Dzień Kobiet 2024 Zegarek.net
tel. 753 753 300

Zegarki Zeppelin Nordstern

1wyniki

Zegarki Zeppelin Nordstern

Niemiecka marka Zeppelin odwołuje się w swoich kolekcjach do osiągnięć Grafa von Zeppelina w dziedzinie projektowania statków powietrznych. Wychodzące spod jego ręki cuda inżynierii, imponowały nie tylko swoim rozmiarem i majestatem, ale również niezwykłymi możliwościami. Zegarki Zeppelin Nordstern są upamiętnieniem jednego z najważniejszych osiągnięć sterowca LZ127, jakim był przelot nad biegunem północnym.

FILTRY0

Zegarek Zeppelin Nordstern – stworzony do wielkich celów

Sterowiec Zeppelin LZ-127 “Graf Zeppelin” zapisał się na kartach historii dzięki swoim rozmiarom, a także niezawodności, która pozwoliła mu pokonać wiele istniejących wówczas barier. W 1931 statek Zeppelina wystartował z Niemiec, aby udać się w rejs nad bezkresnymi lodami Arktyki. Ambicje jakie towarzyszyły tej misji, wykraczały daleko poza zwykłą chęć przelotu. Zeppelin LZ-127 posłużył w gruncie rzeczy jako centrum ekspedycji badawczej, w której uczestniczyli naukowcy z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i ZSRR. Ambitna podróż miała odbyć się łącznie na dystansie 13 310, co odpowiadało 136 godzinom nieprzerwanego lotu.
Zegarek Zeppelin Nordstern z eleganckim designem


Elegancki Zegarek Zeppelin Nordstern dla każdego miłośnika zegarków
Zeppelin LZ-127 spisał się w jej trakcie doskonale będąc pierwszym sterowcem, który przeleciał nad Arktyką, a przy tym pomógł w rozwoju nauki. Podczas wyprawy upamiętnionej przez zegarki Zeppelin Nordstern udało się stworzyć mapy nieodkrytych wcześniej obszarów, co miało pomóc w późniejszej eksploracji. Do tego po raz pierwszy przeprowadzano meteorologiczną obserwację górnych warstw powietrza nad Arktyką oraz sprawdzono poziom ziemskiego pola magnetycznego. Pomimo tego, że współcześnie sterowców nie widać już na niebie, takie osiągnięcia sprawiają, że o ich istnieniu wie dzisiaj praktycznie każdy. Zegarki Zeppelin Nordstern nie są jednak zarezerwowane dla miłośników lotnictwa, a piękno ich inspiracji, wyglądu i wykonania, doceni każdy dbający o oryginalność i elegancję mężczyzna.Zegarki Zeppelin Nordstern – elegancja w każdych warunkach

Kolekcja Zeppelin Nordstern upamiętnia wspaniałą i pełną przygód podróż nad bezkresnym lodem Arktyki, co nie mogło umknąć projektantom marki. Do wyboru mamy więc dwa kolory cyferblatu - śnieżno-biały oraz ciemno-niebieski, co dość rzetelnie oddaje paletę barw dominującą w tamtym regionie. Zegarki Zeppelin Nordstern charakteryzują się bardzo klasyczną konstrukcją, czerpiącą z pierwszych zegarków lotniczych. Okrągłe koperty modeli w tej serii zostały przyozdobione metodą radełkowania, podobnie z resztą do koronki. Niezależnie jednak od tego jaki wariant czasomierza zdecydujemy się wybrać, zawsze mamy pewność, że będzie on niezwykle czytelny.
Zegarek Zeppelin Nordstern w srebrnym kolorze na bransolecie mesh


Niezawodny Zegarek Zeppelin Nordstern
Tarcze w zegarkach Zeppelin Nordstern są niesłychanie przejrzyste, co również nawiązywać ma do widoku Arktyki. Wskazówki typu Spade idealnie pasują do łatwych w odczytaniu, arabskich indeksów, nawiązując przy tym do ulubionego stylu niemieckich zegarmistrzów. Zegarki Zeppelin Nordstern otrzymały zdobiony dekiel z wizerunkiem Zeppelina LZ-127, na tle kojarzącej się z odkrywaniem róży wiatrów. W kolekcji wykorzystano kwarcowe mechanizmy z różnym układem komplikacji czasu strefowego oraz datownika.