Tissot Lady Heart jest to kolekcja zegarków damskich, którymi marka Tissot może się bezsprzecznie chwalić na całym świecie. Czym mogą się wyróżniać kolejne z pozoru po prostu eleganckie zegarki? Przede wszystkim zegarki te, są pełne wdzięku. Będą idealnie pasować do kobiet, które emanują wewnętrznym oraz zewnętrznym wdziękiem oraz kochają właśnie takimi oryginalnymi ozdobami ten wdzięk podkreślać. W tej kolekcji zegarków przeważają warianty na pasku, których kolorystyka trzyma się trzech kolorów: bieli, czerni oraz brązu. Koperty zegarków w kolorach srebra i różowego złota świetnie podkreślają zdobne tarcze eleganckich zegarków.  Charakterystycznym akcentem kolekcji jest motyw kwiatowy na godzinie dwunastej, który odkrywa wewnętrzne piękno zegarka, czyli precyzję wykonania automatycznego mechanizmu. 

Na pozostałą część tarczy składają się kształtne indeksy, a wielu modelach wypełnienie masą perłową. Interesujący efekt niesie ze sobą zabieg podziału tarczy na dwa okręgi, gdzie jeden jest tłem dla indeksów, drugi stanowi bazę dla wskazówek i logo marki Tissot. Niektóre z modeli posiadają na tarczy oznaczenie godzinowe wyrażone w cyfrach arabskich, co jest dużym plusem dla osób ceniących tradycyjny wygląd zegarka. 

Na skórzanych paskach wybito wzór kwiatowy, co dodaej im dodatkowego uroku. W serii można też jednak znaleźć damskie zegarki na bransolecie. Zegarki automatyczne z kolekcji Tissot Lady Heart to niewątpliwie prestiżowe oraz oryginalne dodatki dla kobiet, które cenią sobie niepowtarzalny oraz elegancki styl. Dzięki uniwersalnemu look'owi tych czasomierzy będą one idealną opcją na każde wyjście. Będą podkreślać stylizacje zarówno codzienne, oficjalne jak i wieczorowe. Każda kobieta z pewnością znajdzie w zegarkach Tissot Lady Heart swój wymarzony oraz upragniony zegarek. Warto zwrócić uwagę na materiały użyte przy produkcji tych wyjątkowych zegarków. Pasek jest wykonany z najwyższej jakości skóry naturalnej, a sam zegarek jest w szafirowe szkiełko.