Nazwa kolekcji Mriya pochodzi od największego i najcięższego w historii lotnictwa samolotu Antonov 225 Mriya. Masywne koperty i ciekawie zaprojektowane tarcze o sportowym designie to znaki rozpoznawcze zegarków, które mocowane są na mocnych gumowych lub skórzanych paskach. Każdy model z serii Vostok Mriya posiada wodoszczelność na poziomie dwustu metrów oraz zakręcaną koronkę. Niektóre z nich wyprodukowano w liczbie zaledwie pięciuset sztuk, a wszystkie umieszczone są w ciekawych wodoszczelnych walizkach z zapasowymi paskami i certyfikatem. Część kolekcji to niepowtarzalne analogowo-cyfrowe zegarki, w tym model sygnowany autografem znanego z wyścigów Dakar kierowcy rajdowego Benediktasa Vanagasa.

Zegarek Vostok Europe Mriya

Seria zegarków Mriya od firmy Vostok Europe wyróżnia się masywną oraz bardzo wytrzymałą konstrukcją, a także imponującym, sportowym charakterem. Zegarki z tej serii swoją estetyką nawiązują do bardzo intuicyjnego, nowoczesnego stylu, a ich dość wyrafinowane kształty oraz masywna budowa sprawiają, że zegarki te idealnie nadają się do uprawiania sportów wodnych, narciarskich oraz motorowych, wspólnego pokonywania trudności dnia codziennego, a także do czerpania najwyższych dawek adrenaliny w każdej sytuacji.

Niesamowita oryginalność serii Mriya jest zdecydowanym ewenementem, ponieważ niektóre z modeli doczekały się produkcji zaledwie 500 egzemplarzy, a pozostałe tylko 3000. Patrząc na skalę światową, są to bardzo małe liczby, a świadczy to właśnie o unikalności produktów tej marki. Podświetlenie zegarków z serii Mriya zapewnia technologia Super Luminova, która oparta jest na glinianie strontu. Zaletą tego rozwiązania jest dziesięciokrotnie wyższa jasność, niż ta w standardowych układach opartych na radzie, a także brak toksyczności czy też oddziaływania radioaktywnego.

Zegarek Vostok Europe Mriya

Koperta zegarków z serii Mriya wyróżnia się sporym rozmiarem aż 50 mm, a materiałem, jaki został wybrany do jej budowy, stała się wysokiej jakości stal szlachetna. Tarczę pokrywa utwardzone szkiełko mineralne K1 o grubości aż 3,5 mm. Dodatkowy pierścień jest odpowiedzialny za dociśnięcie dekielka do korpusu, co gwarantuje wysoką wodoodporność na poziomie 200m. Zegarki z serii Mriya są dostępne w wersjach automatycznych, oznaczonych jako mechanizm NH35A oraz wielofunkcyjnych z analogowo-cyfrowymi wskaźnikami czasu, gdzie oznaczeniem jest mechanizm ISA Swiss 9516. Każdy zestaw oprócz zegarka składa się zarówno z paska skórzanego, jak i silikonowego oraz wodoodpornego, firmowego pudła, które pozwala na przechowywanie cennych przedmiotów, chroniąc je przed szkodliwym działaniem wody.

Marka Vostok Europe od zawsze słynęła z nawiązywania do wielkich osiągnięć technologicznych oraz naukowych, z których nieustannie czerpała inspirację do tworzenia czegoś więcej, niż to, co do tej pory było wykorzystywane. Nazwa serii pochodzi od tytułu największego oraz najcięższego, wciąż używanego samolotu produkcji radzieckiej, zwanego Antonov An-225 Mriya. Jego zadaniem było i jest transportowanie dużych oraz ciężkich, ponad gabarytowych ładunków. Obecnie samolot jest obsługiwany przez markę Antonow i brytyjską firmę Air Foyle.