Gwarancja dostawy przed Mikołajkami 2023
tel. 753 753 300

Smartwatche z pulsoksymetrem

Smartwatche z pulsoksymetrem

Jednym z najwspanialszych aspektów nowoczesnej techniki jest to, w jaki sposób przemienia towarzyszące nam na co dzień gadżety. Dzięki miniaturyzacji powszechnie stosowane dodatki stają się niezbędnymi narzędziami, czasami nawet ratującymi życie. Świetnym przykładem są tutaj smartwatche z pulsoksymetrem, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom stworzyliśmy zatem specjalną kategorię, w której znajdziecie wszystkie zegarki smartwatch z pulsoksymetrem, a także dowiecie się, dlaczego stał się on tak popularny. 

czytaj więcej
SORTUJ FILTRY 0
1 - 60 z 472 produktów

Jak działa pulsoksymetr w zegarku? 

Żeby zrozumieć fenomen popularności zegarków z pulsoksymetrem, trzeba zastanowić się czym tak właściwie jest ta pokrętnie nazwana funkcja. Wiele osób myli pulsoksymetr z pulsomierzem, co wynika zapewne z faktu, że dopiero od niedawna funkcja montowana jest w urządzeniach codziennego użytku. W istocie pulsoksymetr jest znany już od dość długiego czasu jako niezbędny i standardowy przyrząd w opiece nad pacjentem. Choć może on też spełniać rolę zwykłego pulsomierza to jego głównym celem jest kontrola saturacji, czyli poziomu nasycenia krwi tlenem. Co niezwykle istotne smartwatch z pulsoksymetrem sprawdza saturację w sposób nieinwazyjny, poprzez emitowanie dwóch źródeł światła o różnej częstotliwości. Obecna we krwi hemoglobina inaczej absorbuje generowane przez światło promieniowanie, w zależności od tego czy transportuje tlen lub czy jest go pozbawiona. Dzięki temu zegarek z pulsoksymetrem może obliczać stopień nasycenia hemoglobiny tlenem, które powinno się mieścić w zakresie 95 – 99%. Warto pamiętać, że wynik ten może być nieco niższy na większych wysokościach.

Zegarek Marea B58003/1 SmartwatchW jakich sytuacjach sprawdzi się smartwatch z pulsoksymetrem 

Stylowe zegarki Marea

Pomiar wykonany zegarkiem z pulsoksymetrem może ostrzec przed tak zwaną hipoksemią, czyli niedotlenieniem, które może wywołać nieodwracalne zmiany w organizmie, a nawet doprowadzić do śmierci. Właśnie dlatego tego typu rządzenia są powszechnie stosowane we wszelkiego rodzaju oddziałach ratunkowych, a nawet na salach operacyjnych. Smartwatch z pulsoksymetrem będzie więc świetnym dodatkiem dla wszystkich osób z chorobami układu krążeniowo-oddechowego, ale zdecydowanie nie wyczerpuje to jego możliwości. Z zalet zegarków z pulsoksymetrem równie chętnie korzystają w końcu pasjonaci sportów uprawianych na wysokościach. Podczas szybkiej wspinaczki lub czy zjazdu na nartach pomoże on zadbać nie tylko o nasze bezpieczeństwo, pozwalając sprawdzić, jak organizm reaguje na podejmowany wysiłek.Zalety smartwatcha z pulsoksymetrem

Smartwatche z pulsoksymetrem są urządzeniami bardzo nowoczesnymi, posiadającymi wiele dodatkowych zalet. Tradycyjny i najczęściej stosowany pulsoksymetr napalcowy nie oferuje w zasadzie nic poza możliwością mierzenia saturacji krwi. W przeciwieństwie do niego, smartwatch obdarzony tą funkcją, zapewnia dostęp do całego szeregu dodatkowych funkcji, a dzięki temu zawsze można mieć go w zasięgu nadgarstka. 

Zegarek Garett 5903246287110 Smartwatch Garett Women Eva RT


1. Ceny smartwatchy z pulsoksymetrem

Standardowe urządzenie służące do pomiaru saturacji krwi, wacha się w przedziale cenowym od 100 do 200 zł. Wbrew pozorom za te same pieniądze możemy nabyć podstawowy smartwatch, wyposażony w dokładnie te same możliwości, co pulsoksymetrem. Doskonałym przykładem są tutaj smartwatche Rubicon, które zapewniają dostęp do pulsoksymetru, już od nieco ponad 100 zł. 


2. Funkcja pulsoksymetru zawsze pod ręką

Niewątpliwą wadą zwyczajnego pulsoksymetru napalcowego, jest to, że stanowi on autonomiczne urządzenie. Przez to, jeżeli ktoś zmuszony jest do regularnego kontrolowania saturacji, staje się w pewnym stopniu jego więźniem. Smartwatch z pulsoksymetrem ma tutaj ogromną przewagę, głównie dzięki formie zegarka, który nosimy przez cały czas na nadgarstku. Dzięki temu zawsze znajduje się on w zasięgu ręki i nie trzeba martwić się o noszenie ze sobą dodatkowych urządzeń. 


3. Wiele urządzeń w jednym miejscu

Pomimo tego, że smartwatch z pulsoksymetrem, jest najwygodniejszym sposobem posiadania urządzenia do mierzenia saturacji pod ręką, może on spełniać cały szereg dodatkowych funkcji. Nie chodzi tu bynajmniej jedynie o funkcję wskazywania czasu, ale również o dodatkowe możliwości, pochodzące z możliwości połączenia inteligentnego zegarka z telefonem. Dodatkowe funkcje inteligentnego zegarka z pulsoksymetrem

Zegarek Marea B58004/3 Smartwatch

Smartwatche z pulsoksymetrem to w pewnym sensie miniaturowe komputery, które posiadają naprawdę rozbudowany możliwości. Dzięki wbudowanemu procesorowi, mają one możliwość obsługiwania najróżniejszych aplikacji, a także komunikowania się z innymi urządzeniami. Dzięki temu smartwatch z pulsoksymetrem może stać się nie tylko dobrym gadżetem sportowym, ale również narzędziem usprawniającym planowanie dnia.Funkcje dbające o nasze zdrowie

Nawet najbardziej podstawowe modele smartwatchy z pulsoksymetrem, wyposażone są w szereg dodatków pozwalających na dbanie o zdrowie w najróżniejszych wymiarach. Świetnym przykładem jest tutaj chociażby krokomierz, będący doskonałym narzędziem do mierzenia dziennej dawki aktywności, tak istotnej dla zachowania zdrowia. Dzięki możliwości dokonywania obliczać, smartwatch może od razu przeliczyć tą aktywność na ilość spalonych kalorii, poprawiając naszą świadomość co do bilansu kalorycznego. Świetnie sprawdza się to przede wszystkim w połączeniu z aplikacjami sportowymi, które pozwalają na przeprowadzanie profesjonalnych treningów z użyciem smartwatcha z pulsoksymetrem. Warto wspomnieć, że smartwatch może nam pomóc nie tylko w aktywności, ale także po niej, dzięki możliwości monitorowania jakości snu.

Zegarek Garett 5903246287080 Smartwatch Garett Women Eva RTFunkcje usprawniające codzienne funkcjonowanie

Zegarek Garett Smartwatch Garett Women Eva RT

Smartwatche z pulsoksymetrem nadają się doskonale w roli kompanów codziennych wyzwań, dzięki rozbudowanym możliwościom planowania. Dzięki procesorowi, nasz inteligentny zegarek może w końcu nie tylko pokazywać czas, ale służyć jako zaawansowany planer. Pomaga w tym między innymi dostęp do kalendarza i ustawiania powiadomień na termin, a także możliwość ustawiania wielu alarmów i przypomnień na dowolną godzinę i datę. Dla wielu osób nieoceniona stanie się też możliwość sterowania muzyką i to bez konieczności sięgania po telefon. Połączenie Bluetooth pozwoli bowiem nie tylko na zmianę ustawień zegarka z poziomu telefonu, ale także na sterowanie aplikacjami telefonu z poziomu naszego nadgarstka.Wszystkie informacje w jednym miejscu

Smartwatch z pulsoksymetrem to także doskonałe źródło informacji, które są dostępne w najwygodniejszej możliwej formie. Przy pomocy kilku dotknięć palcem, możemy zyskać dostęp do aktualnych prognoz pogodowych czy przejrzeć najważniejsze wydarzenia z całego świata. Co więcej, smartwatch pozwala również na odczytywanie wiadomości SMS, bez konieczności sięgania do kieszeni, co może okazać się nieocenione podczas różnego rodzaju spotkań. Większość modeli smartwatchy z pulsoksymetrem wyposażono także we wbudowany mikrofon, a nawet głośnik. Dzięki nim można nie tylko korzystać z komend głosowych, ale również prowadzić rozmowy telefoniczne, wprost z naszego nadgarstka.  

Zegarek Garett Smartwatch Garett Sport 11