TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Zegarki Fossil Forrester

Amerykańska marka Fossil od lat słynie z doskonale zaprojektowanych zegarków modowych. Wzorowym tego przykładem jest seria Fossil Forrester, która obejmuje klasyczne modele z wyraźnymi akcentami vintage. Jeśli szukasz znakomitej jakości przybranej w niepowtarzalny design, a przy tym w atrakcyjnej cenie, to zegarek Fossil Forrester jest właśnie dla Ciebie.

czytaj więcej

Fossil Forrester – zjawiskowy zegarek retro

W ostatnich latach estetyka retro przechodzi okres dynamicznego renesansu. Można śmiało powiedzieć, że zegarek retro pozostaje zawsze w zgodzie z aktualnymi trendami modowymi. Nawiązania do tradycyjnych rozwiązań są popularne szczególnie w przypadku analogowych zegarków męskich. Design każdego z modeli Fossil Forrester przejawia inspirację estetyką lat 50. XX w. Autorom tej serii udało się w sposób naturalny połączyć elementy stylu retro z nowoczesnym, modowym wykończeniem. Stylistyka vintage jest widoczna w masywnych, najczęściej surowych kopertach, paskach ze skóry naturalnej w różnych odcieniach brązu oraz w osobliwej kolorystyce elementów cyferblatu. Oscyluje ona wokół wspomnianego brązu, a także beżu i złota.


Widoczne przeszycia na paskach również mocno akcentują elegancję retro. Podobną funkcję pełnią stylowe detale w postaci oryginalnych kształtów wskazówek oraz obłych sylwetek cyfr na indeksach. Niektóre modele zostały wyposażone w funkcjonalne subtarcze, które stanowią o dynamicznym charakterze wykończenia poszczególnych czasomierzy z serii Forrester. Warto także zaznaczyć, że zegarki posiadają dużo wolnej przestrzeni na dekielkach, co daje duże możliwości grawerowania.Gustowny zegarek w amerykańskim stylu

Linia zegarków Fossil Forrester doskonale odzwierciedla amerykańskiego ducha kreatywności i optymizmu. Powstała w 1984 r. marka Fossil już pięć lat po założeniu cieszyła się ogromną popularnością za oceanem, a wkrótce potem w Europie. Wyrosła z potrzeby posiadania modnego zegarka w atrakcyjnej cenie i dzięki szybkiemu sukcesowi stała się jednym z symboli „amerykańskiego snu”. Rosnącą w  szybkim tempie popularność czasomierze Fossil zawdzięczają wzornictwu, którego brakowało dotychczas na zegarmistrzowskim rynku. 


Design modeli retro często zawiera wyraźne odniesienia do historii Stanów Zjednoczonych, a projektanci szukają inspiracji nawet w czasach „Dzikiego Zachodu”. Jednak fenomen zegarków Fossil nie opiera się wyłącznie na urzekającej stylistyce. Amerykański producent postarał się także o to, żeby jego czasomierze były zaopatrzone w solidny i precyzyjny mechanizm. Egzemplarze Fossil Forrester zostały wyposażone w doskonałe i precyzyjne mechanizmy kwarcowe, które zapewniają wysoką dokładność chodu. W połączeniu z prawdziwie amerykańskim stylem retro i rewelacyjną ceną tworzą propozycję, obok której nie można przejść obojętnie.