Jak sama nazwa wskazuje, zegarki diver powstały początkowo z myślą o potrzebach zawodowych nurków. Z czasem okazało się jednak, że ich charakterystyczny wygląd zdobył uznanie świata modo, co szybko przeniosło je z morskich głębin do centr największych metropolii. W tej sytuacji zegarki Michel Herbelin Trophy wydają się szczególnie cenne, dzięki połączeniu parametrów profesjonalnych diverów z francuskim poczuciem stylistyki wyrażonym w następujących cechach:
Mocne przywiązanie marki do tradycyjnych wzorców, odnosi się także do elementów konstrukcji czasomierzy. Wszystkie zegarki Michel Herbelin Trophy oparte są na 42 mm kopercie wykonanej ze stali i ceramiki, której rozmiar nie jest bynajmniej dziełem przypadku. To właśnie ta średnica uznawana jest przez znawców za złoty środek, perfekcyjnie balansując wszystkie zmienne wynikające ze stosowania różnych rozmiarów. Koperty w rozmiarze 42 mm mogą być noszone także przez osoby z niewielkimi nadgarstkami, nie będąc jednocześnie zbyt małe dla mężczyzn o szerokich nadgarstkach.
Kluczowym elementem dla każdego divera, jest niewątpliwie obrotowy bezel. To właśnie jemu ten rodzaj czasomierzy zawdzięcza swój fenomenalny wygląd oraz funkcjonalność. Pomimo 42 mm koperty zegarków Michel Herbelin Trophy, bezel zapewnia im muskularnego wyglądu, za który pokochali je mężczyźni na całym świecie. Jego charakterystyczna podziałka nie jest również dziełem przypadku i służy do oznaczania czasu zanurzenia, co pozwala kontrolować na bieżąco zużycie tlenu.
Jednym z elementów wyróżniających zegarki Michel Herbelin Trophy na tle konkurencji, jest zdecydowanie stylistyka ich wskazówek. Wszystkie czasomierze z tej kolekcji wyposażone są we wskazówki typu sword, co jest niespotykane w zegarkach do nurkowania. Ich największą zaletą jest skuteczność z jaką przyciągają wzrok oraz intuicyjność odczytu wskazań. Dzięki pokryciu masą luminescencyjną świetnie radzą sobie także po zmroku, a także pod powierzchnią wody, gdzie dostęp do światła jest znacznie ograniczony.
Nie da się ukryć, że zegarki typu diver są obecnie rzadko wykorzystywane przez zawodowych nurków. Mając na uwadze fakt, że na divery często decydują się osoby korzystające z czasomierza jako ozdobnego dodatku, francuska marka zatroszczyła się o różnorodne style noszenia. Zegarki Michel Herbelin Trophy korzystają często zarówno z pasków skórzanych, jak i tych materiałowych, które może nie nadają się do wody, lecz skutecznie dodają im szyku i elegancji. Jeśli chodzi jednak o możliwość zabierania zegarka Michel Herbelin Trophy na nurkowanie, świetnie sprawdzą się bransolety wykonane z nierdzewnej stali. W tym przypadku do dyspozycji mamy również dwa rodzaje bransolet, to jest klasyczna segmentowa lub funkcjonalna bransoleta typu mesh.
Projektanci marki Michel Herbelin doskonale zdają sobie sprawę, że poza stylistyką i ciekawymi inspiracjami, niezwykle ważna jest także autentyczność. Właśnie dlatego tworząc kolekcję zegarków nurkowych Michel Herbelin Trophy, francuska manufaktura dołożyła wszelkich starań, aby parametry tych modeli rzeczywiście spełniały wymogi pracy pod wodą.
Aby zegarek w ogóle nadawał się do nurkowania, niezbędne jest, by cechował się możliwie jak najwyższym poziomem wodoszczelności. Za minimalną wartość dla profesjonalnych diverów uznaje się co prawda 20 atmosfer, ale francuska manufaktura przywiązując się do niezawodności, ustawiła sobie poprzeczkę o poziom wyżej. Wszystkie zegarki Michel Herbelin Trophy zachowują szczelność na poziomie 30 atmosfer, co odpowiada 300 m statycznego zanurzenia. Dzięki temu francuskie czasomierze mogą być wykorzystywane podczas nurkowania z akwalungiem, bez obawy o dostanie się wody do wnętrza mechanizmu.
Zastosowanie odpowiednich uszczelek to jedno, ale w zegarkach do nurkowania, szczególną uwagę zwraca się ku najbardziej newralgicznym punktom. Właśnie dlatego zegarki Michel Herbelin Trophy posiadają zakręcany dekiel oraz zakręcaną koronkę co znacznie poprawia ich właściwości wodoszczelne. Dzięki możliwości dokręcenia koronki nie należy się obawiać o przypadkowe rozszczelnienie, spowodowane jej obróceniem bądź przypadkowe przestawienie wskazań czasomierza.
Kolejnym niezwykle istotnym dla zegarków nurkowych elementem, jest oczywiście ich tarcza. W przeciwieństwie do tradycyjnych czasomierzy, cyferblat musi pozostawać czytelny nie tylko na powierzchni, ale również w zanurzeniu, przy braku dostępności do światła. Aby osiągnąć ten efekt, zegarki Michel Herbelin Trophy obdarzono maksymalnie prostymi tarczami, na których praktycznie nie ma rozpraszających oko elementów. Niezależnie od wybranego koloru, tarcza pozostaje jednolita, a indeksy dobrze kontrastują z jej powierzchnią. Nie obyło się również bez obfitego pokrycia masą luminescencyjną, która znajduje się zarówno na indeksach, jak i wskazówkach. Dzięki temu zegarki Michel Herbelin Trophy są łatwe w odczycie po zapadnięciu zmroku, a także podczas przebywania na dużych głębokościach.