Zegarki Atlantic

Zegarki Atlantic

Zegarki Atlantic to nie tylko prawie 130-letnia tradycja, ale historia wielu ludzi i rodzin, w których zegarek Atlantic zajął szczególne miejsce. Legendarny model Atlantic Worldmaster to w wielu polskich domach cenna pamiątka po bliskiej osobie, nagroda za zdaną maturę, czy prezent ślubny.

czytaj więcej
SORTUJ POKAŻ FILTRY
Cel: COVID-19 - kup zegarek traser a my przekażemy 100zl na pomo

Historia zegarków Atlantic

Początki marki Atlantic sięgają 1888 roku kiedy to Edward Kummer po wielu latach podróży i doskonalenia swoich umiejętności postanowił otworzyć własną zegarkową firmę. Ta co ciekawe, pierwotnie nie nosiła dzisiejszej, doskonale znanej nam nazwy, ale została mianowana "Edward Kummer Bettlach". 

Na początku swojej działalności zegarmistrz posiadał jedynie 20-osobową załogę i nie zajmował się produkcją samych zegarków, a jedynie części dla innych szwajcarskich manufaktur. Jakość, precyzja wykonania i zaangażowanie sprawiły jednak, że w końcu produkcja czasomierzy ruszyła, a w fabryce zatrudniano już ponad 700 pracowników. I tak zaczęła się tworzyć bogata historia marki Atlantic, która z powodzeniem trwa do dziś.

 Popularność klasycznych zegarków Atlantic

Kultowy zegarek z fakturowaną tarczą w kolorze złota, czerni lub bieli zajmuje szczególne miejsce w sercach miłośników klasyki. Model Atlantic Worldmaster z automatycznym mechanizmem można nabyć do dziś. Dostępny jest też w wersji z niespotykanym już prawie werkiem mechanicznym. 

Ponadto doczekał się edycji limitowanej Atlantic Worldmaster 1888 Lusso z tarczą open-heart ukazującą piękno jego duszy. Model może poszczycić się najlepszą, manufakturową jakością i unikalnością ze względu na limitowaną ilość sztuk. Jeden z czasomierzy trafił do kolekcji Krzysztofa Hołowczyca, który od lat jest twarzą marki Atlantic w Polsce.
Zegarek Atlantic w sportowym wydaniu

 
Oprócz klasyki na nadgarstku kierowcy rajdowego pojawiają się zegarki Atlantic o sportowym charakterze. Są to modele z funkcją chronografu przydatną podczas dokładniejszych pomiarów czasu. Ich wysoka wodoszczelność wynosząca 10 bar to dodatkowy atut. W ramach kolekcji Mariner marka oferuje z kolei zegarki o wodoszczelności rzędu 20 bar, co sprawia, że można je zanurzyć w wodzie. Zegarki zostały wyposażone w solidny obrotowy bezel, czytelną tarczę oraz duże indeksy i wskazówki pokryte farbą luminescencyjną. Wszystko to nawiązuje designem do zegarków nurkowych.


Bogata oferta zegarków Atlantic również dla Pań 
Warto zaznaczyć, że wiele kolekcji uwzględnia także pełne elegancji, prestiżowe zegarki damskie. Panie mają do wyboru zegarki na rękę w wersji na pasku lub ozdobnej bransolecie o zróżnicowanym wzornictwie. Jak można zauważyć oferta marki jest bardzo bogata i z każdym dniem się powiększa. 

Atlantic dba o swoich klientów, gwarantuje najwyższą jakość, oryginalny design i przede wszystkim pasję oraz zaangażowanie. To właśnie one sprawiają, że marka od 130 lat niezmiennie pozostaje na topie.

Zegarek Atlantic jako rodzinna pamiątka

Zegarki Atlantic przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Często stanowią nieocenioną rodzinną pamiątkę, jak ten model podarowany na rocznicę ślubu w 1957 roku:


Dlaczego Atlantic?

Autoryzowany sprzedawca zegarków Atlantic

Jesteśmy autoryzowanym sprzedawcą zegarków Atlantic. Każdy oferowany zegarek to oryginalny model pochodzący z oficjalnej dystrybucji. Wraz z nim otrzymują Państwo oryginalne pudełko oraz kartę gwarancyjną. Nasz zespół służy fachowym doradztwem oraz pomocą w przypadku serwisowania zegarka.