący od lat w modzie męskiej. Szwajcarska precyzja mechanizmów została uzupełniona przez wysokiej klasy, trwałe materiały. Szczotkowane elementy stalowe i skóra naturalna, wzbogacone o precyzyjne zdobienia, nie tylko doskonale wyglądają, ale i podkreślają klasę właściciela czasomierza.

Zegarki męskie obecne w linii zostały oparte o klasyczną, okrągłą kopertę o średnicy 42 mm. Wśród nich znajdziemy zarówno tarcze utrzymane w głębokiej czerni, jak i eleganckim srebrze, a nawet wystawnym złocie, które nawiązuje do najbardziej luksusowych zegarków. W poszczególnych egzemplarzach zastosowano jedną z dwóch kompozycji tarcz w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych.
Pierwszą z nich charakteryzuje urzekająca prostota zdobień i bardzo klasyczny design. Sam cyferblat został podzielony na dwa obszary. Po wewnętrznym, o ciekawym deseniu pionowych, monochromatycznych pasków, porusza się wskazówka godzinowa. Z kolei zewnętrzny pozostał całkowicie gładki. To na nim zamieszczono ponadczasowe indeksy godzinowe w formie słupków. Do wysokiej przejrzystości tarczy przyczyniają się nie tylko subtelne wskazówki, ale i wydzielenie osobnej tarczy sekundnika. Zamieszczona w dolnej części cyferblatu, niewielka wskazówka świetnie uzupełnia kompozycję i dodaje zegarkowi funkcjonalności. Panowie ceniący nieszablonowe rozwiązania, będą w pełni usatysfakcjonowani. Niewielkie okienko datownika zostało zamieszczone w pobliżu godziny dwunastej, a standardowe jego miejsce po prawej stronie, zajęła nazwa linii Seaway. Drugim z dostępnych wariantów jest tarcza o dynamicznym designie nawiązującym do sportowych kolekcji. Efekt został uzyskany przez dodanie aż czterech dodatkowych podziałek. Stałe elementy opisane w poprzednim przypadku pozostają niemalże niezmienne. Okienko datownika zastąpiła podziałka dzienna zamieszczona na granicy wewnętrznej i zewnętrznej części tarczy. Poruszająca się po niej wyrazista wskazówka z czerwoną końcówką ożywia kompozycję. Dodatkowym gadżetem jest także wskazanie obecnego miesiąca po lewej stronie oraz aktualny dzień tygodnia odczytywany z fragmentu tarczy naprzeciwko niego. W linii znajdziesz zarówno zegarki na pasku wykonanym z miękkiej skóry naturalnej, wzbogaconym o bardzo eleganckie, wężowe tłoczenie, jak i czasomierze na bransolecie. Klasyczne zegarki dostępne w ofercie charakteryzują się fluorescencyjnymi wskazówkami ułatwiającymi ich użytkowania po zapadnięciu zmroku. Zegarki Atlantic od lat stanowią synonim nienagannego stylu i ponadczasowej elegancji. Jednak to właśnie Atlantic Seaway odkrywa klasyczne wzorce na nowo. Dopracowane kompozycje łączą w sobie zegarmistrzowskiego ducha sprzed lat i nowoczesny, dynamiczny design. Unikatowe połączenie pokochali panowie poszukujący zegarka wyrażającego ich męski charakter, który doskonale wkomponuje się w oficjalne stylizacje.