Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Triwa

Zegarki Triwa

Dobry zegarek nigdy nie jest tylko przedmiotem do odmierzania czasu, ale pretekstem do wielu interesujących rozmów. Takie też są modele od marki Triwa, która to postanowiła wprowadzić na rynek produkty o ekologicznym i społecznym przesłaniu. Czasomierzy spełniających założenia prostego i stylowego designu oraz przystępnej ceny.

czytaj więcej
Kategoria:

Czym jest marka Triwa?

Czym jest marka Triwa?

Marka Triwa została założona w 2007 roku przez czterech przyjaciół. Poprzez połączenie klasycznego wzornictwa ze skandynawskim stylem, chcieli oni przekształcić zegarek w symbol nowoczesnego i świadomie użytkowanego przedmiotu. Pierwotny czteroosobowy zespół Triwa (w tłumaczeniu: Transformacja przemysłu zegarków) urósł do rodziny trzydziestu przyjaciół i wciąż poszerzał swoje kolekcje czasomierzy. Każdy projekt zegarkaTriwa powstaje w studiu kreatywnym w Sztokholmie, gdzie twórcy nadal kierują się tym samym mottem, co pierwszego dnia istnienia marki — wytwarzać tylko te produkty, które sami chcą nosić.Ekologia i zaangażowanie społeczne zegarków Triwa

Marka Triwa powstała z wiary, że za każdym przedmiotem może iść historia i przekaz. Wszystko, co nas otacza nie pozostaje obojętne dla środowiska, a nawet kształtowania się relacji pomiędzy ludźmi. Z tego też powodu twórcy przygotowali swoisty manifest, w którym wypisują najważniejsze wartości przyświecające ich czasomierzom. Jak w nim przeczytamy:


1. Uważamy, że zegarek musi oferować więcej niż wskazywanie czasu, aby pozostać na Twoim nadgarstku

2. Wierzymy w tworzenie produktów, które same w sobie są historiami sukcesu, a nie sposobem na pokazanie sukcesu

3. Wierzymy w dawny styl a nie szybką i zmieniającą się modę

4. Wierzymy, że są inni, którzy myślą podobnie jak my

5. Wierzymy w produkty, które kochamy

6. Wierzymy w zrównoważone pozyskiwanie

7. Wierzymy, że szczegóły mają znaczenie

Ekologia i zaangażowanie społeczne zegarków Triwa


Ten krótki, a jednocześnie emocjonalny tekst oddaje cały charakter marki Triwa. Pozostaje ona bowiem bardzo zaangażowana w sprawy społeczne oraz ekologię. Poszczególne kolekcje zegarków zwracają uwagę na taką tematykę jak ochrona środowiska lub kwestia pokoju na świecie. Jednocześnie szeroki wybór dostępnych modeli umożliwia łatwe wybranie czasomierza, który spełni nasze wymagania i będzie stanowić atrakcyjną ozdobę na nadgarstku. Twórcy bowiem tak dobierają materiały do swoich zegarków, by mieć pewność ich wysokiej jakości. Obudowa czasomierzy pozostaje lekka, cechuje się smukłymi kształtami w damskich projektach, a bardziej wyrazistymi w męskich.Zegarki Triwa powstałe z przetopionej broni

Zegarki Triwa powstałe z przetopionej broni

Kilka lat temu firma wypuściła na rynek linię zegarków Time for Peace, w której znalazły się chronometry wykonane głównie z Humanium Metal, czyli metalu wytwarzanego przez przetapianie skonfiskowanej, nielegalnej broni palnej. Nosząc zegarek TRIWA X Humanium Metal 2.0, stajesz się częścią projektu, który próbuje zmienić rzeczywistość. Zniszczona broń palna to sposób na przywrócenie nadziei społecznościom ogarniętym konfliktem. Marka wraz z partnerami non-profit, wspiera ofiary przemocy zbrojnej i społeczeństwa ogarnięte konfliktem.


W kolekcji znajdują się typowo casualowe modele, wpisujące się w miejski styl. Na prostych, szczotkowanych tarczach w różnych odcieniach szarości znajdują się jedynie wskazania godzinowe i proste wskazówki pokryte farbą luminescencyjną. Ozdobnym dodatkiem jest tutaj czerwony akcent występujący w okienku datownika i na wskazówce sekundnika. Stanowi on ciekawy kontrast dla stonowanego czasomierza z kolekcji Storm Copenhagen, podkreślając jednocześnie niebanalność założeń stojących za powstaniem tych modeli.

Zegarki Triwa powstałe z przetopionej broni dla każdegoSportowe zegarki Triwa z dna oceanu

Sportowe zegarki Triwa z dna oceanu

Marka Triwa stworzyła także kolekcję zegarków, wykorzystujących poddany recyklingowi plastik pochodzący z dna oceanów. Aby wyprodukować taki model, firma pozyskuje swój „oceaniczny materiał” od szwajcarskiej firmy. Powstałe w ten sposób modele są zaskakująco trwałe, atrakcyjne wizualne i dobrze wykonane. Zegarek Triwa Ocean Plastic będzie idealnie prezentować się na nadgarstku z parą jeansów i koszulą. Sprawdzi się on również podczas wędrówki, jazdy na rowerze lub wizycie na basenie. Dzięki wodoszczelności o klasie 10 ATM woda nie będzie stanowić tu większego problemu.Zegarki są dostępne w czterech kolorach — od prostej czerni po jasny koralowy pomarańczowy. Zachowują one typowo sportowy styl z dużymi oznaczeniami godzinowymi pokrytymi farbą luminescencyjną. Co ciekawe, na cyferblacie widoczne są także fakturowania przypominające morskie fale — w ten sposób oddana zostaje oceaniczna inspiracja marki. W zegarkach z kolekcji OceanPlastik wytrzymałą kopertę zawieszoną na pasku tekstylnym typu NATO. Gwarantuje on zarówno dobre trzymanie się czasomierza na nadgarstku, jak i również pozostaje odporny na działanie wody.

Sportowe zegarki Triwa z recyklingu
Eleganckie kolekcje zegarków Triwa

Eleganckie kolekcje zegarków Triwa

Triwa oferuje również inne kolekcje zegarków o niestandardowym wzornictwie. Takim przykładem mogą być serie LochNevil i SlateNevil, które posiadają winylowe paski wykonane w całości z przetworzonego plastiku. Taki wybór materiału ma na celu zwiększenie świadomości ludzi na temat globalnych problemów związanych z zanieczyszczeniem i zebranie funduszy na ich zwalczanie. Z kolei kolekcja Falken to nowa interpretacja prostoty lat 50. Smukły zegarek na co dzień, którego wygląd skupia się na najważniejszej funkcji — czasie. Zostało to uwidocznione w eleganckiej szczotkowanej tarczy z brązowymi wykończeniami.Zegarki Triwa w modnym stylu

W portfolio marki znajdziemy również serie powstałe z inspiracji najnowszymi trendami modowymi. Takim przykładem może być seria Svalan, gdzie klasyczne zegarki damskie ozdobiono dodatkowo subtarczami sekundnika. Charakterystyczną cechą dla tych modeli pozostaje także bardzo oryginalne zestawienie kolorystyczne - i tak zobaczymy tu połączenie czerni z szarością, czy bieli z beżem. Bardziej tradycyjne podejście do wzornictwa prezentuje seria Elva, której damskie zegarki Triwa przypadną do gustu kobietom wybierającym na co dzień nienachalną elegancję. Te zawieszone na mediolańskich bransoletach modele, utrzymują fantastyczny balans pomiędzy biżuteryjnością, a prostotą. Gęsta, ozdobna plecionka w zestawieniu z prostą tarczą, tworzy bardzo spójną i ciekawą kompozycję. 

Zegarki Triwa w modnym styluAutoryzowany sklep marki Triwa – Oryginalne produkty – Oficjalna sprzedaż

Wszystkie dostępne w ZEGAREK.NET modele marki Triwa są w 100% oryginalne i pochodzą od oficjalnego polskiego dystrybutora. Do każdego zegarka dołączona jest instrukcja w języku polskim oraz karta gwarancyjna. Serwisowanie odbywa się wyłącznie w autoryzowanych serwisach, gdzie wykwalifikowani pracownicy wyposażeni w odpowiedni sprzęt gwarantują wykonanie najwyższej jakości usług.