Zegarek na komunię 2024
tel. 753 753 300

Zegarki mechaniczne

158wyniki
Baner z zegarkiem na czarnym skórzanym pasku z kopertą w kolorze różowego złota i czarną tarczą z okienkiem pokazującym mechanizm mechaniczny marki Epos Markowe zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem cieszą się niezwykle dużą popularnością ze względu na zastosowanie w nich tradycyjnego mechanizm. Dbałość o najmniejszy szczegół oraz eleganckie wzornictwo czyni te modele prawdziwymi dziełami sztuki zegarmistrzowskiej. Długowieczne czasomierze będą trafioną inwestycją, służącą nam przez wiele lat.
FILTRY0

W jaki sposób działają zegarki mechaniczne?

Zegarki mechaniczne są wciąż często poszukiwanymi modelami – głównie przez koneserów i miłośników tradycji. Mechanizmy w tego typu czasomierzach nie wykorzystują do działania baterii ani kryształu kwarcu, jak w przypadku egzemplarzy kwarcowych. Najczęściej kojarzone są one z zegarkami kieszonkowymi, których liczne zdobienia przywodzą na myśl prawdziwą sztukę zegarmistrzowską, wzbudzając tym samym ogromny zachwyt. Warto zaznaczyć, że najpopularniejsze mechanizmy to szwajcarskie ETA, jak również te autorskie. Cechują się one doskonałym sposobem działania, gwarantując długoletnią żywotność. Zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem wyposażone są w specjalną sprężynę, która po nakręceniu wprawia w ruch pozostałe elementy. Średni czas działania zegarka po jednorazowym nakręceniu wynosi około 40 h, ale znajdziemy także egzemplarze o znacznie dłuższym okresie pracy. Wskaźnik rezerwy chodu zależny jest przede wszystkim od długości sprężyny napędowe.
Zegarek na czarnym skórzanym pasku z tarczą pokazującą w połowie mechanizm zegarka marki Epos
Sama sprężyna wymaga cyklicznego nakręcania, aby czasomierz codziennie wskazywał prawidłową godzinę. Wiele osób traktuje tę czynność, jako rytuał umożliwiający obcowanie z czasomierzem. Tego typu zegarki uważane są za przedmioty „z duszą”, które mogą towarzyszyć właścicielowi przez całe życie. Będzie on również dobrym pomysłem na prezent.
Dekielek zegarka Atlantic zrobiony ze szkła z widocznym mechanizmem

Prestiżowe zegarki mechaniczne z widocznym mechanizmem

Wśród zegarków mechanicznych największych prestiżem cieszą się modele typu skeleton. Mają one przezroczystą tarczę i równie często transparentny dekiel, dzięki czemu widoczna jest praca mechanizmu. Ogromne wrażenie robi możliwość obserwowania poruszającego się rytmicznie koła balansu, którego równomierny chód potrafi zahipnotyzować. Widoczne podzespoły i systemy kół zębatych pozwalają obcować z tą mikrotechniką, podziwiając przy tym tradycyjne rzemiosło. W modelach mechanicznych typu skeleton mamy do czynienia z ażurowymi płytami oraz ręcznymi zdobieniami mostków, które stanowią przykład prawdziwej sztuki zegarmistrzowskiej. W wielu z nich zastosowano pasy genewskie, czyli zdobienia w postaci kołowych, prostych lub równoległych pasów. Nałożone na werk kolorowe kamienie szlachetne, poza podstawową funkcją łożyskowania czynią te modele jeszcze piękniejszymi.
Równie duże wrażenie robią zegarki nakręcane typu open heart, które w wolnym tłumaczeniu oznacza otwarte serce. Do tej grupy czasomierze należą modele z częściowo odsłoniętą tarczą, gdzie widać pracę odsłoniętego balansu. Egzemplarze te zostają zaprojektowane w ten sposób, by móc zachować jednocześnie przejrzystość i dekoracyjność tarczy. Najczęściej mamy tu do czynienia z klasycznymi cyferblatami, w których mechanizm jest odkryty poprzez wycięcie w kształcie koła. W zależności od modelu będzie to jedno, a nawet dwa wycięcia. Niekiedy zostają one zestawione z subtarczami chronografu, a w najbardziej eleganckich modelach - z fazami księżyca.
Zegarek na skórzanym czarnym pasku z białą tarczą i okienkiem pokazującym mechanizm marki Epos

Zalety zegarka mechanicznego

Zegarki mechaniczne ręcznie nakręcane wykorzystują solidny system działania. Czasomierze są chętnie wybierane przez osoby stawiające na niezawodność sprzętu oraz elegancki wygląd. Modele z ręcznie wykonywanymi misternymi zdobieniami, należą do jednych najbardziej cenionych egzemplarzy w zegarmistrzowskim świecie. męskie to również niezwykle luksusowy dodatek, który niejednokrotnie staje się wyznacznikiem prestiżu. Skeletonowane tarcze przyciągają wzrok wszystkich dookoła, dając wyraz najlepszego szyku. Odpowiednio dobrany model będzie zarówno wyznaczać czas, jak i stanowić pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
Zegarek na czarnym skórzanym pasku ze srebrną kopertą i taczą ze szkła marki Aerowatch
Zegarek na skórzanym granatowym pasku ze srebrną kopertą i widocznym mechanizmem marki Atlantic

Przyjazny środowisku zegarek nakręcany

Warto również wspomnieć, że zegarki mechaniczne z ręcznym naciągiem są produktami całkowicie przyjaznymi dla środowiska. Nie zużywają energii elektrycznej, a ich części wykonane są z materiałów naturalnych.
Zegarek na skórzanym czarnym pasku ze srebrną kopertą i widocznym mechanizmem marki Aerowatch

Rosyjskie zegarki mechaniczne podbijające kosmos

Wśród zegarków mechanicznych z ręcznym naciągiem dużą popularnością cieszą się modele od rosyjskich marek. Najsłynniejszą pozostaje tutaj firma Sturmanskie, której modele biorą początek z oficerskiej szkoły wojskowej. Niezawodność tych zegarków oraz charakterystyczny design sprawiły, że szybko stały się one popularne wśród wszystkich wielbicieli czasomierzy. Nawiązujące do konkretnych wydarzeń historycznych związanych z podbojem kosmosu przez ZSRR egzemplarze, skrywają w tarczach wiele interesujących symboli. To prawdziwa gratka nie tylko dla osób zainteresowanych wyprawami kosmicznymi, ale wszystkich stawiających na najwyższą jakość wykonania.
Zegarek na skórzanym granatowym pasku z niebieską tarczą i srebrną kopertą marki Atlantic

Zegarki mechaniczne szwajcarskie - jakość i tradycja

Zegarek mechaniczny znajdziemy wśród modeli od marki Atlantic, a dokładniej w serii Atlantic Worldmaster. Są to klasyczne modele na pasku z delikatnie fakturowanymi tarczami i umieszczonym na nich odpowiednim oznaczeniu zdradzającym rodzaj mechanizmu. Wysoka jakość użytych materiałów zostaje przełożona na mistrzowskie wykonanie. Szwajcarskie zegarki mechaniczne proponuje nam również marka EPOS, wyposażona w kalibry typu. Kosztowne rozwiązania konstrukcyjne open-heart łączą się tutaj z finezyjnym wykończeniem. Luksusowe modele wzorują się na tradycyjnym rzemiośle, dzięki czemu modele cechują się niezwykłą precyzją działania.
Równie wysoki poziom wykonania i zdobnictwa prezentują marki Tissot Eleganckie modele od tego brandu, przypadną do gustu wszystkim koneserom i miłośnikom czystego piękna. Brand ten specjalizuje się w tworzeniu zegarków skeleton oraz open heart, stosując na mechanizmach i tarczach liczne zabiegi dekoracyjne. Mamy tutaj do czynienia niemal z architektonicznymi tarczami, przywodzącymi na myśl barokowy styl. Dbałość wykonania każdego szczegółu wzbudza podziw u największych koneserów. Zegarki męskie mechaniczne z otwartą tarczą posiada w swojej ofercie także Aerowatch oparty na kalibrze. Możliwość podpatrzenia działającego mechanizmu sprawia prawdziwą przyjemność oglądającemu. Atrakcyjny design wraz z wygodą użytkowania zadowoli tym samym osoby, szukające jednego w swoim rodzaju modelu. Takiego, który spełnia wszystkie znamiona prawdziwego dzieła sztuki.
Zegarek na srebrnej bransolecie ze złotymi elementami na bransolecie i tarczy marki Tissot