Sport to pasja i zarazem sposób na życie dla wielu osób. Zawodowi sportowcy poświęcają cały swój czas na to, by stać się lepszymi, biją rekordy i doskonalą technikę. Sport można także uprawiać hobbystycznie - to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Ruch to przecież zdrowie. Ale jak śledzić postępy podczas treningu? Rozwiązaniem są zaawansowane zegarki cyfrowe dla sportowców. Marka Suunto stworzyła niedawno specjalną serię zegarków multisportowych - Suunto 9. Kolekcja ta jest odpowiedzią na potrzeby oraz wymagania zawodników. 

Podczas treningu chcesz skupiać się jedynie na doskonaleniu umiejętności, wciąż podnosząc sobie poprzeczkę. Bardzo często profesjonalne treningi czy całe procesy przygotowawcze do zawodów odbywają się w trudnych warunkach. Ćwicząc skoncentrowany jesteś na określonym celu, dlatego musisz mieć pewność, że zegarek, który wybierasz, będzie wytrzymały i sprawdzi się nawet w sytuacjach ekstremalnych. Zegarki multisportowe z serii Suunto 9 stworzono z udziałem sportowców, którzy brali czynny udział w ich testowaniu, doprowadzając je wręcz do granic wytrzymałości. Niezwykle wydajna bateria pozwala na pracę w trzech trybach - Wydajność, Wytrzymałość oraz Ultra, dzięki czemu czasomierz może działać z włączoną funkcją GPS od 25 do nawet 120 godzin. Poprzez zastosowanie specjalnej technologii generowane są inteligentne powiadomienia informujące o konieczności naładowania baterii lub zmiany trybu pracy na inny.

Zegarek Suunto 9

Ten zegarek z dokładnym GPS pobiera sygnały satelitarne, pokazując aktualną pozycję jego użytkownika. Wbudowany autorski system firmy Suunto - FusedTrack łączy współrzędne GPS oraz dane czujnika ruchu, zwiększając tym samym precyzyjność monitorowania pokonanego oraz pozostałego do przebycia dystansu i zmniejszając przy tym moc GPS, dlatego pobór baterii jest mniejszy, a więc wzrasta jej żywotność. Suunto 9 to technologicznie zaawansowany zegarek cyfrowy dla sportowców, który idealnie sprawdzi się podczas wspinania się na wyżyny swoich umiejętności czy uprawiania sportów ekstremalnych. Klasa wodoszczelności na poziomie do 100 m pozwala bez przeszkód w nim pływać oraz nurkować. Ponadto czasomierze z tej serii wytrzymują temperatury od -20°C do nawet +55°C. Podczas wypraw wysokogórskich sprawdzi się precyzyjny wysokościomierz, pokazujący wysokość do 10 000 m. Dodatkowo wbudowany barometr mierzy ciśnienie atmosferyczne, którego pomiary ukazywane są  później na wyświetlaczu zegarka.    

Postępy w czasie treningu monitorowane są za pomocą licznika kroków, spalonych kalorii, pomiaru prędkości czy mierzenia tętna. Dzięki wbudowanej konfiguracji interwałów można zaplanować trening interwałowy. Zegarek z serii Suunto 9 doskonale sprawdzi się podczas pływania, gdyż mierzy tempo i odległość pływania, również na akwenach otwartych. Pozwala zmierzyć nawet średnią liczbę pociągnięć ramion. Cieszyć się z niego będą również pasjonaci biegania, jazdy na rowerze bądź sportów multidyscyplinarnych. By w pełni wykorzystać potencjał zegarka multisportowego Suunto 9, należy sparować go z aplikacją Suunto i obserwować postępy, bić rekordy, a także zapisywać informacje o aktywności czy śnie. Ponadto można dzielić się z innymi swoimi osiągnięciami udostępniając je wśród społeczności aplikacji. Suunto 9 to  wielofunkcyjny niezbędnik każdego miłośnika sportu.