Rozsławione na całym świecie japońskie zegarki G-SHOCK nie schodzą z piedestału najbardziej pożądanych modeli. Ich sekret ukryty jest w umiłowaniu technologii zaprzęgniętej w służbę człowieka. Już podstawowe modele oferują bardzo wiele, ale na ich czele stoją specjalistyczne modele, w których najnowsze technologie od razu rzucane są na głęboką wodę. Specjalistyczne zegarki G-SHOCK Frogman tuż obok kolekcji G-SHOCK Mudmaster oraz G-SHOCK Gravitymaster, stanowią trzon skrajnych możliwości, jakie jest w stanie osiągnąć współczesne zegarmistrzostwo.

 W linii Casio G-SHOCK Frogman znajdziemy profesjonalne zegarki dla nurkówktórych niesamowite możliwości inspirują do odkrywania nieznanych wcześniej oceanicznych głębin. Tutaj nic nie jest przypadkowe, a każdy dodatek ma na celu jeszcze lepsze wsparcie pod wodą, ale również poza nią. Zaawansowane zegarki nurkowe Casio G-SHOCK Frogman oferują wszystko czego wymaga ekstremalna eksploracja, przesuwając kolejną granicę na drodze do absolutnej wytrzymałości.

Japońskie zegarki do nurkowania po raz pierwszy pojawiły się w roku 93 i od tamtej pory 4 krotnie poddawano je ulepszeniom. Niezwykłe możliwości napędzane przez cyfrową technologię to jedno, ale zamknięcie jej w wytrzymałym i przy okazji dobrze wyglądającym opakowaniu to całkiem inna historia. Zegarki G-SHOCK Frogman oferują profesjonalne rozwiązania dla nurków, których nie sposób znaleźć w konkurencyjnych modelach. Zakręcany dekielek i 200m wodoszczelności z możliwością swobodnego nurkowania z butlą to dopiero początek. Najnowszy zegarek G-SHOCK Frogman GWF-D1000B-1ER posiada wskaźnik faz księżyca, wskaźnik pływów, inteligentne podświetlenie Super Full Auto LED, a nawet głębokościomierz, termometr i kompas. Dzięki nowym, poczwórnym sensorom ich wskazania są dokładniejsze niż kiedykolwiek, czyniąc z modeli G-SHOCK Frogman profesjonalne narzędzie do nurkowania. 

Oczywiście inżynierowie Casio zadbali, aby wielofunkcyjny zegarek do wody, sprawdzał się równie dobrze na lądzie. Zegarki G-SHOCK Frogman oferują dostęp do wszystkich przydatnych w codziennym życiu udogodnień. Znajdziemy tu rozbudowany kalendarz, precyzyjny stoper, timer czy czas światowy. Czasomierze z tej kolekcji poza 200m wodoszczelności i szafirowym szkiełkiem zapewniają niewzruszoną pracę nawet w ujemnych temperaturach co podkreśla ich doskonałe przygotowania. Tak dobre zabezpieczenie jest efektem filozofii absolutnej wytrzymałości, a patrząc na ukryty we wnętrzu mechanizm, można śmiało powiedzieć, że jest co chronić. Zegarki G-SHOCK Frogman wyposażone są w solarny mechanizm ze wskaźnikiem baterii, dzięki czemu wszystkie jego niesamowite funkcje, będą zawsze  w pełnej gotowości. Dodatkowo technologia Waveceptor stała się przyczynkiem do ukrycia we wnętrzu anteny Multi Band 6, która odpowiedzialna jest za odbieranie sygnałów radiowych. Dzięki czemu nasz profesjonalny zegarek dla nurków to jednocześnie najdokładniejszy zegarek świata, dzięki pobieraniu sygnału ze wskazaniami podawanymi przez zegar atomowy.