Seria G-Shock GA-800 pojawiła się na rynku w 2017 roku, a oferowane w jej ramach modele zegarków w mgnieniu oka stały się kolejnym bestsellerem marki.  Design tych modnych sportowych zegarków przypomina ich poprzednika o oznaczeniu GA-700. To właśnie z niego zaczerpnięto charakterystyczny, wyrazisty przycisk podświetlenia tarczy zamieszczony w dolnej części koperty. Innowacyjność marki Casio i dbałość o detale sprawiła, że po raz pierwszy analogowo-cyfrowy model zegarka otrzymał analogową wskazówkę sekundnika. Dotychczas odliczanie sekund odbywało się jedynie na wyświetlaczu cyfrowym. 

W masywnej kopercie wzbogaconej o cztery przyciski funkcyjne zamknięto świetnie rozplanowaną, przejrzystą tarczę. Wyróżniają się na niej solidne, szerokie wskazówki z warstwą fluorescencyjną. Model G-Shock GA-800 można śmiało okrzyknąć zegarkiem sportowym. Stoper z długością pomiaru do 24 h, pamięć 120 okrążeń, wodoszczelność umożliwiająca pływanie i system wstrząsoodporny to już prawdziwa klasyka od marki Casio, której nie zabrakło i tym razem. Zegarek GA-800 dedykowany jest zarówno amatorom biegania, czy jazdy na rowerze, jak i profesjonalistom z przebytymi maratonami. 

Zegarek otrzymał też funkcjonalność przydatną na co dzień i w pracy. To podwójna godzina dla różnych stref czasowych. Funkcja może okazać się niezwykle przydatna zarówno podczas prowadzenia zagranicznych interesów, jak i w podróży. Co więcej G-Shock GA-800 został wyposażony w rozbudowany kalendarz i możliwość ustawienia nawet 5 alarmów dziennie. Całość została uzupełniona wydajnym podświetleniem Iluminator, by niezależnie od pory dnia i nocy możliwe było korzystanie z funkcji zegarka. Szerokie spektrum zastosowania czyni ze wszystkich modeli G-Shock GA-800 coś więcej niż zegarek. Każdy GA-800 to model, który stanie się najlepszym towarzyszem dnia codziennego, będzie świętował z Tobą triumfy i wynosił lekcje z napotkanych na drodze porażek. Japońskie zegarki G-Shock to nie tylko rozpoznawalny, niesamowity design. To autorskie rozwiązania dopracowywane przez lata pracy nad unikalnym projektem. Decydując się na zakup jednego z G-Shocków zyskujesz pewność, że nie zawiedzie Cię w żadnych warunkach.