Każda dziewczynka zamarzy kiedyś o posiadaniu własnego zegarka. Pozwoli on na samodzielne odczytywanie godziny i stanie się noszoną na co dzień ozdobą. Pierwszy czasomierz musi spełniać wiele funkcji, które sprawią, że korzystanie z niego będzie łatwe i przyjemne. W naszej ofercie znaleźć można najlepsze zegarki dedykowane dziewczynkom w każdym wieku. Dziewczynki, które dopiero uczą się prawidłowego określania czasu, potrzebują odpowiednich narzędzi. Ich zegarki muszą posiadać przejrzyste, czytelne tarcze, wyraźne wskazówki oraz duże oznaczenia godzinowe. Z myślą o nich powstały zegarki dziecięce Timex, wyposażone we wskazówki w dwóch różnych kolorach, ułatwiające zapamiętanie, która z nich pokazuje godziny, a która minuty. W niektórych modelach zostały one dodatkowo podpisane. Świetną podpowiedzią są także znajdujące się na cyferblacie oznaczenia minutowe. Wszystkie zegarki posiadają piękną, wesołą kolorystykę, która z pewnością przypadnie do gustu każdej dziewczynce. Wiele z nich zostało dodatkowo ozdobionych wizerunkiem bajkowej postaci, zwierzątka lub innymi, dziewczęcymi wzorami. Kolorowe, parciane lub silikonowe paski są niezwykle urokliwym elementem dekoracyjnym, a ponadto są lekkie i wygodne w czasie codziennego użytkowania. Wszystkie zegarki dla dziewczynek posiadają niewielkie, dopasowane do drobnych nadgarstków rozmiary. Nadają się znakomicie  również do szkoły. 

Piękny i niecodzienny zegarek dla dziewczynki można znaleźć również wśród modeli marki Swatch. Proponuje ona niezwykle szeroką gamę kolorów i wzorów oraz oryginalne wykończenie. Intensywne barwy, ciekawe printy, zabawne grafiki, błyszczące elementy, czy brokat to tylko niektóre z oferowanych przez tę firmę możliwości. Zegarki te są pomysłowe, zabawne i przyciągające wzrok, a do tego praktyczne i wygodne. Wykonanie z silikonu lub tworzywa sztucznego oraz niewielka waga i mały rozmiar powodują, że dobrze układają się na ręce, dając poczucie komfortu. Są doskonałym pomysłem dla małych, jak i nieco starszych dziewczynek. Z pewnością przypadną do gustu również nastolatkom. 

Ciekawą alternatywą dla zegarków analogowych są  modele cyfrowe jak Casio. Korzystanie z nich jest łatwiejsze i nie przysporzy kłopotu nawet młodszym dzieciom. Szukając zegarka dla dziewczynki warto zwrócić więc również uwagę na modele o sportowym wyglądzie i wielu przydatnych funkcjach, takich jak stoper, timer, podświetlenie tarczy, możliwość ustawienia alarmu, czy podwyższony poziom wodoszczelności. Takich czasomierzy warto szukać wśród modeli Casio. Doskonale sprawdzą się one w czasie codziennych zabaw na podwórku, jazdy na rowerze, rolkach, czy uprawiania innych sportów. Są funkcjonalne i wytrzymałe. Nie ulegną zniszczeniu nawet podczas wstrząsów, niewielkich uderzeń, czy zachlapania wodą. Ich dużym plusem jest również efektowne wykończenie i ciekawa, dziewczęca kolorystyka.

Jeśli celem poszukiwań jest elegancki i modny zegarek dla dziewczynki, warto przyjrzeć się propozycjom marki Lorus, Znajdują się wśród nich klasyczne modele o prostej, okrągłej tarczy i skórzanym, utrzymanym w stonowanej, uniwersalnej kolorystyce pasku. Zegarki te będą doskonałym pomysłem na prezent. Przypadną do gustu starszym dziewczynkom i nastolatkom. Króluje wśród nich pudrowy róż, pastelowy błękit, czy beż, można jednak znaleźć też bardziej intensywne odcienie.