Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Zegarki AVI-8

Zegarek męski na czarnym skórzanym pasku marki AVI-8

Skórzane kurtki. Okulary słoneczne. Jedwabne szale. Duże zegarki. Właśnie z takimi przedmiotami kojarzymy pilotów. Marka AVI-8 postanowiła poprzez czasomierze oddać ten charakterystyczny styl i klasę, składając w ten sposób hołd lotnictwu. Poszczególne kolekcje honorują inżynierów oraz projektantów, którzy umożliwili człowiekowi wznoszenie się w powietrze.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 17 z 17 produktów

Zegarki AVI-8 w stylu pilot

Kiedy myślimy o dzisiejszych zegarkach dla pilotów, prawdopodobnie wiążemy je ze stylem projektowania, a nie o specjalnie stworzonej konstrukcji. W przeszłości tego typu czasomierze miały kilka unikalnych funkcji, które pomagały zarówno lotnikom cywilnym, jak i wojskowym. Zegarek musiał pasować do kurtki pilota oraz być na tyle duży, aby za jednym spojrzeniem móc odczytać godzinę. Niektóre z nich miały większe koronki, którymi można było manipulować w rękawiczkach. Komplikacje obejmowały takie rzeczy jak chronografy, czy suwaki do śledzenia prędkości.
Tarcza zegarka AVI-8
Mechanizm zegarka AVI-8
To właśnie do tego typu zegarków nawiązuje swoimi produktami brytyjska marka AVI-8. Firma została założona w połowie 2000 roku przez firmę Dartmouth Brands. Za jej twórcami możemy powiedzieć, że wytwarzane czasomierze „świętują to, co najlepsze zarówno w człowieku, jak i maszynie, dodając nowoczesne i zabytkowe elementy do zegarków, które nadal oferują codzienny styl, ale są niezwykle praktyczne”.

Niezwykłe kolekcje zegarków AVI-8

Główne linie zegarków AVI-8 noszą nazwy kultowych brytyjskich samolotów: Hawker Hurricane, Hunter, Lancaster, a także Spiftire i P-51 Mustang. Każda z tych serii ma własny charakterystyczny wygląd, inne rozmiary kopert oraz dominujący styl. Tak duża różnorodność sprawia, że swój nowy czasomierz znajdą tutaj zarówno miłośnicy klasycznych aviatorów, jak i również Ci lubiący niestandardowe połączenia.
HAWKERHURRICANE zostały zainspirowane samolotem o tej samej nazwie, które były myśliwcem używanymi podczas bitew powietrznych w czasie II wojny światowej. Samolot, który został wyprodukowany przez Hawker Aircraft Ltd. dla Królewskich Sił Powietrznych, jest znany jako jeden z najbardziej udanych samolotów. Zegarki poświęcone tej maszynie mają klasyczny wygląd z prostym indeksowaniem godzinowym, odważnymi wskazówkami oraz szczegółowymi subtarczami w stylu vintage. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w niektórych modelach szkieletowych wskazówek. Całość pomimo wielu dodatkowych elementów pozostaje czytelna. W kolekcji tej zobaczymy m.in. linię SupermarineSeafire mającą ten sam klasyczny wygląd, ale z odrobiną powojennej nowoczesności.
Zegarek na srebrnej bransolecie z niebieską tarczą marki AVI-8
Zegarek AVI-8 Hawker Harrier
HAWKER HARRIER to seria nowatorskich samolotów rozpoznawczych, które powstawały w Wielkiej Brytanii od lat 60. XX wieku. Ich charakterystyczną cechą była zdolność do krótkiego i pionowego startu oraz lądowania. W swojej 50-letniej karierze latały one Królewskich Sił Powietrznych oraz Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Same czasomierze HawkerHarrier pozostają podobne do reszty modeli AVi-8, a jednocześnie posiadają bardziej futurystyczny wygląd. Występujący w niektórych modelach fakturowany cyferblat przypominający swoją strukturą beton lub częściowo odsłonięty mechanizm – robią naprawdę dobre wrażenie. Charakterystycznymi pozostają także paski, na których zawieszono koperty. W HawkerHarrier mamy do czynienia z niezwykle wytrzymałymi modelami NATO z ozdobnymi czarnymi przeszyciami. Nadają one zegarkom sportowego wyglądu i podkreślają ich lotnicze pochodzenie.
HAWKERHUNTER została zainspirowana kolekcją HawkerHarrier i stanowi jego bardziej współczesną, wciąż aktualizowaną wersję. Samolot myśliwski Hawker Hunter został opracowany przez Hawker Aircraft dla RAF od lat czterdziestych do pięćdziesiątych XX wieku. Hołdujące tym samolotom zegarki mają nieco odchylony w stronę kwadratu kształt. Niektóre cechy linii obejmują chronograf, tachymetr, szkieletowe wskazówki Flieger i świecące oraz ręcznie szyty skórzany pasek z klamrą.
Zegarek  AVI-8 Hawker Hunter
Zegarek AVI-8 lancaster bomber
LANCASTER Inspiracją dla tych zegarków był, brytyjski bombowiec używany podczas II wojny światowej. Modele wchodzące w skład tej kolekcji łączą w sobie atrakcyjny wygląd zegarkapolowego ze stylem vintage. W poszczególnych modelach zauważymy różnorodne nawiązania do lotnictwa. I tak w jednym z nich zobaczymy dekiel odwołujący się do wykonanych przez zespół Lancaster popkulturowych zdobień na przodzie samolotu, a na innych tarczę nawiązuję do kokpitu samolotów, a także znajdujących się tam różnego rodzaju wskazań.
P51 MUSTANG powstały w hołdzie jednemu z najbardziej znanych i legendarnych samolotów II wojny światowej. Pomysł zastosowania w nich linearnego profilu skrzydła umożliwiła osiąganie spektakularnych jak na tamte czasy prędkości. Do 1943 roku Mustang był wyposażony w słynny silnik Rolls Royce Merlin, który można było również znaleźć w produkowanych w Wielkiej Brytanii Supermarine Spitfires i Hawker Hurricane. Poszczególne zegarki wchodzące w skład kolekcji P51 Mustang poświęcone są poszczególnym dowódcom lotniczym. W wersji z mechanizmem kwarcowym mają one na cyferblacie subtarcze chronografu, a po prawej stronie znajduje licznik prędkości. Ich ciemna kolorystyka świetnie współgra z masywnymi bransoletami lub fakturowanymi paskami skórzanymi. Dostępne są także modele automatyczne o nieco prostszym wzornictwie z bardzo wyraźnymi na tarczy oznaczeniami godzinowymi.
Zegarek męski na srebrnej bransolecie z niebieską tarczą AVI-8 Mustang
Zegarek męski AVI-8 spitrife
SPITFIRE poświęcony został sławnym wodnym samolotom Supermarine. To właśnie ich charakterystyczne kształty znajdują swoje odzwierciedlenie w prostych liniach tych zegarków. Połączenie nowoczesnego wzornictwa z tarczą w stylu pilot tworzy bardzo zaskakujący efekt. Tutaj też na pierwszy plan wychodzą umieszczone na tarczy duże oznaczenia minutowe, w których tle znajdują się godziny. Pozostają one w kontrastującym wobec pozostałych elementów kolorze, co jeszcze bardziej podkreśla widoczność wszystkich oznaczeń. Zegarki wchodzące w skład tej serii bardzo dobrze odnajdą się w miejskich stylizacjach, mogąc być zakładanymi zarówno do pracy, jak i towarzyskie wyjście.
FLYBOY Ostatnia kolekcja podobnie, jak seria Lancaster ma zegarki bardziej odpowiednie dla tych, którzy szukają czasomierzy o prostszych tarczach. Seria składa się z eleganckich zegarków w stylu pilot, a ich rozmiar jest znacznie mniejszy niż większość zegarków AVI-8. Inspiracją dla tej kolekcji były Eskadry Orłów RAF, które powstały z pilotami-ochotnikami na początku wojny, przed przystąpieniem Ameryki w 1941 r. Ta kolekcja ma również linę Flyboy 4054 - należą do niej chronografy z datownikiem, gdzie na cyferblacie występują unikalne wytłaczane indeksy.
Zegarek męski AVI-8 Flyboy
Zegarek AVI-8 z ozdobnym deklem

Komplikacje w AVI-9, które pomogą Ci w każdej sytuacji

AVI-8 szczyci się produkcją wysokiej jakości zegarków typu pilot i czyni je przystępnymi cenowo. Egzemplarze te niejednokrotnie są nieco odważniejsze od swoich konkurentów i zawierają wiele przydatnych komplikacji. Wśród nich znajdziemy datownik, chronograf, timer, czy ozdobne fazy księżyca. Dodatki te pozwalają na bardziej osobiste dopasowanie zegarka do naszych potrzeb oraz gustów. W przypadku zegarków lotniczych tego typu komplikacje były częste, ponieważ ważne było, aby mieć możliwość odczyty wielu informacji w każdych warunkach i o każdej porze dnia.

Autoryzowany sklep marki AVI-8 – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

ZEGAREK.NET jest autoryzowanym sprzedawcą zegarków marki AVI-8. Oznacza to, że wszystkie sprzedawane w sklepie produkty są oryginalne oraz pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. Ponadto, do każdego modelu dołączana jest instrukcja w języku polskim oraz karta gwarancyjna. Ewentualne serwisowanie odbywa się wyłącznie w specjalnych punktach naprawy, gdzie wyspecjalizowani pracownicy wyposażeni są w sprzęt dostarczany przez markę. Dzięki temu mamy pewność najwyżej jakości wykonywanych usług.
Zegarek męski AVI-8 na brązowym pasku z czarną tarczą z akcentami w kolorze różowego złota