Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Orient 3 Star

Orient 3 Star

Zegarki Orient 3 Star to linia skierowana do osób potrzebujących solidnego zegarka, której historia trwa już pół wieku. Warto poznać bliżej te doskonale wymyślone i starannie zaprojektowane japońskie zegarki, stworzone przez specjalistów z ogromnym doświadczeniem.

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 2 z 2 produktów
Orient 3 Star na srebrnej bransolecie

Zegarki Orient 3 Star - stworzone na przekór modzie

Marka Orient powstała w 1950 roku, a jej celem była produkcja wysokiej jakości zegarków, na których klienci będą mogli polegać. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku na rynek zaczęły trafiać pierwsze zegarki kwarcowe - wykorzystujące zupełnie inny sposób odmierzania czasu i nowe, bardzo drogie rozwiązania techniczne. Zegarki kwarcowe zyskiwały popularność, jednak początkowo nie każdy mógł sobie na nie pozwolić.
Japończycy tworzący Orient podjęli decyzję, by w kontrze do nowej mody, zaproponować klientom ponadczasowe stylistycznie i doskonale wycenione zegarki mechaniczne z automatycznym naciągiem. Dążono również do tego, by zaoferować najlepszą na rynku relację jakości do ceny. Tak narodziła się linia Orient 3 Star Automatic, znana też jako Orient TriStar. Nawet dziś, jej popularność na świecie nie słabnie.
Zegarek Orient 3 Star z białą tarczą
Zegarek Orient 3 Star na złotej bransolecie

Orient 3 Star - trzy filary

Lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku były czasem ogromnych zmian na rynku zegarków. Szybki rozwój zegarków kwarcowych był zagrożeniem dla firm produkujących tradycyjnymi metodami. Problemy dotknęły Szwajcarów, Amerykanów i Japończyków tworzących Orient. Orient 3 Star stworzono w zgodzie z trzema kluczowymi filarami, zakładającymi że te automatyczne zegarki będą:

  • doskonale zaprojektowane;
  • oferowały wysoką jakość;
  • dostępne w rozsądnych cenach;
Zrealizowanie tego planu stało się możliwe, ponieważ Orient już od ponad dwóch dekad zajmował się produkcją zegarków z manufakturowymi mechanizmami. Zebrane przez ten czas know-how pozwoliło przygotować zegarek, który stał się popularny na całym świecie, także w krajach rozwijających się. Klasyczna stylistyka, uniwersalny rozmiar i duża liczba wersji kolorystycznych okazały się strzałem w dziesiątkę.
Zegarek Orient z zieloną tarczą
Orient 3 Star

Orient 3 Star Automatic - zegarki z duszą

Sercem zegarków linii są stworzone przez Orient manufakturowe mechanizmy, które firma produkuje w swoich zakładach w Japonii.

Początkowo kolekcja Orient 3 Star wykorzystywała mechanizmy Orient Caliber 469, które zaprojektowano z myślą o długowieczności. Mechanizmy tej serii słyną z niezawodności i precyzyjnego odmierzania czasu. Z tarczy odczytać można godziny, minuty, sekundy oraz nazwę dnia tygodnia i numer dnia miesiąca. Kaliber nie oferował funkcji stop-sekundy oraz nakręcania koronką, co pozwoliło obniżyć koszty produkcji. Do zmiany daty służył dodatkowy przycisk.

Współcześnie produkowane modele Orient 3 Star wyposażone są w nowe mechanizmy F4902. Ich zaletą jest to, że datownik obsługuje się z pomocą koronki. W kalibrze zastosowano 21 kamieni łożyskujących; dwukierunkowy, automatyczny naciąg; trwały system antywstrząsowy Diashock.
Orient 3 Star z białą tarczą na srebrnej bransolecie
Datownik w zegarku Orient 3 Star

Stylistyka odporna na upływ czasu - Orient 3 Stars

Oferowane w kolekcji Orient 3 Stars modele są łatwe do zidentyfikowania dzięki trzem gwiazdkom nałożonym na tarczę tuż nad indeksem godziny szóstej. Każda gwiazda symbolizuje jeden z filarów tej kolekcji. Kolejną ich cechą charakterystyczną jest datownik day-date. Wszystkie warianty tej linii prezentują nazwę dnia tygodnia oraz numer dnia miesiąca. Niedziela została wyróżniona czerwoną czcionką.
Orient TriStar jest zegarkiem klasycznym, łączącym elegancję z nutką sportu. Dostępne są dwa rozmiary kopert - 37 i 43 milimetry, co pozwala każdemu mężczyźnie wybrać odpowiednią dla siebie średnicę koperty. Dostępne są też warianty o pozłacanych kopertach oraz warianty bikolorowe, w których złoty odcień nadano koronkom i niektórym elementom bransolet.
Zegarek z granatową tarczą orient
Zegarek ORIENT 3 Star na złotej bransolecie

Orient 3 Stars - kolory dla każdego

Zegarki Orient 3 Star oferowane są z tarczami w wielu kolorach. Szeroki wachlarz kolorów sprawia, że każdy kto poszukuje zegarka automatycznego, może bez trudu znaleźć model idealnie pasujący do jego gustu. W ofercie Orient 3 Star dostępne są wersje z czarną, białą, niebieską, granatową, brązową lub zieloną tarczą. Ponadto oferowane są też odmiany z tarczami gradientowymi, których kolor jest najjaśniejszy w centrum i stopniowo ciemnieje przy zewnętrznej krawędzi.