Zegarki Michel Herbelin Equinoxe

Do cech niezwykle cenionych w zegarmistrzostwie, bez wątpienia zaliczyć można oryginalność. Wiele marek o globalnym zasięgu, zawdzięcza swój sukces własnemu stylowi, który sukcesywnie zdobywał uznanie wśród prawdziwych pasjonatów. Stworzenie czegoś własnego nie jest jednak zadaniem łatwym, szczególnie jeśli chodzi o klasyczne czasomierze. Marka Michel Herbelin nigdy nie idzie jednak na kompromisy, dlatego stworzyła serię niepowtarzalnych zegarków Michel Herbelin Equinoxe.

czytaj więcej

Charakterystyka zegarków Michel Herbelin Equinoxe 

Zegarki klasyczne są z nami już od wielu lat, a ich ponadczasowy styl nie pozostawia wiele miejsca na eksperymenty. Jednym z głównych założeń marki Michel Herbelin, jest jednak odrodzenie francuskiego zegarmistrzostwa, a co za tym idzie, francuskiego rozumienia kanonicznych wzorców. Cel ten we wspaniały sposób realizują zegarki Michel Herbelin Equinoxe, poprzez doskonałe połączenie stylistyki modern i retro.  


Oryginalna konstrukcja zegarków Michel Herbelin Equinoxe 


Eleganckie klasyki nie lubią dodatków i eksperymentów, dlatego chcąc się wyróżnić, w kolekcji Michel Herbelin Equinoxe zdecydowano się na subtelną grę z konstrukcją koperty. W zależności od modelu, mamy tutaj do dyspozycji okrągłe i obłe koperty lub koperty kwadratowe z delikatnie zaokrąglonymi bokami. Takie podejście do tematu pozwoliło uzyskać bardzo ciekawy efekt, z jednej strony przywodzący na myśl stare czasomierze, ale z drugiej dający poczucie nowoczesnej gładkości. Do tego nie można pominąć także kwestii uszu, które w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe są jednym z najciekawszych elementów. W przeciwieństwie do większości klasycznych modeli, nie spełniają one jedynie roli zaczepu paska, stanowiąc integralną i ozdobną część całego zegarka. Dzięki temu zegarek Michel Herbelin Equinoxe potrafi z niezwykłą skutecznością przyciągnąć czyjąś uwagę, nie tracąc przy tym ani trochę na stonowaniu i elegancji. Gustowne wykończenia w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe 


Zegarki klasyczne Michel Herbelin Equinoxe zaskakują swoją różnorodnością, pomimo zachowania jednolitego charakteru całej kolekcji. Kluczem do sukcesu okazał się tutaj odpowiedni dobór zdobień oraz dodatków, który z jednej strony urozmaica kompozycję, a z drugiej nie zaburza klasycznej prezencji. W zależności od modelu możemy spotkać dwa rodzaje indeksów - w postaci cyfr rzymskich lub poprzedzielanych indeksów arabskich. Podobnie sprawa ma się ze wskazówkami, które w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe przyjmują formę wskazówek typu leaf lub wskazówek typu alpha. W niektórych modelach pojawiają się także giloszowane tarcze, a przypadku zegarków damskich, warianty z masą perłową. Na uwagę zasługuje także charakterystyczna koronka, wspólna dla wszystkich zegarków Michel Herbelin Equinoxe, wzorowana na koronkach starych zegarków kieszonkowych. Paski i bransolety w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe 


Wiele elementów koperty w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe, wzorowanych jest na stylistyce retro. Stąd pojawiła się potrzeba właściwego dopasowania pasków oraz bransolet, aby utrzymać je w duchu naszych czasów. W tym celu producent zdecydował się na zastosowanie wyłącznie gładkich skórzanych pasków, dodających czasomierzom nowoczesnego wyglądu. W przypadku zegarków damskich, niektóre modele wyposażono też w dodatkowo zawijany pasek, dzięki czemu spełnia on dodatkowo funkcję bransoletki. Jeśli chodzi o bransolety zegarków Michel Herbelin Equinoxe, wybrano jedyny wariant przystający klasycznemu zegarkowi. Mowa tu oczywiście o bransolecie mediolańskiej, która z jednej strony jest niezwykle wygodna i łatwa w regulacji, a z drugiej bardziej elegancka niż tradycyjne rozwiązanie.  


Zegarki Michel Herbelin Equinoxe - francuski styl i szwajcarska precyzja 

O ile wygląd w zegarkach ma olbrzymie znaczenie, to absolutnym fundamentem czasomierza idealnego, jest dokładność i precyzja. Zegarki Michel Herbelin Equinoxe są z tego względu wyposażane w oryginalne szwajcarskie mechanizmy. W tej kolekcji producent zdecydował się na zastosowanie wyłącznie kwarcowych napędów, zapewniających precyzję rzędu +/- 15 sekund na miesiąc. W modelach męskich o 39 mm średnicy będzie to odpowiednio: mechanizm Ronda 715 w modelach z datownikiem i mechanizm Ronda 6004-D w modelach z subtarczą sekundnika. W przypadku modeli damskich o średnicy od 28-34mm, ze względu na rozmiar zastosowano napęd Ronda 751. Warto również wspomnieć, że wszystkie zegarki Herbelin Equinoxe wykonane są ze stali nierdzewnej 316L, zabezpieczone są przed zalaniem do 50 m, a tarcze przykryte są wyłącznie szafirowymi szkiełkami.