Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki szwajcarskie - Swiss Made

6817wyniki
Zegarki szwajcarskie swiss madeZegarki szwajcarskie uważane są za najlepsze czasomierze na świecie. Wielowiekowa tradycja zegarmistrzowska przekłada się na produkcję tych ponadczasowych modeli. Elegancki wygląd i precyzja działania czasomierzy zapewnia markom wielki sukces.
FILTRY0
Historia szwajcarskiej precyzji

Historia szwajcarskiej precyzji

Początki historii zegarków szwajcarskich sięgają XVI wieku. Uciekający wówczas przed wojną hugenoci, sprowadzili do Genewy sztukę zegarmistrzostwa. Przybycie emigrantów do kraju zbiegło się z działalnością Jana Kalwina, który zakazał protestantom noszenia ozdób. Nowe prawo wprowadziło w zakłopotanie religijnych jubilerów, ponieważ stolica Szwajcarii słynęła z wysokiej jakości wyrobów biżuteryjnych. Noszenie zegarków uważano, jednak za mało wyszukaną ozdobę. Dzięki temu zegarmistrzowie mogli swobodnie rozwijać swoje rzemiosło, a jubilerzy zajmować się sprzedażą wyrobów.

Co to jest zegarek szwajcarski?

Wszystkie zegarki szwajcarskie oznaczone są znakiem Swiss Made umieszczonym na tarczy zegarka - po tym je poznasz. Jest to poświadczenie najwyższej, wyróżniającej się jakości wykonania i precyzji pomiaru. Szwajcarskie pochodzenie zegarka to prestiż i powód do dumy, dlatego napisem Swiss Made mogą posługiwać się jedynie nieliczni producenci.
Zegarki szwajcarskie oznaczone znakiem Swiss Made, które są poświadczeniem najwyższej jakości wykonania i precyzji pomiaru. Szwajcarskie pochodzenie zegarka to prestiż i powód do dumy.
Zegarek szwajcarski Swiss Made z mechanizmem, montażem i kontrolą jakości wykonanymi w Szwajcarii.

Zegarek oznaczany jest jako szwajcarski wyłącznie po spełnieniu wszystkich restrykcyjnych kryteriów:

 1. Mechanizm zegarka pochodzi ze Szwajcarii.
 2. Proces montażu mechanizmu odbywał się w Szwajcarii.
 3. Minimum jedna istotna dla produkcji koperty operacja została wykonana w Szwajcarii (np. tłoczenie lub polerowanie).
 4. Końcowa kontrola jakości została przeprowadzona w Szwajcarii.
 5. Koszty produkcji czasomierza zostały wygenerowane w Szwajcarii (dla zegarków kwarcowych jest to minimum 60% całościowego kosztu, a dla zegarków mechanicznych aż 80% całościowego kosztu).
Z uwagi na bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę dotyczącą całych zegarków, ze szczególnym uwzględnieniem mechanizmów, w zegarkach Swiss Made często spotykane są napędy takie jak: Eta, Valjoux oraz manufakturowe mechanizmy np. Powermatic 80 stosowany przez marki Tissot i Certina. Uwaga! Na niektórych zegarkach zobaczysz napis Swiss Movement. Nie myl go ze Swiss Made. To nie to samo! Swiss Movement dotyczy jedynie mechanizmu czasomierza, a kryteria uzyskania oznaczenia są zdecydowanie mniej wymagające niż ma to miejsce w przypadku Swiss Made. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących pochodzenia zegarka, zapytaj o nie obsługę sklepu.
Zegarki szwajcarskie Swiss Made z mechanizmami Eta, Valjoux oraz manufakturowe mechanizmy Powermatic 80 stosowane przez marki Tissot i Certina. Uwaga! Swiss Movement to nie to samo co Swiss Made - dotyczy jedynie mechanizmu czasomierza.
Zegarki szwajcarskie z certyfikatem COSC

Zegarki szwajcarskie z certyfikatem COSC

Jeśli na szwajcarskim zegarku widzisz napis COSC to wiedz, że masz do czynienia z certyfikowanym chronometrem. To najbardziej luksusowe szwajcarskie modele, które uzyskały certyfikację Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres. Stanowią jedynie 3% wszystkich szwajcarskich zegarków.

Oznaczenie COSC mówi, że szwajcarski instytut poświadcza bardzo precyzyjny chód zegarka. Zanim to nastąpi czasomierz poddawany jest 15-dniowym (dla zegarków mechanicznych) lub 11-dniowych (dla zegarków kwarcowych) testom uwzględniającym zmianę temperatury i położenia zegarka. Normy odchyleń ustalane są w oparciu o kalibry i temperatury. Przykładowo:

 • odchylenie w kalibrach mechanicznych powyżej 20 mm z COSC nie może przekroczyć od -4 do +6 sekund na dobę;
 • odchylenie w mechanizmach kwarcowych z COSC nie może przekroczyć +/- 0,07 sekundy na dobę.
Oznaczenie COSC
Certyfikowane chronometry z COSC
Certyfikat COSC uzyskują poszczególne kolekcje najlepszych szwajcarskich marek. Certyfikowane chronometry z COSC znajdziesz m.in. w ofercie: Ball, Certina, Atlantic, Frederique Constant i Tissot ze szczególnym uwzględnieniem linii Le Locle

Ile kosztują zegarki szwajcarskie?

Ceny szwajcarskich zegarków będą różnić się w zależności od prestiżu marki i zastosowanych materiałów. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją zegarkową przygodę możesz zwrócić uwagę na zegarki szwajcarskie do 1000 zł. W tym budżecie znajdziemy zegarki Adriatica i Bisset o doskonałym stosunku jakości do ceny.

Większość szwajcarskich zegarków oscyluje w cenach kilku tysięcy złotych. W tych przypadkach tarcze często zdobią diamenty lub masa perłowa, a koperty i bransolety wykonane są z bardziej nietypowych materiałów jak tytan i ceramika.

Na ceny najdroższych szwajcarskich zegarków składa się zastosowanie manufakturowych mechanizmów, limitowana ilość i luksusowe materiały, jak przykładowo złoto.

Zegarki szwajcarskie Swiss Made - znajdź swój idealny zegarek w przedziale cenowym od 1000 zł do kilku tysięcy złotych. Wybierz spośród zegarków Adriatica, Bisset, zdobionych diamentami lub masą perłową, wykonanych z tytanu, ceramiki lub złota.
Zegarki szwajcarskie Swiss Made - najwyższa precyzja i niezawodność

Renoma zegarków ze Szwajcarii

Zdanie wyprodukowano w Szwajcarii na zegarku od razu sprawia wrażenie, że mamy do czynienia z wysoko jakościowym produktem. Nie trzeba być znawcą zegarków aby wiedzieć, że są one traktowane jako najlepsze na świecie, na co składa się szereg czynników. Wiele osób zapewne także słyszało stwierdzenie chodzić jak w szwajcarskim zegarku, ale co ono właściwie oznacza?

Powiedzenie to odnosi się do precyzji z jaką działają mechanizmy zegarków szwajcarskich, dzięki czemu zyskały miano niezawodnych. Do dnia dzisiejszego najbardziej prestiżowe marki ścigają się w celu stworzenia najbardziej precyzyjnego kalibru.

Jakie są najlepsze zegarki szwajcarskie?

Kupno szwajcarskiego zegarka to gwarancja wysokiej jakości, niezależnie od wybranej marki. Oto najczęściej wybierane zegarki szwajcarskie przez klientów:

 • Tissot - lider w sprzedaży zegarków, oferuje kolekcje, które podbijają serca miłośników na całym świecie;
 • Adriatica - łączy w sobie klasykę i biżuteryjny styl, a ceny jej zegarków nie przekraczają często 1000 zł;
 • Certina - oferuje niezawodność i wytrzymałość w każdych warunkach, a każdy zegarek ma minimum 10 bar wodoszczelności;
 • Atlantic - to marka, która od lat tworzy oryginalne modele i oferuje zegarki z manufakturowymi automatycznymi mechanizmami;
 • Aviator - oferuje zegarki z lotniczymi korzeniami, funkcjonalne i o wyrazistym designie, w tym polską edycję modeli Douglas z datownikiem w języku polskim i wahnikiem w postaci orzełka.

Czy warto kupić szwajcarski zegarek?

Czasomierze ze Szwajcarii należą do luksusowych zegarków. Z tego względu od lat funkcjonują w społeczeństwie jako synonim najwyższej jakości. Szwajcarski zegarek warto kupić ze względu na:

 • Wysoką dbałość o detale - Ręcznie zdobione manufaktorowe mechanizmy można oglądać przez transparentną tarczę zegarków skeleton;
 • Lata doświadczenia - większość szwajcarskich marek może pochwalić się dziesiątkami lat doświadczenia i autorskimi rozwiązaniami;
 • Prestiż - szwajcarski zegarek na Twoim nadgarstku to wyraz dobrego smaku i dobry sposób na rozpoczęcie ciekawej rozmowy;
 • Najwyższej jakości materiały - jeżeli chodzi o jakość szwajcarskie marki nie idą na kompromisy. To właśnie z tego kraju pochodzi największa ilość zegarków ze złota