Świąteczne promocje na zegarki 2023
tel. 753 753 300

Smartwatche dla seniora

Smartwatch dla seniora

Chcesz lepiej zadbać o zdrowotną kondycję starszej osoby? Wykorzystaj do tego inteligentną technologię! Smart zegarki powstają nie tylko z myślą o młodych i aktywnych ludziach. Wśród wielu propozycji bez trudu znajdziesz także smartwatch dla seniora. Idealne narzędzie wspiera kontrolę zdrowia i codziennej aktywności, a do tego jest łatwe w obsłudze. Dzięki temu ma szansę przekonać do siebie nawet największego sceptyka. Zobacz, jaki smartwatch dla seniorów warto wybrać!  

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 21 z 21 produktów

Jaki smartwatch dla seniora będzie odpowiedni? Jak wybrać smartwatch dla starszej osoby?  

Wybierając smartwatch dla osoby starszej, należy wziąć pod uwagę kilka szczególnych parametrów:  

  • łatwość obsługi – starszym osobom na ogół trudno jest się sprawnie poruszać w świecie nowych technologii, dlatego warto zadbać, by smartwatch dla seniora był możliwie intuicyjny.  

  • czytelność – z dużego, jasnego, kontrastowego wyświetlacza starsza osoba bez trudu odczyta wszystkie informacje. 

  • stonowany design – smartwatch dla osób starszych przypominający na pierwszy rzut oka analogowy zegarek nie będzie razić nowoczesnością na nadgarstku seniora. Warto wybrać model z okrągłą, prostą kopertą na skórzanym pasku lub bransolecie.  

  • funkcjonalność – dobrym wyborem okaże się smartwatch z ciśnieniomierzem dla seniora wyposażony w dodatkowe funkcje zdrowotne, GPS i podstawowe oprogramowanie sportowe. Pomogą mu one w podejmowaniu codziennej aktywności i ułatwią regularną kontrolę stanu zdrowia. 

smartwatch dla senioraSmartwatch dla seniorów – z ciśnieniomierzem, pulsometrem oraz innymi funkcjami  

Co kryje się pod funkcjami zdrowotnymi? To przede wszystkim pulsometr będący standardowym wyposażeniem smart zegarków. Czujnik nadgarstkowy za pomocą światła monitoruje przepływ krwi i na tej podstawie mierzy tętno. Na podobnej zasadzie działa rzadziej spotykany, ale nie mniej przydatny pulsoksymetr, którego zadaniem jest pomiar natlenienia krwi. Spadki saturacji mogą wiązać się z wieloma chorobami dotykającymi seniorów. Dlatego warto, by tak wyposażony smartwatch dla osób starszych był zawsze “pod ręką” i pomógł w porę zareagować.  

Smartwatch dla seniorów

Jeszcze lepiej pomoże zadbać o zdrowie zegarek z ciśnieniomierzem dla senioraWahania ciśnienia tętniczego bywają przyczyną i objawem wielu chorób. Na szczęście mając zegarek na nadgarstku, można je regularnie kontrolować w dowolnym miejscu i czasie - wystarczy tylko wybrać właściwą aplikację. Doskonałym uzupełnieniem tej funkcji jest elektrokardiogram (EKG), dający przybliżony ogląd pracy serca.  

Wszystkie wyniki podane przez smartwatch z ciśnieniomierzem dla seniora i innymi funkcjami trzeba traktować orientacyjnie – nie powinny zastąpić profesjonalnych badań. Smartwatche nie są bowiem urządzeniami medycznymi. Dane otrzymane za pomocą zegarka smartwatch mogą okazać się ich uzupełnieniem, dając szansę na wczesne wykrycie niepokojących objawów.  Smartwatch męski dla seniora  

Jaki smartwatch dla seniora wybrać? Klasyczny design z rozbudowaną funkcjonalnością łączy w sobie model Head na skórzanym pasku. Poza pulsometrem i pulsoksymetrem ma czujniki do mierzenia ciśnienia tętniczego i EKG. To idealny zestaw do codziennej kontroli zdrowia. Obok niego nie mniej przydatne mogą okazać się jednak takie funkcje, jak znajdź telefon, znajdź zegarek oraz GPS, które pomogą seniorowi w chwilach nieuwagi.  

Szerokie możliwości zamknięte w klasycznym designie znajdziesz także w portfolio hiszpańskiego brandu Marea. Elegancki smartwatch dla starszej osoby od Marea oferuje pulsometr, pulsoksymetr, ciśnieniomierz i EKG. Jest też wyposażony w alarm hydracyjny, szczególnie pomocny w starszym wieku, kiedy zmniejsza się pragnienie. 

męski smartwatch dla seniorów


męski smartwatch dla seniorów

Podobnie elegancki styl i zbliżoną funkcjonalność z pomiarem tętna, natlenienia krwi i ciśnienia ma inny zegarek z ciśnieniomierzem dla seniora Marea z wymiennym paskiem, dzięki czemu starsza osoba może wybrać najwygodniejszą dla siebie wersję. 


Po smartwatch męski dla seniora warto zajrzeć również do portfolio marki GarettModel Sport 12 z dużym, kolorowym wyświetlaczem jest czytelniejszy. A jego podstawowe funkcje zdrowotne i sportowe (pulsometr, pulsoksymetr, ciśnieniomierz, krokomierz) pozwolą starszej osobie mieć zdrowie stale pod kontrolą. 

męski smartwatch dla seniorówSmartwatch damski dla seniora  

damski smartwatch dla seniorów

A jaki smartwatch dla seniora damski będzie odpowiedni? Dyskretna, wyważona stylistyka, kolorowy, przejrzysty wyświetlacz i funkcjonalność czynią z modelu Garett Lady Olivia doskonały wybór. Można za jego pomocą zmierzyć puls, natlenienie krwi i ciśnienie. W dodatku jego wysoka wodoszczelność chroni zegarek przed uszkodzeniem, jeśli seniorka przez nieuwagę go zachlapie. 


Jeszcze więcej funkcji w kompaktowej formie obiecuje smartwatch dla osoby starszej Marea z kwadratową kopertą i bransoletą mesh. Ciśnieniomierz, czujnik EKG, pulsometr, pulsoksymetr i funkcje sportowe. Personalizowany ekran z 5 tarczami do wyboru pozwoli seniorce dopasować najbardziej czytelną i wygodną w obsłudze opcję. Wymienny zegarek zapewni zaś jeszcze większą wygodę noszenia.

damski smartwatch dla seniorów


damski smartwatch dla seniorów

Miłośniczkom klasycznego wzornictwa powinien natomiast przypaść do gustu smartwatch damski dla seniora Marea z okrągłą kopertą na delikatnej bransolecie. Duży, czytelny ekran wyświetla wyniki pomiaru tętna, natlenienia krwi i ciśnienia oraz przypomnienie o uzupełnieniu płynów. Dobre zegarki smartwatch dla seniorów znajdziesz w ZEGAREK.NET  

Planujesz kupić smartwatch dla seniora? W ZEGAREK.NET znajdziesz duży wybór modeli odpowiednich dla osób starszych pod względem funkcjonalności, czytelności i designu. Zapoznaj się z pełną ofertą – zapraszamy!