TY ZAMAWIASZ Z DOMU, MY BEZPIECZNIE REALIZUJEMY TWOJE ZAMÓWIENIE. InPost 0zł.

Zegarki solarne

Kwarcowe mechanizmy solarne potocznie nazywane "solar" cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją bezobsługowość i bardzo dokładną pracę. Zegarek zasilany światłem jest przyjazny dla środowiska naturalnego, przez co stanowi idealną propozycję dla osób żyjących w nowoczesny, proekologiczny sposób. Zegarki solarne nie tylko wpisują się w najnowsze trendy, ale także wyznaczają nowy rozdział w historii zegarmistrzostwa.

czytaj więcej
Kategoria:
SORTUJ POKAŻ FILTRY

Jak działa bateria słoneczna w zegarku?

Sposób działania zegarków solarnych jest bardzo prosty, Rozmieszczone na tarczy mikropanele zbierają światło i zmieniają je na energię. Prąd zostaje zmagazynowany w kondesatorze, a następnie przekazany do mechanizmu czasomierza. Naładowana bateria zapewnia sprawne działanie zegarka nawet w trudnych warunkach pogodowych.
Niektóre modele posiadają funkcję oszczędzania energii. Czasomierz bez dłuższego dostępu do źródła światła przechodzi w stan uśpienia. Aby ponownie naładować baterię, wystarczy na kilka minut wystawić zegarek na działanie energii słonecznej lub sztucznego oświetlenia.
Jaki zegarek solarny wybrać?

W produkcji kwarcowych mechanizmów solarnych wiodącą rolę odgrywa marka Citizen. Zaawansowana technologia Eco-Drive zapewnia sprawne działanie modeli nawet w ciemności. Specjalnie zaprojektowany materiał przepuszcza promienie słoneczne bezpośrednio do ukrytych pod tarczą paneli, co zapewnia większą funkcjonalność czasomierza. Poręczność w połączeniu z oryginalnym designem czyni te zegarki zupełnie wyjątkowymi.Zegarki zasilane energią słoneczną znajdziemy również w ofercie marki Seiko. W kolekcji znajdują się czasomierze zarówno o klasycznym,  jak i sportowym wzornictwie. CW kolekcji dominuje klasyczne wzornictwo, ale pojawiają się też sportowe zegarki z chronografem. Wszystkie modele wykonane są z wysokiej jakości materiałów.
W technologii solarnej wypowiedziała się też marka Tissot, czego wyrazem są analogowo-cyfrowe zegarki z kolekcji T-Touch Expert-Solar. Cyfrowy wyświetlacz umożliwił wyposażenie tych modeli w szereg przydatnych wskaźników. Należą do nich termometr, barometr, kompas, wysokościomierz czy timer. Zegarki pokazują ponadto aktualny czas w dwóch strefach czasowych. Cechuje je niespotykany design. Mocne stalowe koperty o niestandardowych kształtach mocowane na gumowych paskach nadają zegarkom niepowtarzalnego charakteru.Dlaczego warto wybrać zegarek solarny?

Zegarek solarny dedykowany jest osobom, które cenią sobie wygodę w atrakcyjnym wydaniu. Wbudowany w model mechanizm jest bezobsługowy i nie wymaga nakręcania. Wystarczy, że w ciągu dnia będziemy nosić zegarek na nadgarstku, a bateria samoistnie się naładuje. W przypadku braku światła, czasomierz skorzysta z wcześniej zgromadzonej energii.