Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Timex Norway

2wyniki

Europejska filozofia “mniej znaczy więcej”, wyraźnie zaznaczyła swoją obecność w międzynarodowych trendach. Co raz częściej zaczynamy w końcu rozważać, czego tak naprawdę potrzebujemy w świecie, gdzie wpływ człowieka jest tak bardzo widoczny. W tej perspektywie minimalizm wydaje się przecież nad wyraz racjonalny, dlatego skandynawski sposób myślenia pokonuje wszelkie granice, wpływając nawet na sposób tworzenia amerykańskich projektantów.  

czytaj więcej
FILTRY0

Zegarki Timex Norway – inspirowane prostotą 

Zegarki Timex Norway – inspirowane norweską prostotą
Sama nazwa kolekcji Timex Norway dobitnie informuje nas skąd zaczerpnięto inspirację do ich stworzenia. Norwegia to jeden z pięciu skandynawskich krajów, w których wykształcono nowy język stylistyczny, cechujący się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością. Bardzo szybko stał się on przebojem w dziedzinie projektowania wnętrz i nie trzeba było długo czekać, aż trafi też na nasze nadgarstki. Zegarki Timex Norway to najlepszy tego przykład i świadectwo, że cały świat czerpie dzisiaj ze skandynawskiego rozumowania. W kolekcji Norway znajdziemy zarówno zegarki damskie, jak i zegarki męskie, zawsze skoncentrowane na ich kluczowym zadaniu – wskazywaniu czasu. Marka Timex już wcześniej znana była z troski o czytelność swoich czasomierzy, stąd inspiracja nowym stylem wydaje się niemal oczywista. Zegarki Timex Norway poza funkcjonalnością oferują oczywiście jeszcze jedną rzecz - doskonały wygląd. Przeglądając modele w tej kolekcji można autentycznie zapoznać się z nową wersją klasycznych zegarków, które wyglądają jeszcze lepiej i nosi się je jeszcze wygodniej. Zegarek Timex Norway – moda w praktycznym wydaniu 

Kolekcja Timex Norway to nieskomplikowane czasomierze o niezwykle uniwersalnym charakterze. Znajdziemy w niej wyłącznie okrągłe koperty o stonowanej linii, oscylujące wokół średnicy 40 mm w modelach męskich i 34 mm w modelach damskich. Dzięki temu zegarki Timex Norway ułożą się wygodnie na każdym nadgarstku, a 7 mm grubości sprawi, że bez problemu schowają się pod mankiet koszuli. Nie oznacza to jednak, że minimalistyczne modele przeznaczone są wyłącznie do eleganckiego stroju. Timex Norway to świetne zegarki do codziennego noszenia, dlatego śmiało można korzystać z ich walorów nawet zakładając je do zwyczajnego T-Shirta. Jak dobrze przystosowane są do tego zadania, świadczą z resztą elementy konstrukcyjne - próżno tutaj szukać klasycznych bransolet. Zamiast tego zegarki Timex na bransolecie korzystają z zalet bransolety typu mesh, która jest znacznie lżejsza i umożliwia perfekcyjne spasowanie z nadgarstkiem. Dzięki temu można nosić ją przez cały dzień, nie odczuwając jej obecności. Zgodnie z zasadami scandinavian design, tarcza pozbawiona jest zbędnych dodatków, choć nie zabrakło amerykańskiego smaczku. Pod słupkowymi indeksami opisane są arabskie cyfry, poprawiające czytelność zegarka.
Zegarek Timex Norway – moda w praktycznym jak i klasycznym wydaniu