Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

Zegarki Vostok Europe SSN 571

Zegarki Vostok Europe od dawna znane są z niezwykłych źródeł inspiracji, które przejawiając się w konstrukcji czasomierzy, przyciągały miłośników z całego świata. Do niedawna litewski producent mocno stawiał na hołdowanie radzieckim osiągnięciom technologicznym, ale to podejście raz na zawsze uległo zmianie. Kolekcja Vostok Europe SSN 571 odwołuje się do pierwszej na świecie łodzi podwodnej o napędzie atomowym, która służyła pod banderą Stanów Zjednoczonych. 

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 23 z 23 produktów

Źródło inspiracji dla zegarków Vostok Europe SSN 571 - okręt USS Nautilus 

Zegarki Vostok Europe SSN 571 jako pierwsze w historii marki odwołują się do amerykańskich osiągnięć, co z pewnością spodoba się licznym odbiorcom zza oceanu. Okręt USS SSN-571 znany także jako USS Nautilus jest z resztą osiągnięciem nie byle jakim i z bez wątpienia wartym godnego upamiętnienia. Zaprojektowany po II Wojnie Światowej, a zwodowany 21 stycznia 1954, charakteryzował się nieznanym wcześniej napędem opartym o reaktor atomowy. Dzięki niemu statek podwodny zyskał możliwości operacyjne niedostępne dla standardowych okrętów z tamtego okresu, wliczając w to między innymi nieograniczony zasięg czy brak konieczności ładowania baterii. USS SSN 571 znacznie wyprzedzając możliwości dotychczasowych konstrukcji, zyskał sobie z resztą przydomek “Nautilus”, co jest bezpośrednim nawiązaniem do okręty ze słynnej powieści “Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi” autorstwa Juliusza Verne

Źródło inspiracji dla zegarków Vostok Europe SSN 571 - okręt USS Nautilus


 Vostok Europe SSN 571

Operujący w okresie zimnej wojny wielki okręt rakietowy o wyporności przekraczającej 3000 ton, posiadający zdolność do wystrzeliwania głowic jądrowych niedługo po swoim powstaniu, podjął się pierwszego w dziejach przepłynięcia pod biegunem północnym. Wydarzenie to obiegło wtedy cały świat i zapisało się na kartach historii, jako pierwsze dotarcie okrętem do “wierzchołka świata”. Współcześnie okręt USS Nautilus posiada status okrętu muzeum, który można podziwiać w US Navy Submarine Force Museum w stanie Connecticut. Zegarki Vostok Europe SSN 571 – cechy szczególne 

Tworząc swoje kolekcje marka Vostok Europe przykłada wielką uwagę nie tylko do źródeł inspiracji, ale także do formy samych czasomierzy, które mają nawiązywać do niego wyglądem oraz parametrami. Właśnie dlatego zegarki Vostok Europe SSN 571 charakteryzują się niezwykłymi możliwościami oraz stylistycznymi wstawkami odwołującymi się do okrętu USS Nautilus.  


300 metrów wodoszczelności 

Okręty podwodne zaprojektowano z myślą o długotrwałym przebywaniu pod powierzchnia wody, stąd wysoka wodoszczelność w odwołujących się do nich czasomierzach, wydaje się niemal czymś oczywistym. Zegarki Vostok Europe SSN 571 niezależnie od modelu posiadają szczelność na poziomie 30 barów, co odpowiada statycznemu zanurzeniu na głębokości aż 300 metrów. 


Obrotowy bezel 

Marka Vostok Europe zadbała, by modele z kolekcji Vostok Europe SSN 571 rzeczywiście sprawdzały się podczas zejścia pod wodę, stąd poza wodoszczelnością zadbano o inne funkcje znane z zegarków typu diver. Wyrazisty, schodzący do środka bezel, dodaje czasomierzom muskularnego wyglądu, a dzięki możliwości obracania pozwoli na łatwą kontrolę czasu zanurzenia. 

Zegarki Vostok Europe SSN 571 – cechy szczególne


Dwa paski z możliwością błyskawicznej wymiany

Trytowe podświetlenie GLTS 

Zegarki Vostok Europe SSN 571 pozostają czytelne w całkowitych ciemnościach, zarówno na powierzchni, jak i pod wodą. Zawdzięczają to 15 pałeczkom trytowym zamontowanym pionowo w miejscu indeksów oraz poziomo na wskazówkach godzinowej i minutowej. Nieszkodliwe dla człowieka promieniowanie generowane przez tryt pozwala im świecić własnym światłem, dzięki czemu nie wymagają wcześniejszego naświetlania.  


Dwa paski z możliwością błyskawicznej wymiany 

Wybierając dowolny model z kolekcji Vostok Europe SSN 571 otrzymujemy w pakiecie zestaw dodatków. Wśród nich znajdują się między innymi wymienne paski - skórzany do noszenia na co dzień oraz silikonowy, przystosowany do kontaktów z wodą. Litewski producent zadbał, aby ich wymiana była naprawdę błyskawiczna, co udało się uzyskać w bardzo ciekawy sposób. Mocowanie paska do uszu oparte jest tutaj o śrubę, którą można wykręcić zawartym w zestawie śrubokrętem lub po prostu monetą.  


Dopracowane detale 

Zegarki Vostok Europe SSN 571 są oczywiście hołdem dla wspaniałego dzieła, jakim był okręt podwodny USS Nautilus. W związku z tym, obok nawiązujących do podwodnej eksploracji cech, nie mogło zabraknąć także graficznego dodatku. Wszystkie modele zegarków Vostok Europe SSN 571 posiadają na swojej tarczy wizerunek wspaniałego dzieła amerykańskich inżynierów, z podpisem “NUCLEAR SUBMARINE SSN 571”. 


Dedykowany Dry Box 

Każdy zegarek Vostok Europe SSN 571 zapakowany jest w Dry Box - niewielką, poręczną walizeczkę, zachowującą szczelność po zanurzeniu. Bardzo solidne zatrzaski i wewnętrzna pianka nie pozwolą na uszkodzenie czasomierza w transporcie lub przypadkowe otwarcie dry box-a. We wnętrzu znajduje się nie tylko sam zegarek Vostok Europe SSN 571, ale również pozostałe dodatki, jak wymienne paski czy książeczka z historią okrętu USS Nautilus.  

Dopracowane detaleRodzaje zegarków Vostok Europe SSN 571 

W kolekcji Vostok Europe SSN 571 nie brakuje różnorodności i to nie tylko pod kątem wyboru kolorystyki. Litewska marka dba o wysoką wartość zegarmistrzowską swoich produktów, stąd w kolekcji do wyboru mamy wersję standardową oraz z chronografem. Różnią się one przede wyglądem tarcz i oczywiści wykorzystywanym mechanizmem. 


1. Vostok Europe SSN 571 Nuclear Sumbarine Automatic 

Klasyczny wariant zegarka Vostok Europe SSN 571 pozbawiony jest dodatków na tarczy, poza pojedynczą kratką datownika znajdującą się tuż nad indeksem godziny 6. Wolną przestrzeń cyferblatu zagospodarowano w bardzo ciekawy sposób, nanosząc specyficzną fakturę przypominającą taflę wody. Jak sama nazwa wskazuje, zegarki Vostok Europe SSN 571 Automatic to zegarki automatyczne, które nie potrzebują baterii, czerpiąc energie do pracy z ruchów naszej ręki. Modele te zbudowane są na japońskim mechanizmie Seiko NH35, charakteryzującego się 42 godzinną rezerwą chodu i wysoką precyzją wskazań. 

1. Vostok Europe SSN 571 Nuclear Sumbarine Automatic


2. Vostok Europe SSN 571 Nuclear Sumbarine Chrono

2. Vostok Europe SSN 571 Nuclear Sumbarine Chrono 

Alternatywną wariację modeli SSN 571 stanowią modele Chrono, z dodatkową funkcją stopera. Przekłada się to między innymi na wygląd tarczy, na której znajdują się dwie dodatkowe subtarcze umożliwiające precyzyjny pomiar. Do ich obsługi wykorzystamy dwa dodatkowe przyciski okalające koronkę zegarka. W przeciwieństwie do modeli automatycznych, zegarki Vostok Europe SSN 571 Nuclear Submarine Chrono oparte są o mechanizm kwarcowy Seiko VK61, gwarantujący wysoką dokładność, dzięki zasilaniu bateryjnemu.Autoryzowany sprzedawca Vostok Europe SSN 571 w Polsce 

Sklep internetowy zegarek.net od lat współpracuje z litewską marką, będąc liderem sprzedaży zegarków Vostok Europe na rynku polskim. Decydując się na zakup zegarka Vostok Europe zyskujesz gwarancję jakości i oryginalności, otrzymując produkt pochodzący z legalnego i oficjalnego źródła. Modele z kolekcji Vostok Europe SSN 571 zakupione w naszym sklepie internetowym, objęte są letnią gwarancją producenta.