Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Garmin Forerunner 255

2wyniki
Garmin Forerunner 255Biegasz, pływasz, jeździsz na rowerze, a może łączysz ze sobą różne dyscypliny? Garmin Forerunner 255 wesprze cię w każdej z tych aktywności. Jest wyposażony w funkcje triathlonowe i multisportowe, zaawansowane czujniki zdrowia oraz niezawodną nawigację. Z nim wzniesiesz trening dla biegacza o poziom wyżej.
FILTRY0

Garmin Forerunner 255 vs 245. Czym się różnią?

Smartwatch dla biegacza Garmin 255 Forerunner pojawił się jako bezpośredni następca serii 245. Tak jak ona występuje w dwóch wersjach: standardowej oraz muzycznej, w której zmieścisz aż 500 utworów z popularnych serwisów streamingowych. Każdy z wariantów jest dostępny w innych zestawach kolorystycznych.
Czym rożnią się Smartwatche Garmin Forerunner 255 od 245?
Garmin Forerunner 255 na różowym pasku do biegania z mniejszą kopertą
Dodatkowo amerykański producent zdecydował się na wypuszczenie modeli w dwóch rozmiarach 41 mm i 46 mm. Teraz zegarek do biegania jeszcze lepiej dopasuje się do twojego nadgarstka.

Najważniejsze różnice między obiema seriami uwidaczniają się jednak na poziomie funkcji. Dość wspomnieć o tym, że Garmin Forerunner 255 został wzbogacony o:

  • wskaźnik HRV do pomiaru zmienności tempa — ten rzadko stosowany sensor pozwala ocenić, czy twój układ nerwowy zachowuje równowagę między wzmożoną gotowością do działania a odpoczynkiem;
  • nowy, bardziej precyzyjny czujnik tętna Elevate V4;
  • wielozakresowy GPS dla maksymalnie dokładnej lokalizacji; dzięki funkcjom bezpieczeństwa oraz Livetrack udostępniasz bliskim swoje położenie, aby czuć się pewniej na samotnych wyprawach.
Czujnik tętna w smartwatchu do biegania Garmin Forerunner 255
Wielopasmowy GPS w smartwatchu Garmin Forerunner 255

Z technologią SATIQ™ zarządzasz baterią

W zegarku dla biegacza Garmin 255 Forerunner systemy: GPS, GLONASS i Galileo zostały dodatkowo wyposażone w innowacyjną technologię SATIQ™. Dzięki temu niezawodnie określają twoje położenie nawet w trudniej dostępnych miejscach bez straty na żywotności urządzenia.
Zegarek do biegania z GPS podpowiada, jaki tryb lokalizacji najlepiej sprawdzi się w danym otoczeniu lub automatycznie dokonuje optymalnego wyboru. W efekcie nie eksploatujesz niepotrzebnie baterii smartwatcha.
GPS w smartwatchu do biegania Garmin Forerunner 255
Mocna bateria w smartwatchu Garmin Forerunner 255

Korzystasz do dwóch tygodni

Choć ta i tak jest imponująco wydajna. W trybie zegarka pracuje nawet przez 14 dni. Z włączonym GPS 30 godzin. Z wszystkimi systemami GNSS 25 godzin, a z dodatkową obsługą wielu pasm — 16 godzin. Jeśli do tego zechcesz skorzystać z muzyki, bateria wyczerpie się maksymalnie po 6,5 godzinach.

Biegasz własnymi drogami

Bez obaw możesz więc zabrać Forerunner zegarek dla biegacza na całodniową wycieczkę. W aplikacji Garmin Connect znajdziesz dziesiątki propozycji tras w danej okolicy. Sprawdzone przez miłośników sportu podpowiedzą ci, gdzie warto trenować. A jeśli korzystasz z dodatkowych aplikacji jak Strava i Komoot, automatycznie zsynchronizujesz przygotowane tam trasy ze smartwatchem. Zostaje tylko wyruszyć w drogę — Garmin Forerunner 255 zadba, byś się nie zgubił, stale czuwając nad efektywnością treningu.
Aplikacja Garmin Connect pozwalająca na monitorowanie tras biegania
Moc biegowa która pokazuje jak ciężko trenujesz w smartwatchu Garmin Forerunner 255

Mierzysz moc biegową

Nadgarstkowy pomiar mocy biegowej policzy, jaką moc przykładasz do podłoża w trakcie biegu. Jest ona określana na podstawie dynamiki biegu, twojej masy ciała, danych środowiskowych i wyników z innych sensorów. Zyskujesz w ten sposób wskazówkę, jak efektywniej zarządzać wysiłkiem, aby osiągać coraz lepsze rezultaty.

Kontrolujesz efektywność

To jednak tylko jeden z kilku parametrów, dzięki którym sięgniesz po ambitne cele. Zegarek do biegania sprawdza, jak ćwiczenia wpływają na twoją siłę i wytrzymałość. Na podstawie historii aktywności określa optymalną dla ciebie intensywność treningu. Dodatkowo funkcja stanu wytrenowania jasno informuje, czy trenujesz na 100%, za bardzo się obciążasz, albo nie w pełni wykorzystujesz swoje możliwości.
Stan wytrenowania w Smartwatchu Garmin Forerunner 255
Funkcje pozwalające monitorowanie zdrowia w garmin forerunner 255

Masz zdrowie na oku

Trenowanie w zgodzie z aktualną kondycją to klucz do sukcesu. Z Garmin Forerunner 255 nie musisz działać intuicyjnie. Sensory zdrowia pokażą ci, w jakiej jesteś formie. To m.in.

  • nadgarstkowy czujnik tętna — stale mierzy puls i informuje w razie niepokojącego wyniku; dzięki niemu ocenisz swoją wydolność oraz intensywność ćwiczeń
  • monitor snu — udoskonalony względem serii 245 sensor przekazuje szczegółowe dane o jakości i długości snu oraz jego poszczególnych fazach; wiesz, jak twój organizm regeneruje się podczas nocnego odpoczynku;
  • pulsoksymetr, czyli wskaźnik stopnia natlenienia krwi — działa również wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz: w nocy czy podczas wysokogórskiej wspinaczki;
  • cykl miesiączkowy — śledzisz na nadgarstku fazy cyklu, aby łatwiej dopasować trening do potrzeb organizmu.
Każdego dnia możesz również korzystać z krótkiego testu kondycji, który łączy wyniki wielu czujników zdrowia w jednym, łatwym do przeanalizowania raporcie. Nie musisz bazować na subiektywnych wrażeniach — w zaledwie 2 minuty poznajesz swój ogólny stan zdrowia.

Poprawiasz wyniki dzięki wskazówkom

Smartwatch dla biegacza Garmin 255 Forerunner codziennie rano przekaże ci też raport na temat twojego snu minionej nocy, zmienności tętna czy prognozowanej pogody. Możesz dopasować zakres danych do swoich potrzeb, aby jak najlepiej przygotować się na nadchodzący dzień.
Poranny raport w smartwatchu do biegania Garmin Forerunner 255
Funkcja Body Battery w smartwatchu Garmin Forerunner 255
W planowaniu aktywności oraz innych obowiązków pomoże ci również wskaźnik zasobów energii Body Batter, a także czas regeneracji po treningu. Dzięki nim możesz ocenić, kiedy najlepiej podjąć kolejną aktywność, by była możliwie efektywna.
Nie musisz nawet układać harmonogramu ćwiczeń — zegarek do biegania ułoży dopasowany do ciebie trening dla biegacza. Dodatkowo Garmin Coach — jak rasowy trener — przygotuje do startów na dłuższych dystansach. Przed każdą sesją otrzymasz również szacowany czas ukończenia biegu. Dzięki temu masz świadomość, z jakim rekordem się mierzysz. A żebyś mógł go osiągnąć, Forerunner zegarek dla biegacza na bieżąco będzie dawał ci sugestie, jak dostosować tempo do warunków terenowych.
Sugestie treningów w Smartwatchu Garmin do biegania Forerunner 255
Ponad 20 dyscyplin sportowych w smartwatchu Garmin Forerunner 255

Trenujesz tak, jak lubisz

Z Garmin Forerunner 255 nie musisz jednak ograniczać się do biegania. To zegarek dla triathlonistów. Doskonale radzi więc sobie z monitorowaniem pływania i jazdy na rowerze. Do tego wykonuje pomiary dla ponad 20 innych dyscyplin. Możesz więc ćwiczyć przekrojowo, korzystając z gotowych treningów wydolnościowych, siłowych, cardio, jogi czy pilatesu. Masz też możliwość tworzenia profili multisportowych lub korzystania z gotowych propozycji. Łatwo przełączasz się wtedy między dyscyplinami, aby uzyskać pełne pomiary całego treningu.

Zyskujesz funkcje smart

Wyniki ćwiczeń, propozycje treningu dla biegacza i wiele innych opcji znajdziesz w autorskiej aplikacji Garmin Connect. To wirtualna przestrzeń stworzona dla pasjonatów sportu. Możesz dzielić się z nimi swoimi osiągnięciami, brać udział w wyzwaniach i zachęcać do wspólnej rywalizacji.

Jednocześnie po synchronizacji z telefonem urządzenia dla biegacza Garmin 255 Forerunner otrzymujesz niezbędne funkcje typowe dla smartwatcha. Mowa tu nie tylko o powiadomieniach z telefonu, ale również płatnościach Garmin Pay. A jeśli to wciąż za mało? Zajrzyj do sklepu CONNECT IQ™ STORE, gdzie znajdziesz więcej przydatnych aplikacji, widżety oraz tapety na zegarek.

Płatność zbliżeniowa Garmin Pay w smartwatchu Garmin Forerunner 255
Smartwatch do biegania Garmin Forerunner 255

Garmin Forerunner 255 znajdziesz w ZEGAREK.NET

Zainteresował cię zegarek do biegania z GPS Forerunner 255? Jako autoryzowany sprzedawca urządzeń Garmin oferujemy oryginalne modele z oficjalnej dystrybucji. Są dostępne w wersji standard i music, w różnych kolorach oraz dwóch rozmiarach, abyś mógł biegać komfortowo, zawsze w swoim stylu.
W ZEGAREK.NET znajdziesz też Forerunner zegarek dla biegacza z innych serii. Sprawdź naszą ofertę i wybierz idealny smartwatch dla siebie.