Model Ekranoplan był pierwszym zegarkiem Vostok Europe, w którym zabłysnęło unikatowe podświetlenie trytowe. To jednak tylko jeden powód, dla którego zegarek jest wyjątkowy. Czerpanie inspiracji z tworów ludzkiej wyobraźni prowadzących do niesłychanych osiągnięć techniki to domena marki Vostok Europe. I tym razem znalazła dla siebie niesamowity obiekt napędzający zapał twórczy. Ekranoplan KM czyli kaspijski potwór morski (Caspian Monster) używany w radzieckiej marynarce wojennej na Morzu Kaspijskim mierzył około stu metrów, ważył ponad dwieście ton i mógł załadować kolejne trzysta ton ładunku. Rozpędzał się do prędkości ponad 500 kilometrów na godzinę i z taką też sunął nad wodą wykorzystując efekt przypowierzchniowy.

Sylwetkę tego największego w historii pojazdu można dziś znaleźć na tarczach i dekielkach zegarków Vostok Europe Ekranoplan. I choć jest to tylko mała miniatura, same zegarki do najmniejszych zdecydowanie nie należą – ani wielkością, ani charakterem. Jeżeli szukasz zegarka, który zrobi wrażenie nie tylko na Tobie, ale każdej osobie która zobaczy go na Twoim nadgarstku – trafiłeś idealnie! Masywna koperta zegarka Vostok Europe Ekranoplan wykonana w zależności od modelu ze stali lub tytanu robi za świetną bazę, w której stacjonuje automatyczny mechanizm NH35A z 24 kamieniami lub kwarcowy Miyota. Imponujący obrotowy bezel z fakturowanym bokiem wygląda imponująco i czeka, aż zaczniesz odliczanie! Modele kwarcowe zyskały chronograf z długością pomiaru do 1 godziny. Pomiar pokazywany jest na dwóch tarczach: sekundowej i minutowej. Tuby z trytem odpowiadające za nocny odczyt wskazań umieszczono zarówno na indeksach, jak i wskazówkach. Oprócz funkcji praktycznej spełniają też swoje zadanie pod kątem designerskim. 

Prawdziwy męski zegarek Vostok Europe Ekranoplan to model o wodoszczelności 200 metrów wspieranej zakręcanym dekielkiem oraz zakręcaną koronką. Stylowego wyglądu dodaje mu mocny pasek z naturalnej skóry z szyciem dodającym mu charakteru. Każdy model jest limitowany do 2000 sztuk, co sprawia, że zyskuje na wartości. Indywidualny numer każdego egzemplarza umieszcza się na dekielku. Zegarek Ekranoplan to doskonała ozdoba męskiego nadgarstka, ale i funkcjonalne narzędzie, które sprawdzi się w różnych warunkach. Każdy zegarek Vostok Europe obiecuje być świetnym kompanem codziennych i niecodziennych wyzwań. 

Zegarek Vostok Europe Ekranoplan