Gustowne, praktyczne i na każdą okazję - tak w największym skrócie można opisać zegarki z serii Fossil Chase Timer. Wszystkie one podążają za modowymi trendami, choć w ich wnętrzu można dostrzec sentymentalną podróż do przeszłości. Taki był zamysł założycieli marki Fossil, którzy od początku swojej działalności tworzą zegarki z „duszą”, nawiązujące do stylu retro. 

Amerykańscy zegarmistrzowie zadbali, by czas... zatrzymał się w miejscu! To paradoks, bo przecież zegarki mają pomagać w jak najlepszym zaplanowaniu przyszłości, tej najbliższej. Chodzi jednak o design czasomierzy Fossil Chase Timer, które wyglądem nawiązują do minionych dekad. Niegdyś zegarek był atrybutem dżentelmena, który z marszu nadawał mężczyźnie klasy. Dziś też tak może być - męski zegarek vintage w sposób oryginalny podkreśli garderobę. Produkty marki Fossil świetnie współgrają z różnorodnym ubiorem - od garnituru, przez półoficjalne kreacje, aż do stylu casualowego. Dopasują się do każdej okazji: zarówno na firmowym spotkaniu, pikniku rodzinnym, jak i podczas ekstremalnej przejażdżki na motocyklu. 

Na pierwszy rzut oka, każdy z wybranych modeli wygląda jak minimalistyczny zegarek męski. Jednak ich elegancję uwydatniają detale, które nie tylko świadczą o wyrafinowanym stylu, ale też nadają funkcjonalności. Na przykład estetyczna tarcza z arabskimi cyframi i drobną skalą godzinową prezentuje się gustownie, choć w głównej mierze odpowiada za dobry odczyt, nawet w warunkach mocnego nasłonecznienia. Paski z naturalnej skóry bez przeszyć, które z jednej strony wyrażają szyk, a z drugiej chronią przed przetarciami. Wszystkie te szczegóły razem wzięte sprawiają, że zegarki Fossil Chase Timer mogą spełnić kilka zadań na raz  - świetnie wyglądać i sprawdzić się na co dzień pod kątem praktycznym. 

Ale nie sam wygląd i wielozadaniowość czynią z czasomierzy marki Fossil produkty najwyższej jakości. Projektanci z Teksasu skorzystali z materiałów, które gwarantują długą żywotność ich dzieł. Mowa tu zwłaszcza o stalowej kopercie wyposażonej w odporne na pęknięcia i stłuczenia szkło mineralne. Dzięki temu zegarki nawiązują do przeszłości, jednocześnie troszcząc się o przyszłość. Po prostu - są ponadczasowe.