Im lepiej poznajemy otaczający nas świat, tym częściej dostrzegamy kierujące nim prawidłowości. O tym co najważniejsze, najpiękniejsze i fundamentalne dla danej rzeczy, dowiadujemy się dopiero po zgłębieniu interesującej nas dziedziny. Świat zegarmistrzostwa, tak jak wszystkie inne, nie jest w tej kwestii odmienny. Tak jak kopanie w głąb ziemi pozwala odnaleźć cud natury w postaci diamentu, tak poruszając się po uniwersum czasomierzy, prędzej czy później natrafimy na genialne zegarki Ingersoll!

Niezwykła amerykańska marka odpowiedzialna za ich produkcję, dostarcza najwspanialsze zegarki retro na rynku, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb prawdziwych koneserów. Tym co sprawia, że klasyczne zegarki Ingersoll są tak wyjątkowe, jest pionierskie podejście do zegarmistrzowskiej sztuki. Ingersoll nie jest bowiem pospolitą marką, której logo musi zdobić nadgarstki gwiazd w kolorowym czasopiśmie dla pokazania swojej rzeczywistej wartości. Klasyczne zegarki Ingersoll to czysta pasja, która nie da się poznać bez odpowiedniego zaangażowania ze strony właściciela. Ich nienaruszalnej pozycji broni właśnie ta niezwykła relacja czasomierza z człowiekiem, która oddaje z nawiązką cały wkład włożony w jej budowanie. Długa i wspaniała historia marki Ingersoll klarownie dowodzi, że właśnie jej czasomierze są diamentami ukrytymi w górze, usypanej z niezliczonych i niewiele różniących się od siebie konkurentów. Zupełnie jak diamenty, zegarki Ingersoll są z resztą rezultatem wielu lat ewolucji, odbywającej się w w ściśle określonych warunkach, od których nawet najmniejsze uniemożliwi osiągnięcie doskonałości. Wszystko zaczęło się w 1892, kiedy dwaj bracia Robert i Charles Ingersoll, otworzyli pierwszą fabrykę czasomierzy w USA. Właśnie wtedy Amerykanie po raz pierwszy przelali swoje wartości na grunt zegarmistrzostwa. Następstwem tego wydarzenia jest fakt, że amerykańskie zegarki reprezentują dziś jedną z trzech kanonicznych filozofii tworzenia czasomierzy, bez których nie powstałby żaden współczesny model. Kiedy bracia Ingersoll podejmowali się tego przedsięwzięcia, zegarek należał do luksusowych towarów, a jak wiadomo - dzisiejszy luksus zawsze staje się potrzebą jutra. Zgodnie z kapitalistycznym duchem Stanów Zjednoczonych, klasyczne zegarki Ingersoll miały zatem zaspokoić nowe potrzeby ludzkości, za możliwie najniższą cenę. Pierwszym etapem na drodze do sukcesu, stało się więc dla braci wykonanie towaru , w cenie nie przekraczającej jednego dolara.

opakowanie zegarka ingersoll

Od tamtej pory zegarki damskie i zegarki męskie nieprzerwanie pozostają się w zasięgu każdego człowieka. To właśnie zegarki Ingersoll pchnęły cywilizację do przodu, zamieniając przedmiot dla bogaczy, w stylowe narzędzie codziennego użytku. Jak istotne było to dla ludzkości wydarzenie, wskazuje choćby uznanie wśród jej najwybitniejszych przedstawicieli. Klasyczne zegarki Ingersoll nosiły takie osobistości jak Theodore Roosevelt, James Dean, Thomas Edison czy Mark Twain. Spektakularny początek okazał się być czymś więcej niż przypadkowy przebłysk geniuszu, a dalsze osiągnięcia marki, jak choćby pierwszy czasomierz z fluorescencyjną, nocną tarczą dowodzą, że raz rozpalona gwiazda marki Ingersoll, nigdy nie straciła swojego blasku. Wybierając Ingersoll, nie kupujesz  po prostu kolejnego czasomierza. Te wyjątkowe, amerykańskie zegarki retro to symbol reprezentujący wszystkie wartości, składające się na wyborny, zegarmistrzowski kunszt. Niniejsza oferta zawiera jedynie oryginalne zegarki Ingersoll, które można opisywać godzinami. Więcej informacji na temat legendarnej marki, a także konkretnych modeli, zdobędziesz wchodząc w przygotowane przez nas zakładki, reprezentujące poszczególne serie czasomierzy Ingersoll.