TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Smartwatche z pulsoksymetrem

Jednym z najwspanialszych aspektów nowoczesnej techniki jest to, w jaki sposób przemienia towarzyszące nam na co dzień gadżety. Dzięki miniaturyzacji powszechnie stosowane dodatki stają się niezbędnymi narzędziami, czasami nawet ratującymi życie. Świetnym przykładem są tutaj smartwatche z pulsoksymetrem, które w ostatnim czasie stały się prawdziwym hitem. Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom stworzyliśmy zatem specjalną kategorię, w której znajdziecie wszystkie zegarki smartwatch z pulsoksymetrem, a także dowiecie się, dlaczego stał się on tak popularny. 

czytaj więcej
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Jak działa pulsoksymetr w zegarku? 

Żeby zrozumieć fenomen popularności zegarków z pulsoksymetrem, trzeba zastanowić się czym tak właściwie jest ta pokrętnie nazwana funkcja. Wiele osób myli pulsoksymetr z pulsomierzem, co wynika zapewne z faktu, że dopiero od niedawna funkcja montowana jest w urządzeniach codziennego użytku. W istocie pulsoksymetr jest znany już od dość długiego czasu jako niezbędny i standardowy przyrząd w opiece nad pacjentem. Choć może on też spełniać rolę zwykłego pulsomierza to jego głównym celem jest kontrola saturacji, czyli poziomu nasycenia krwi tlenem. Co niezwykle istotne smartwatch z pulsoksymetrem sprawdza saturację w sposób nieinwazyjny, poprzez emitowanie dwóch źródeł światła o różnej częstotliwości. Obecna we krwi hemoglobina inaczej absorbuje generowane przez światło promieniowanie, w zależności od tego czy transportuje tlen lub czy jest go pozbawiona. Dzięki temu zegarek z pulsoksymetrem może obliczać stopień nasycenia hemoglobiny tlenem, które powinno się mieścić w zakresie 95 – 99%. Warto pamiętać, że wynik ten może być nieco niższy na większych wysokościach. 

W jakich sytuacjach sprawdzi się smartwatch z pulsoksymetrem 

Pomiar wykonany zegarkiem z pulsoksymetrem może ostrzec przed tak zwaną hipoksemią, czyli niedotlenieniem, które może wywołać nieodwracalne zmiany w organizmie, a nawet doprowadzić do śmierci. Właśnie dlatego tego typu rządzenia są powszechnie stosowane we wszelkiego rodzaju oddziałach ratunkowych, a nawet na salach operacyjnych. Smartwatch z pulsoksymetrem będzie więc świetnym dodatkiem dla wszystkich osób z chorobami układu krążeniowo-oddechowego, ale zdecydowanie nie wyczerpuje to jego możliwości. Z zalet zegarków z pulsoksymetrem równie chętnie korzystają w końcu pasjonaci sportów uprawianych na wysokościach. Podczas szybkiej wspinaczki lub czy zjazdu na nartach pomoże on zadbać nie tylko o nasze bezpieczeństwo, pozwalając sprawdzić, jak organizm reaguje na podejmowany wysiłek.