Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Herbelin Equinoxe

2wyniki

Zegarki Michel Herbelin Equinoxe

Do cech niezwykle cenionych w zegarmistrzostwie, bez wątpienia zaliczyć można oryginalność. Wiele marek o globalnym zasięgu, zawdzięcza swój sukces własnemu stylowi, który sukcesywnie zdobywał uznanie wśród prawdziwych pasjonatów. Stworzenie czegoś własnego nie jest jednak zadaniem łatwym, szczególnie jeśli chodzi o klasyczne czasomierze. Marka Michel Herbelin nigdy nie idzie jednak na kompromisy, dlatego stworzyła serię niepowtarzalnych zegarków Michel Herbelin Equinoxe.

FILTRY0

Charakterystyka zegarków Michel Herbelin Equinoxe 

Zegarki klasyczne są z nami już od wielu lat, a ich ponadczasowy styl nie pozostawia wiele miejsca na eksperymenty. Jednym z głównych założeń marki Michel Herbelin, jest jednak odrodzenie francuskiego zegarmistrzostwa, a co za tym idzie, francuskiego rozumienia kanonicznych wzorców. Cel ten we wspaniały sposób realizują zegarki Michel Herbelin Equinoxe, poprzez doskonałe połączenie stylistyki modern i retro.  


Oryginalna konstrukcja zegarków Michel Herbelin Equinoxe 


Eleganckie klasyki nie lubią dodatków i eksperymentów, dlatego chcąc się wyróżnić, w kolekcji Michel Herbelin Equinoxe zdecydowano się na subtelną grę z konstrukcją koperty. W zależności od modelu, mamy tutaj do dyspozycji okrągłe i obłe koperty lub koperty kwadratowe z delikatnie zaokrąglonymi bokami. Takie podejście do tematu pozwoliło uzyskać bardzo ciekawy efekt, z jednej strony przywodzący na myśl stare czasomierze, ale z drugiej dający poczucie nowoczesnej gładkości. Do tego nie można pominąć także kwestii uszu, które w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe są jednym z najciekawszych elementów. W przeciwieństwie do większości klasycznych modeli, nie spełniają one jedynie roli zaczepu paska, stanowiąc integralną i ozdobną część całego zegarka. Dzięki temu zegarek Michel Herbelin Equinoxe potrafi z niezwykłą skutecznością przyciągnąć czyjąś uwagę, nie tracąc przy tym ani trochę na stonowaniu i elegancji. 

Zegarek Michel Herbelin 18397/29GR EQUINOXE zegarek damski z tarczą z masy perłowejGustowne wykończenia w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe 


Zegarek Michel Herbelin 19597/14B EQUINOXE zegarek męski na bransolecie mesh

Zegarki klasyczne Michel Herbelin Equinoxe zaskakują swoją różnorodnością, pomimo zachowania jednolitego charakteru całej kolekcji. Kluczem do sukcesu okazał się tutaj odpowiedni dobór zdobień oraz dodatków, który z jednej strony urozmaica kompozycję, a z drugiej nie zaburza klasycznej prezencji. W zależności od modelu możemy spotkać dwa rodzaje indeksów - w postaci cyfr rzymskich lub poprzedzielanych indeksów arabskich. Podobnie sprawa ma się ze wskazówkami, które w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe przyjmują formę wskazówek typu leaf lub wskazówek typu alpha. W niektórych modelach pojawiają się także giloszowane tarcze, a przypadku zegarków damskich, warianty z masą perłową. Na uwagę zasługuje także charakterystyczna koronka, wspólna dla wszystkich zegarków Michel Herbelin Equinoxe, wzorowana na koronkach starych zegarków kieszonkowych. Paski i bransolety w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe 


Wiele elementów koperty w zegarkach Michel Herbelin Equinoxe, wzorowanych jest na stylistyce retro. Stąd pojawiła się potrzeba właściwego dopasowania pasków oraz bransolet, aby utrzymać je w duchu naszych czasów. W tym celu producent zdecydował się na zastosowanie wyłącznie gładkich skórzanych pasków, dodających czasomierzom nowoczesnego wyglądu. W przypadku zegarków damskich, niektóre modele wyposażono też w dodatkowo zawijany pasek, dzięki czemu spełnia on dodatkowo funkcję bransoletki. Jeśli chodzi o bransolety zegarków Michel Herbelin Equinoxe, wybrano jedyny wariant przystający klasycznemu zegarkowi. Mowa tu oczywiście o bransolecie mediolańskiej, która z jednej strony jest niezwykle wygodna i łatwa w regulacji, a z drugiej bardziej elegancka niż tradycyjne rozwiązanie.  

Zegarek Michel Herbelin 17499/08GOL EQUINOXE damski zegarek z zawijanym paskiem

Zegarki Michel Herbelin Equinoxe - francuski styl i szwajcarska precyzja 

Zegarek Michel Herbelin 19597/14GO EQUINOXE zegarek męski na brązowym pasku

O ile wygląd w zegarkach ma olbrzymie znaczenie, to absolutnym fundamentem czasomierza idealnego, jest dokładność i precyzja. Zegarki Michel Herbelin Equinoxe są z tego względu wyposażane w oryginalne szwajcarskie mechanizmy. W tej kolekcji producent zdecydował się na zastosowanie wyłącznie kwarcowych napędów, zapewniających precyzję rzędu +/- 15 sekund na miesiąc. W modelach męskich o 39 mm średnicy będzie to odpowiednio: mechanizm Ronda 715 w modelach z datownikiem i mechanizm Ronda 6004-D w modelach z subtarczą sekundnika. W przypadku modeli damskich o średnicy od 28-34mm, ze względu na rozmiar zastosowano napęd Ronda 751. Warto również wspomnieć, że wszystkie zegarki Herbelin Equinoxe wykonane są ze stali nierdzewnej 316L, zabezpieczone są przed zalaniem do 50 m, a tarcze przykryte są wyłącznie szafirowymi szkiełkami.