W przeciągu zaledwie 15 lat istnienia firmy, zegarki Vostok zyskały w pełni zasłużoną opinię niezniszczalnych i ekscentrycznych. Cała kolekcja Expediton powstała z myślą o mężczyznach poszukujących ekstremalnych przygód; niecodziennych i niebezpiecznych podróży, wymagających nadludzkiej odwagi. Jednocześnie modele z tej kolekcji są dedykowane tym, którzy idą przez życie własną drogą i cenią sobie niepowtarzalny styl. Seria zegarków Vostok Expedition Everest Underground zawiera czasomierze, które spełnią najbardziej niebywałe oczekiwania użytkowników.  

Zegarek Vostok Europe Expedition Everest Underground

Seria limitowanych zegarków Vostok Expedition Everest Underground powstała dla upamiętnienia 5. rocznicy ustanowienia efektownego rekordu w dziedzinie speleologii. W 2013 r. litewsko-ukraińska ekspedycja speleologiczna zeszła do najgłębszej jaskini na świecie, na głębokość 2197 m. Po drodze natrafiono na dwa odcinki, które należało przebyć pod wodą. Pierwszy z nich liczył 300 m długości, a drugi niespełna 65. Podczas tej skrajnie niebezpiecznej wyprawy wszyscy uczestnicy byli zaopatrzeni w zegarki Vostok Expedition. Seria zegarków Vostok Expedition Everest Underground obejmuje modele w różnych kompozycjach kolorystycznych. W każdym przypadku barwy poszczególnych elementów czasomierza doskonale się uzupełniają, przez co design zegarka jest zdecydowanie miły dla oka. 

Każdy męski zegarek Vostok z serii Everest Underground jest wzorowym przykładem wielofunkcyjności i elegancji jednocześnie. Producent wziął pod uwagę zróżnicowane preferencje użytkowników w odniesieniu do rodzaju mechanizmu. Dlatego nowa seria zawiera modele obsługiwane przez mechanizm kwarcowy lub automatyczny. Stąd też dwie linie zegarków. Jedna to  Vostok Expedition Everest Underground Multifunktion. W tym przypadku żywotność baterii wynosi do 3 lat. Kolejną stanowią zegarki Vostok Expedition Everest Underground Automatic, które posiadają mechanizmy z 40 godzinną rezerwą chodu. 

Zestaw Vostok Europe Expedition Everest Underground

W obu przypadkach Wodoszczelna i wytrzymała koperta kryje w sobie wysokiej jakości mechanizmy od Seiko. Wszystkie modele kwarcowe dysponują 24-godzinnym chronografem z dokładnością pomiaru 1/20 sek. Ponadto są zaopatrzone w 24-godzinny alarm dźwiękowy oraz timer o tym samym zakresie pracy. Oprócz tego zegarki Vostok Expedition Everest Underground Multifunction posiadają funkcję wskazywania czasu w dwóch strefach czasowych.Na tarczy umieszczony jest datownik pokazujący aktualny dzień tygodnia. W osobnym okienku na godzinie 3 widnieje bieżący dzień miesiąca. Przedstawiciele automatycznej alternatywy nie są tak zasobni w funkcje, jak ich kwarcowi towarzysze. Jednak wszystkie zegarki Vostok z limitowanej serii są wysoce wstrząsoodporne i wodoszczelne. Charakteryzują się także interesującymi właściwościami,  które korzystnie wpływają na ich szeroko pojętą atrakcyjność.Należy tu wspomnieć o wyjątkowo dużej kopercie ze stali nierdzewnej. Jest ona zaopatrzona w antyrewersyjny bezel i zakręcany dekiel. Zakręcana jest także koronka każdego z czasomierzy. Czytelną tarczę analogową chroni utwardzane szkiełko mineralne, pokryte powłoką antyrefleksyjną. Z kolei trytowe podświetlenie umożliwia dokładne odczytanie wskazań cyferblatu w zupełnej ciemności.

Jeśli weźmiemy pod uwagę estetyczny, niemal elegancki design nowych zegarków Vostok to okaże się, że znajdą one sympatyków wśród szerokiego grona mężczyzn. Do każdego modelu Vostok Expedition Everest Underground jest dołączony brelok, dwa paski - silikonowy i skórzany - które z powodzeniem można wymieniać samodzielnie oraz wodoszczelne pudełko.Wspomniany brelok zawiera w sobie specjalny śrubokręt do wymiany paska, nóż ceramiczny i rurkę ze świecącym gazem tritium.