Finał letniej wyprzedaży
tel. 753 753 300

G-shock Smartwatch - Casio

Zegarki Casio Smartwatch

Casio to japońska marka, która przyczyniła się do popularyzacji zegarków elektronicznych. W latach dziewięćdziesiątych marka opracowała wiele futurystycznych modeli, które dały początek dzisiejszym smartwatchem. Jednak przez długi czas Casio nie oferowało takich wyrobów, aż do teraz!

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 6 z 6 produktów

Casio Smartwatch - japońska szkoła projektowania

Casio to firma, która pierwsze zegarki zasługujące na miano smart oferowała już w latach osiemdziesiątych. W kolejnych dwóch dekadach premiery miały wyjątkowe modele . Oferowano zegarki o najróżniejszych funkcjach:
 • z dotykowym ekranem (1991);
 • pomagające liczyć kroki oraz spalone kalorie (1991);
 • mierzyć ciśnienie (1991);
 • wyposażone w nawigację GPS (1999);
 • odtwarzaczem plików MP3 (2000);
 • cyfrowy aparat fotograficzny (2001);
 • płatności zbliżeniowe (2004);

Zastosowane rozwiązania wyprzedzały swoje czasy, były jednak jedynie pokazem możliwości japońskich inżynierów.

Gdy inni producenci wypuszczali rok po roku nowe generacje swoich smartwatchy, Casio powoli czyniło swoje zegarki urządzeniami połączonymi. Wynikało to z tego, że marka zdaje sobie sprawę z oczekiwań swoich klientów, którzy nie potrzebują rewolucji, a smartwatchy na których mogą polegać.

Smartwatch Casio g-shock czarny
Smartwatch Casio G-SHOCK z funkcją odbierania telefonów

G-Shock z Bluetooth - wearables

Polityka małych kroków była doskonale widoczna na przykładzie zegarków G-Shock. Nie dostały one systemu operacyjnego Wear OS, gdy tylko ten stał się dostępny. Japończycy najpierw dodali do pojedyńczych modeli G-Shocka, potem wprowadzili możliwość odbierania powiadomień ze smartfona.

Następnie doskonalili aplikację dostępną dla smartfonów z iOS i Android, która w pierwszych wersjach nie dawała zbyt wielu możliwości, poza łatwym i błyskawicznym nastawianiu czasu w posiadanym zegarku Casio.

Później pojawił się krokomierz, a także funkcje pomagające obserwować postępy treningu. Najnowszymi modelami są G-Shock z GPS, które oferują funkcję popularnych zegarków treningowych, wzbogaconych o trwałość kojarzoną tylko z Casio. Nawet G-Shock z monitorowaniem aktywności jest wodoszczelny do 200 metrów i przetrwa upadek z wysokości kilku metrów
Smartwatch Casio z GPS
Bluetooth w smartwatchach Casio

Smartwatch G-Shock - design

Przez ponad 40 lat istnienia, projektanci Casio wypracowali unikalny styl G-Shock. Jest on łatwo rozpoznawalny i sprawia, że nie da się pomylić japońskich zegarków z żadnymi innymi.

Wyposażone w łączność Bluetooth modele przygotowywane są w tym samym stylu, dzięki czemu od razu zdradzają swoją nieprzeciętną trwałość i wysoką jakość, z których słyną smartwatche G-Shock. Funkcje smart nie grają tu pierwszej roli, dlatego ich oznaczenia są delikatne. Wśród modeli połączonych można znaleźć klasyczne Kostki nawiązujące do G-Shocka z 1983 roku i nowoczesne modele z metalowymi kopertami i bransoletkami.

Tak samo jak w przypadku pozostałych modeli, G-Shock w wersji smart produkowany jest w wielu wariantach kolorystycznych. Dzięki temu klienci o różnych gustach będą mogli wybrać wersję idealnie dopasowaną do swojego charakteru i stylu.

Casio G-Shock - niezniszczalny Smartwatch

G-Shock debiutował w 1983 roku. Pierwszy, i wszystkie późniejsze modele, został stworzony w taki sposób by być wodoszczelny i odporny na upadki z wysokości 10 metrów (czyli z drugiego piętra).

Produkowane dziś modele G-Shock podążają tą samą ścieżką, a ponadto są zabezpieczone przed pyłem i kurzem, działaniem przeciążeń i długotrwałych wibracji. Do osiągnięcia trwałości potrzebne były zaawansowane materiały - między innymi tytan i włókno węglowe. a także zaawansowana inżynieria. Niektóre modele wyposażone zostały w szafirowe szkła, które są doskonale przejrzyste i odporne na zarysowania. Zastosowanie nowoczesnych sprawia też, że smartwatche G-Shock, nawet te największe, są niezwykle lekkie, a przez to wygodne w noszeniu.

Smartwatch Casio G-Shock
Wodoszczelny smartwatch Casio

Wodoodporne smartwatche G-Shock

Dziś każdy z produkowanych smartwatchy Casio G-Shock oferuje wodoszczelność do 200 metrów. Tak wysoka wartość odporności na wodę pozwala nie tylko pływać, ale także nurkować. Wiele modeli spełnia wymogi normy ISO dla smartwatchy do nurkowania!

Najbardziej rozbudowany wariant Casio G-Shock Frogman oferuje dodatkowe funkcje dla nurków. Smartwatch może mierzyć między innymi czas zanurzenia, a w pamięci przechować dane z 30 ostatnich nurkowań. Dodatkowo może też wyświetlać informację o aktualnych pływach. Aplikacja umożliwia przejrzenie zapisanych parametrów na ekranie smartfona.

Smartwatche G-Shock dla miłośników sportów ekstremalnych

W gamie G-shock oferowane są modele wyposażone w czujniki przydatne podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Są to:

 • kompas;
 • barometr;
 • termometr;
 • wysokościomierz;
 • głębokościomierz;

Dane zebrane przez smartwatch G-Shock Triple Sensor i Quad Sensor, przydadzą się podczas wędrówek z dala od cywilizacji, nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej lub lotów na paralotniach.

Po zakończeniu wyprawy najważniejsze dane będzie można przywołać z pamięci smartwatcha, by sprawdzić na jaką wysokość udało się wejść lub jak głęboko zanurkować.

Smartwatch G-SHOCK męski
Ładowanie solarne w smartwatchu casio

Trwałe smartwatche G-Shock - szeroki wachlarz funkcji

Lista funkcji wbudowanych w smartwatche G-Shock jest bardzo długa. Wszystkie z nich są łatwe w obsłudze, dlatego są naprawdę przydatne. W smartwatchach G-Shock można znaleźć:

 • GPS;
 • Wave Ceptor - synchronizacja z radiowym sygnałem czasu;
 • Tough Solar - ładowanie solarne;
 • krokomierz;
 • znajdź telefon;
 • zegar światowy;
 • wskaźnik pływów;
 • budzik;
 • rozbudowany kalendarz, aktualny do 2099 roku;
 • stoper z funkcją międzyczasów i pomiaru czasów okrążeń;
 • łatwy do zaprogramowania minutnik;

Smartwatch G-Shock z kompasem

Modele wyposażone w kompas magnetyczny mogą pomóc błyskawicznie zorientować się w terenie i wrócić na właściwy szlak. Po naciśnięciu przycisku opisanego Comp, strzałka sekundnika zmienia się w igłę kompasu i smartwatch natychmiast rozpoczyna wskazywanie północy. W razie potrzeby kompas wbudowany w zegarek G-Shock można poddać kalibracji, tak by zawsze pokazywał właściwe kierunki.
Smartwatch G-Shock z kompasem
Smartwatch G-SHOCK z wysokościomierzem

Jak wysoko zawędrował twój G-Shock

Modele G-Shock z wysokościomierzem barometrycznym pozwalają właścicielowi na bieżąco sprawdzać na jaką wysokość dotarł podczas swoich wędrówek. Smartwatch, zależnie od modelu, może zmierzyć wysokość na żądanie lub dokonywać pomiarów w sposób ciągły, a wyniki prezentować w formie grafu na wyświetlaczu.

G-Shock - żeby zawsze wiedzieć co założyć

Smartwatch G-Shock z termometrem pomoże dobrze dobrać ubiór do aktualnie panującej temperatury. Po aktywowaniu termometru, na ekranie momentalnie zostanie wyświetlona informacja o aktualnej temperaturze otoczenia. Producent zaleca, by przed uruchomieniem pomiaru zdjąć smartwacha z ręki, by ciepłota ciała nie zaburzyła odczytów termometru. W menu zegarka można wybrać w jakich jednostkach będzie podawana temperatura.
Smartwatch Casio G-SHOCK z termometrem
Aplikacja smartwatch G-SHOCK

G-Shock z funkcjami fitness

W kolekcji G-Squad marka oferuje smartwatch G-Shock z funkcją krokomierza i Bluetooth, który wyposażony został w funkcje pomagające monitorować postępy w treningach.

Modele G-Shock G-Squad zaprojektowano tak, by pomogły poprawiać efektywność treningów biegowych i ćwiczeń wykonywanych na siłowni. Zawarto w nich akcelerometr i pomiar dystansu, które przy wykorzystaniu wbudowanego GPS lub tego ze smartfona, pozwalają obliczać przebyty dystans, tempo oraz prędkość.

Jako uzupełnienie smartwatcha i jego rozbudowanych funkcji, przygotowano aplikację G-Shock Move. Wspiera ona w codziennych ćwiczeniach i pozwala obserwować dane zebrane podczas treningów w przejrzysty sposób, ułatwiając zaplanowanie następnych aktywności.

G-Shock z GPS - G-Squad GBD-H2000

G-Shock z GPS, czyli model GBD-H2000 z kolekcji G-Squad to prawdziwy sportowy smartwatch. Wbudowany GPS pozwala mu zmierzyć tempo biegu, przebyty dystans i wysokość pokonywanych podczas ćwiczeń wzniesień. Wbudowane czujniki optyczne umożliwiają zbieranie danych dotyczących tętna i natlenienia. Dzięki informacji o aktualnym tętnie właściciel wie, czy powinien ćwiczyć intensywniej by poprawiać kondycję, czy może zmniejszyć wysiłek, by uniknąć przetrenowania.

Smartwatch posiada też wbudowany krokomierz, który umożliwia obejrzenie wyników z ostatnich ośmiu dni.

gps w smartwatchu G-shock
Budzik w smartwatchu G-SHOCK casio

Programowalny alarm - więcej już nie zaśpisz

G-Shock z alarmem umożliwia zaprogramowanie jednego lub czterech niezależnych alarmów, które pomogą właścicielowi obudzić się o właściwej godzinie lub przypomną o jakiejś czynności do wykonania. Alarm oferuje też opcję drzemki.

G-Shock - Smartwatch z Wear OS

Ujawniony w 2021 roku G-SHOCK GSW-H1000 to pierwszy super wytrzymały smartwatch Casio działający pod kontrolą systemu Wear OS, stworzonego do kontrolowania urządzeń typu wearables.

Poza trwałością model oferuje też pełne wsparcie Google - nawigację GPS ze wskazówkami, pomoc asystenta głosowego oraz informacje o powiadomieniach. Kolorowy wyświetlacz gwarantuje czytelność w słońcu i łatwość interpretacji prezentowanych informacji.

Smartwatch Casio z WEAR OS
Ładowanie za pomocą światła w smartwatch G-Shock

G-Shock - niewyczerpane źródło energii

Casio jest jedną z firm, która od dekad doskonali technologię ładowania zegarków za pomocą światła słonecznego i sztucznego. Energia słoneczna jest darmowa i niewyczerpana, a dodatkowo łatwo dostępna w większości miejsc świata!

Dziś coraz więcej modeli G-Shock jest wyposażonych w technologię Tough Solar - wydajne ładowanie za pomocą światła. Dzięki temu zegarki i smartwatche są zawsze gotowe do działania i przyjazne dla środowiska. Nie wykorzystują trudnych w utylizacji baterii.

G-Shock przyjazny dla środowiska

Coraz więcej produkowanych przez G-Shock zegarków powstaje z materiałów pozyskanych drogą upcyclingu. Do produkcji najnowszych modeli G-Squad wykorzystany został bioplastik powstały z biomasy roślinnej.

Bioplastiki są w 100% odnawialne, a ich produkcja wymaga wykorzystania mniejszej ilości paliw kopalnych niż w przypadku tworzyw PET i PP (Poliester o wysokiej gęstości i polipropylen). Sprawia to, że G-Shocki mają coraz mniejszy ślad węglowy, a w przyszłości ich obudowy nie będą leżeć na wysypiskach, a zostaną przerobione na nowe przedmioty.

G-Shock z funkcją światowego czasu

Funkcjonalnością od lat obecną w większości modeli G-Shock jest czas światowy. Ta przydatna funkcja pozwala, po zakończeniu podróży między strefami czasowymi, szybko przestawić smartwatch na czas lokalny. Wystarczyło znać nazwę najważniejszego miasta strefy i kilka razy nacisnąć przyciski na boku koperty.

Smartwatche G-Shock są jeszcze wygodniejsze podczas podróżowania. Własciwą strefę czasową wybiera się w aplikacji na ekranie smartfona, a potem za pomocą łączności Bluetooth aktualizuje się ustawienia. W aplikacji zaprogramowano około 300 miast z całego świata, a dzięki szybkiemu wyszukiwaniu, łatwo znaleźć to, do którego się właśnie przybyło.

Smartwatche G-SHOCK Casio czarne