Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Glycine Airman

0wyniki

Zegarki Glycine Airman

Kolekcja Glycine Airman jest kontynuacją pionierskiego zegarka typu world time, którego korzenie sięgają 1953. Jak sama nazwa wskazuje czasomierze te powstały z myślą o pilotach i w gruncie rzeczy zostały zaprojektowane przez nich samych. Produkowane współcześnie modele nadal korzystają z opatentowanych wówczas rozwiązań, a jakość ich wykonania jest równie niezwykła co historia projektu Glycine Airman.

FILTRY0

Zegarki Glycine Airman – stworzone przez pilotów

W 1953 roku Sam Glur, ówczesny dyrektor sprzedaży marki Glycine, podróżował służbowo po krajach dalekiego wschodu. Pozornie zwykły lot samolotem pasażerskim, z Bangkoku do Kalkuty, w żaden sposób nie zwiastował niezwykłych wydarzeń. W tamtych czasach procedury bezpieczeństwa były całkiem inne, dlatego Sam chcąc uprzyjemnić sobie długi przelot udał się na pogawędkę do kabiny pilotów. W trakcie dyskusji okazało się nagle, że nie ma na rynku czasomierza, który spełniałby wymagania pilotów, dlatego Sam wyciągnął kartkę i zaczął notować uwagi swoich rozmówców.
Elegancki zegarek Glycine Airman stworzony przez pilotów


Zegarki Glycine Airman inspirowane lotnictwem
Trzeba w tym momencie wspomnieć, że zegarki lotnicze odgrywały wtedy kluczową rolę, pozwalając załodze samolotu na właściwą komunikację z lotniskami położonymi w różnych strefach czasowych. Stało się jasne, że potrzebny jest całkowicie nowy zegarek wyposażony w stop sekundę, 24 godzinną tarczę i blokowany, obrotowy bezel, służący jako zewnętrzna tarcza dla umożliwienia jednoczesnej kontroli dwóch stref czasowych. Kiedy notatki sama trafiły do siedziby manufaktury w Szwajcarii, odpowiedź pojawiła się niemal natychmiast – lada moment na rynku miał pojawić się całkowicie nowy zegarek Glycine Airman.Szwajcarskie zegarki GMT

Niezwykłym aspektem kolekcji Glycine Airman jest fakt, że współczesne modele nie odbiegają znacznie od pierwowzoru. Nadal znajdziemy tu eleganckie zegarki dla pilota z charakterystycznymi 24-godzinnymi tarczami, choć ofertę rozszerzono też o modele ze standardową 12 godzinną. Niezależnie jednak od tego na jaki wariant się zdecydujemy, zegarki Glycine Airman zawsze wyposażone są w obrotowy, blokowany pierścień.
Niezwykły zegarek Glycine Airman


Szwajcarski zegarek Glycine Airman
Co ciekawe, nadal wykonywany jest on zgodnie z oryginalnym patentem producenta z 1953 roku o numerze CH314050. To właśnie jemu czasomierze z tej wyjątkowej kolekcji zawdzięczają swój unikatowy wygląd, charakteryzujący się umieszczeniem dodatkowej koronki na godzinie 4. Przy jej pomocy możemy zablokować obrotowy pierścień na pozycji wskazującej czas w wybranej przez nas strefie.


Wspólnym elementem dla całej kolekcji jest też datownik oraz automatyczny mechanizm. W niektórych modelach istnieje możliwość kontrolowania dodatkowej strefy czasowej, przy użyciu specjalnej wskazówki znajdującej się na tarczy. Zgodnie z życzeniami pilotów, zadbano również o wysoką wodoszczelność wynoszącą aż 10 atmosfer oraz możliwość odczytywania wskazań w ciemności, dzięki obfitemu pokryciu indeksów oraz wskazówek masą luminescencyjną.
Automatyczny zegarek Glycine Airman na czarnym skórzanym pasku.