Zegarki japońskie od lat odznaczają się najwyższą jakością wykonania, niebanalnym designem i nieszablonowymi rozwiązaniami technologicznymi. Seiko i tym razem nie zawodzi, wprowadzając nowatorską linię Seiko Solar. Jak sama nazwa kolekcji wskazuje, są to zegarki solarne, w których standardowy akumulator został zastąpiony przez panele słoneczne. Mechanizm poboru energii słonecznej został specjalnie dostosowany do rozmiarów i specyfikacji działania zegarka, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się pełną sprawnością czasomierza. Miniaturowe panele słoneczne rozmieszczone na tarczy nie tylko nie rzucają się w oczy i nie zaburzają designu, ale i stanowią gwarancję wzorcowego działania mechanizmu. Japoński producent deklaruje nawet do pół roku sprawnego działania czasomierza bez dodatkowego doświetlania. 

Co więcej, Seiko Solar to modele, które sprostają dynamice dnia codziennego. Każdy z zegarków jest odporny na zachlapania podczas mycia rąk, a wiele z nich zostało dostosowanych nawet do pływania. W serii obecne są zarówno zegarki damskie, jak i zegarki męskie. Egzemplarze przeznaczone dla pań zostały oparte o ponadczasową elegancję. Stworzone na bazie minimalistycznych, białych tarcz z indeksami godzinowymi w postaci subtelnych słupków, doskonale uzupełniają stylowe kreacje. Z kolei niewielkie okienko datownika zamieszczone z prawej strony nie rzuca się w oczy, szybko i sprawnie przypominając aktualną datę. Utrzymane w złotej lub srebrnej kolorystyce bransolety odznaczają się wysoką uniwersalnością, dzięki czemu będą dobrze komponowały się z każdym strojem.


Modele Solar dla mężczyzn charakteryzują się dynamicznym, sportowym designem, który został uzyskany przez zastosowanie dodatkowych zegarów i podziałek. Bogate wzornictwo idzie w parze z funkcjonalnością, bowiem panowie mogą skorzystać z gadżetów takich jak: tachometr, podświetlenie tarczy, dokładny chronograf, a nawet synchronizowanie zegarka naręcznego ze światowym czasem atomowym. Masywne koperty wzbogacone o dodatkowe przyciski doskonale prezentują się na nadgarstku, przyciągając uwagę doskonałą kompozycją. Tworząc kolekcję Solar, nie zapomniano o mężczyznach ceniących minimalistyczną, klasyczną stylistykę. W serii pojawiły się także urzekające prostotą czasomierze. Czarne tarcze z godzinami oznaczonymi w postaci kreseczek, uzupełnione o srebrną bransoletę, są doskonałym rozwiązaniem dla osób stawiających na ponadczasowy design.

Zegarki Seiko to synonim elegancji i dobrego smaku. Znana i ceniona firma od lat wychodzi naprzeciw wymaganiom swoich konsumentów, a wprowadzone przez nią innowacje doskonale spisują się podczas codziennego użytkowania. To niezawodność mechanizmów stoi za ogromnym zaufaniem, jakim cieszy się japoński producent. Postaw na czasomierz korzystający z czystej energii odnawialnej i nie martw się o konieczność wymiany baterii !