Grawerowanie 2024
tel. 753 753 300

Zegarki solarne

568wyniki
Zegarki solarneKwarcowe mechanizmy solarne potocznie nazywane solar cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją bezobsługowość i bardzo dokładną pracę. Zegarek zasilany światłem jest przyjazny dla środowiska naturalnego, przez co stanowi idealną propozycję dla osób żyjących w nowoczesny, proekologiczny sposób. Zegarki solarne nie tylko wpisują się w najnowsze trendy, ale także wyznaczają nowy rozdział w historii zegarmistrzostwa.
FILTRY0

Jak działa bateria słoneczna w zegarku?

Sposób działania zegarków solarnych jest bardzo prosty. Rozmieszczone na tarczy mikropanele zbierają światło i zmieniają je na energię. Prąd zostaje zmagazynowany w kondesatorze, a następnie przekazany do mechanizmu czasomierza. Naładowana bateria zapewnia sprawne działanie zegarka nawet w trudnych warunkach pogodowych.
Jak działa bateria słoneczna w zegarku?
Zegarki solarne sposób działania
Niektóre modele posiadają funkcję oszczędzania energii. Czasomierz bez dłuższego dostępu do źródła światła przechodzi w stan uśpienia. Aby ponownie naładować baterię, wystarczy na kilka minut wystawić zegarek na działanie energii słonecznej lub sztucznego oświetlenia.

Jaki zegarek solarny wybrać?

W produkcji kwarcowych mechanizmów solarnych wiodącą rolę odgrywa marka Citizen. Zaawansowana technologia Eco-Drive zapewnia sprawne działanie modeli nawet w ciemności. Specjalnie zaprojektowany materiał przepuszcza promienie słoneczne bezpośrednio do ukrytych pod tarczą paneli, co zapewnia większą funkcjonalność czasomierza. Poręczność w połączeniu z oryginalnym designem czyni zegarki Citizen Eco-Drive zupełnie wyjątkowymi.

Zegarki zasilane energią słoneczną znajdziemy również w ofercie marki Seiko. W kolekcji Seiko Solar znajdują się czasomierze zarówno o klasycznym, jak i sportowym wzornictwie. W kolekcji dominuje klasyczne wzornictwo, ale pojawiają się też sportowe zegarki z chronografem. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów.

Jaki zegarek solarny wybrać?
Tissot T-Touch Expert-Solar
W technologii solarnej wypowiedziała się też marka Tissot, czego wyrazem są analogowo-cyfrowe zegarki z kolekcji T-Touch Expert-Solar. Cyfrowy wyświetlacz umożliwił wyposażenie tych modeli w szereg przydatnych wskaźników. Należą do nich termometr, barometr, kompas, wysokościomierz czy timer. Zegarki pokazują ponadto aktualny czas w dwóch strefach czasowych. Cechuje je niespotykany design. Mocne stalowe koperty o niestandardowych kształtach mocowane na gumowych paskach nadają zegarkom niepowtarzalnego charakteru.

Dlaczego warto wybrać zegarek solarny?

Zegarek solarny dedykowany jest osobom, które cenią sobie wygodę w atrakcyjnym wydaniu. Wbudowany w model mechanizm jest bezobsługowy i nie wymaga nakręcania. Wystarczy, że w ciągu dnia będziemy nosić zegarek na nadgarstku, a bateria samoistnie się naładuje. W przypadku braku światła, czasomierz skorzysta z wcześniej zgromadzonej energii.
Dlaczego warto wybrać zegarek solarny?
TISSOT T-TOUCH CONNECT SOLAR

Tissot T-Touch Connect Solar — inteligentny zegarek napędzany energią słoneczną

Kiedy inżynierowie Tissot wprowadzili na rynek pierwszy zegarek dotykowyTISSOT T-TOUCH, otworzył się nowy rozdział zegarmistrzostwa. Marka nadal go pisze, uzupełniając o kolejne nowatorskie technologie w myśl dewizy Innovators by Tradition (Innowacje przez tradycję). Tak oto hybrydowy następca zachowuje elegancki, klasyczny wygląd. Jest jednak wyposażony w czujniki słoneczne, które wychwytują i magazynują energię ze światła aż na 6 miesięcy nieustannego działania. Efekt? Nie musisz ładować baterii — wystarczy wystawić zegarek na słońce

Tak zaprojektowane zegarki Tissot T-Touch Connect Solar łączątradycyjny design z autorską technologią dotykowego ekranu i zaawansowaną funkcjonalnością. Jeśli połączysz je ze smartfonem, otrzymasz dostęp do funkcji typowych dla smartwatcha: licznika kroków i dystansu, powiadomień z telefonu i innych.
Szwajcarski zegarek solarny Tissot T-Touch Connect Solar łączy tradycyjny design z autorską technologią dotykowego ekranu i zaawansowaną funkcjonalnością. Możesz połączyć go ze smartfonem i korzystać z funkcji typowych dla smartwatcha, takich jak licznik kroków i dystansu, powiadomienia z telefonu i innych.
Zegarki Casio G Shock Solar

Pionierski duch innowacji w zegarkach solarnych Casio G-SHOCK Solar

Jednym z najbardziej popularnych i innowacyjnych producentów zegarków na rynku jest japońska marka Casio. Znana jest ona z tworzenia produktów łączących zaawansowane technologie z eleganckim i solidnym wykonaniem. Jednym z takich osiągnięć są zegarki Casio G-SHOCK Solar z mechanizmem solarnym, które prezentują przyszłość zegarmistrzostwa, podnosząc poprzeczkę w dziedzinie eko-innowacji.
Zegarki Casio z napędem solarnym są wyposażone w miniaturowe ogniwa fotowoltaiczne, które skutecznie absorbuje światło - zarówno naturalne, jak i sztuczne - i przekształcają je w energię do zasilenia zegarka. To sprawia, że zegarek nie wymaga regularnej wymiany baterii, co jest nie tylko wygodne, ale także przyjazne dla środowiska. Użytkownicy mogą cieszyć się nieprzerwanym działaniem zegarka bez obaw o wymianę baterii.
Zegarki solarne Casio G-SHOCK