Kolekcja zegarków Jacques Lemans Sport, to rzetelna odpowiedź na oczekiwania miłośników sportowego stylu. Szeroka oferta modeli, różnorodność barw i wzornictwa oraz stosowna funkcjonalność czynią tę serię niezwykle atrakcyjną. Austriacka marka zwykła wymykać się ogólnie przyjętym kategoriom. Nie inaczej jest w przypadku sportowych czasomierzy Jacques Lemans. Nie są to typowe zegarki, które znajdą zastosowanie podczas wyczerpujących treningów. Firmowi projektanci, planując swoje dzieła, kierują się przede wszystkim zmysłem estetycznym. Toteż owoce ich pracy charakteryzują się głównie pomysłowym designem, wysoką jakością wykonania oraz trwałością. Dokładność chodu także nie pozostaje w tyle. Dlatego też zegarki sportowe Jacques Lemans cechuje właściwa marce elegancja z wyraźną nutą klasycznego stylu. Oczywiście nie brakuje im odpowiedniej funkcjonalności. Zdecydowana większość egzemplarzy została zaopatrzona w stoper, chronograf lub tachymetr. Kolekcja Jacques Lemans Sport obejmuje modele na bransolecie oraz na paskach, w tym także paskach z tworzywa sztucznego. Kolejny raz mamy do czynienia z nieprzeciętną różnorodnością w obrębie jednej serii. Ale Jacques Lemans zdążył nas już przyzwyczaić do zegarków tworzonych z wizjonerskim wizjonerskim wręcz rozmachem.

Zegarek Jacques Lemans Sport na bransolecie

Za przykład sportowego czasomierza na bransolecie posłuży nam zegarek Jacques Lemans Sport 1-1799F. Producent operuje w tym przypadku trzema barwami – srebrną, czarną i żółtą, przy czym dominuje srebrna. W tym kolorze utrzymana jest bransoleta, i koperta zegarka. Towarzyszą im indeksy i cyfry na tarczy, pod rękę ze wskazówkami godzinowymi. Wspomniana tarcza ma czarny kolor, a całość przełamują żółte elementy na cyferblacie. Mimo iż w żółtej tonacji pozostają drobne detale, to i tak dzięki temu czasomierz zyskuje na wyrazistości. Jak na sportowy model przystało, zegarek męski Jacques Lemans Sport posiada odpowiednią funkcjonalność. Został zaopatrzony w chronograf z dokładnością do 1 sek. oraz wodoszczelność do 100 m. Posiada także czas dobowy (24h). Pomimo przynależności do rodziny sportowej męski zegarek Jacques Lemans 1-1799F zachowuje swój nienaganny elegancki styl. W gruncie rzeczy jest to klasyczny czasomierz ze sportową funkcjonalnością. Idealny na co dzień ale z powodzeniem można go nosić na specjane okazje, do koszuli i marynarki. 

Zegarek Jacques Lemans Sport na pasku

Kolejna odsłona zegarków Jacques Lemans Sport to modele na pasku. Dominują cechą w tym względzie ponownie jest różnorodność. Mamy modele na paskach z tworzywa sztucznego, jak zegarek Jacques Lemans 1-1799A. Większa grupę w obrębie serii stanowią egzemplarze na paskach skórzanych. Spójrzmy na zegarek męski Jacques Lemans 1-2022B. Mamy tu do czynienia z prawdziwie klasycznym modelem. Osadzony na brązowym, fakturowanym pasku ze skóry naturalnej z oszczędnie zaprojektowaną tarczą i datownikiem na godzinie 3. Nie uświadczymy tu chronografu, który mógłby w oczywisty sposób zakwalifikować zegarek Jacques Lemans do rodziny sportowych. Mamy jednak funkcjonalny tachymetr na bezelu, który tylko teoretycznie gryzie się z klasycznym stylem. Ponownie należy się ukłon firmowym projektantom. Skojarzyli oni ze sobą pozornie odrębne elementy w taki sposób, że wszystko idealnie do siebie pasuje. Czapki z głów, Panowie!