Tradycyjne zegarki kojarzą się wszystkim dość jednoznacznie, ale zawsze warto pamiętać, że nawet dobrze znana przeszłość potrafi zaskoczyć. Współczesne zegarki retro wielokrotnie odświeżały już nieco zapomniane trendy, często stając się absolutnymi hitami okresu ich odrodzenia. Jeżeli uważasz, że w branży zegarkowej już nic nie może Cię zaskoczyć, szczególnie jeśli chodzi o zegarek retro, to koniecznie zapoznaj się z serią zegarków Doxa Telemeter. Pierwszy model Doxa Telemeter powstał w 1939 roku i pozwalał między innymi na określenie pozycji wyrzutni rakiet czy artylerii. Po 77 latach szwajcarska marka Doxa postanowiła powrócić do niezwykłego modelu z telemetrem. Zegarki retro o tak bogatej historii przekonają do siebie każdego znawcę i pasjonata.

Na szczególną uwagę zasługuje fantastycznie rozplanowana tarcza zegarka. To właśnie za jej sprawą zegarek przypomina precyzyjne narzędzie pomiarowe. Indeksy godzinowe przesunięto nieco do środka tak, by ustąpić miejsca drobnej skali telemetru oraz wyraźnie podkreślonej podziałce sekundowej. W unikatowej kompozycji tarczy swoje miejsce odnalazł też precyzyjny chronograf z długością pomiaru do 30 minut. Wyborne, szwajcarskie zegarki zainspirowane telemetrem, czyli urządzeniem służącym do pomiaru odległości prezentują  tak wyjątkowo. Ponadto funkcja telemetru pozwoli łatwo obliczyć odległość od obserwowanego zdarzenia, na podstawie prędkości dźwięku.

Urok kolekcji nie kończy się jednak na pochodzeniu, historii i ciekawym wzornictwie tarczy. Oryginalne zegarki Doxa Telemeter występują w dwóch wariantach - jako klasyczne zegarki na pasku lub w z bransoletą wykonaną z eleganckiej, stalowej plecionki. Niezależnie od rodzaju, jego połączenie z kopertą jest kolejnym atutem niezwykłych modeli Doxa Telemeter. Owalny i podłużny zaczep, sam w sobie przyciąga wzrok i nie pozostawia wątpliwości co do trwałości łączeń. Dodatkowo, wyróżnia on i uwydatnia przepiękną, okrągłą kopertę stanowiąca centralny i najważniejszy punkt całości czasomierza.

Oryginalne zegarki szwajcarskie stanowią jakość samą w sobie, czego przyczyn należy doszukiwać się bezpośrednio w tradycji ich powstawania. Doxa to jeden z producentów, który przez lata intensywnie pracował na dobre imię marki i całego szwajcarskiego zegarmistrzostwa - ich czasomierze montowano w końcu w wyścigowych modelach Bugatti. Nic dziwnego, że klasyczne zegarki Doxa tworzone są po dziś dzień z prawdziwym zamiłowaniem i pasją. Wyjątkowe podejście pozwoliło skonstruować modele w stylu retro, których wygląd inspiruje, odsyłając wprost do krainy designerskich marzeń.

Zegarki Doxa Telemeter to bez wątpienia rarytas dla każdego pasjonata sztuki zegarmistrzowskiej. Poza sentymentalnymi i wizualnymi wartościami, modele  wykonane są z najwyższą dbałością o jakość. Każdy model z tej wyjątkowej kolekcji to chronograf, napędzany przez szwajcarski mechanizm kwarcowy o nieskazitelnej precyzji chodu.  Zegarki Doxa Telemeter zachowują 50 m wodoszczelności, o ich przejrzystość zadba szafirowe szkiełko. Wygody noszenia dopełni skórzany pasek lub regulowany wariant z bransoletą zaopatrzoną w zapięcie G-Link.