Przezenty na Dzień Dziecka 2024
tel. 753 753 300

Zegarki Seiko 5 GMT

2wyniki
Zegarki Seiko 5 GMTZegarki japońskie Seiko to doskonały wybór dla osób poszukujących praktycznych i świetnie wykonanych wyrobów. Seiko 5 GMT przyda się wszystkim podróżnikom!
FILTRY0

Seiko 5 - trwałe zegarki od 1968 roku

Seiko 5 po raz pierwszy trafiło do sprzedaży w 1968 roku, a jego premiera była poprzedzona kilkuletnimi przygotowaniami i intensywnymi pracami zespołu inżynierów i zegarmistrzów. Plan firmy był taki, by każdy zegarek Seiko 5 charakteryzował się wysoką wodoszczelnością, odpornym na wstrząsy automatycznym mechanizmem, kalendarzem day-date prezentowanym w jednym okienku, koronką przesuniętą na godzinę czwartą oraz trwałymi kopertą i bransoletą.
Zegarek Seiko 5 Sports GMT Mikan Orange SKX Re-Interpretation
Zegarek Seiko 5 Sports GMT Black Grape SKX Re-Interpretation

Seiko GMT - przydatna komplikacja mechanizmu

Zegarki z komplikacją GMT to modele posiadające cztery wskazówki - trzy z nich są klasyczne i prezentują sekundy, minuty i godziny. Te ostatnie w trybie dwunastogodzinnym, co oznacza, że strzałka wykonuje dwa pełne obroty w ciągu doby. Czwarta - dodatkowa wskazówka - prezentuje godziny, jednak okrąża tarczę tylko raz na dobę, pracując w systemie 24 godzinnym. Tego typu zegarki powstały na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy rozpoczęła się “Era Odrzutowa” w lotnictwie cywilnym, a coraz więcej ludzi zaczęło przekraczać liczne strefy czasowe w ciągu kilku godzin. Zegarki GMT zostały stworzone w Szwajcarii, na zamówienie amerykańskich linii lotniczych. Dzięki temu, że wskazówki Seiko 5 GMT można regulować niezależnie, to zegarek pozwala obserwować jednocześnie czas w więcej niż jednym miejscu na Ziemi.

Seiko 4R34 - manufakturowy mechanizm z funkcją GMT

Sercem zegarków Seiko 5 GMT jest nowy kaliber, zbudowany w oparciu o sprawdzony i niezwykle popularny kaliber Seiko 4R35. To mechanizm niewymagający użycia baterii - automatyczny naciąg sprawia, że zawsze gdy zegarek jest noszony w mechanizmie zbierana jest energia. Pełny zapas kumulowany jest błyskawicznie dzięki funkcji Magic Lever - autorskiemu rozwiązaniu Seiko. Rezerwa chodu to około 41 godzin. Kaliber Seiko 4R34 centralnie prezentuje godziny, minuty, sekundy i drugi czas w formacie 24 godzinnym. Dodatkowo w okienku prezentowany jest numer aktualnego dnia miesiąca. Wskazówkę GMT można regulować niezależnie, odciągając koronkę do pierwszej pozycji. Mechanizmy serii 4R dowiodły swojej trwałości w najróżniejszych zegarkach japońskiej marki - stosowane są w modelach Seiko 5 Sports, Seiko Presage oraz Seiko Prospex.
Mechanizm 4R34 w zegarku Seiko GMT SSK005K1
Zegarek Seiko 5 Sports GMT wodoszczelny do 100 metrów

Seiko 5 Sport GMT - nowa odsłona Seiko SKX007

Koperta modeli Seiko 5 GMT Automatic ma, ceniony za ergonomię i doskonałą prezencję na nadgarstku, kształt słynnych zegarków Seiko SKX007. Ten kultowy Diver był dla tysięcy klientów sprawdzonym towarzyszem. Dziś jego koperta o średnicy 42 milimetrów i charakterystycznym dla japońskich zegarków profilem i koronką przesuniętą na godzinę 4 uznawana jest za wzór wygodnego zegarka sportowego. Modele 5 GMT mają niemal taką samą obudowę. Zachowano wszystkie kształty oraz obrotowy bezel. Tym co odróżnia nowy model jest wodoszczelność do 100 metrów, przeszklony dekiel, oraz obrotowy w obu kierunkach bezel z oznaczeniami 24 godzin. Zupełnie nowa jest też bransoletka, która jest olbrzymim skokiem jakościowym względem tej z SKX’a.
Dzięki temu Seiko 5 GMT świetnie sprawdzi się podczas całodziennego noszenia, nawet podczas przygód w innej strefie czasowej.

Seiko 5 Sport GMT - zegarek dla żądnych przygód

Zegarki z komplikacją GMT to od dekad modele chętnie wybierane przez podróżników i łowców przygód. Stało się tak ponieważ łączą możliwość obserwowania czasu w kilku miejscach świata jednocześnie, są wodoszczelne i trwałe. Jednak tego typu zegarki do tej pory były, w związku z wysoką ceną, dostępne dla wąskiego grona klientów. Nowe modele Seiko 5 GMT oferują to za co klienci od lat cenili zegarki z komplikacją GMT - są wodoszczelne, trwałe i niesamowicie wręcz praktyczne. Dzięki obrotowemu pierścieniowi ze skalą dobową, właściciel może obserwować jednocześnie, aż 3 czasy w różnych miejscach na Ziemi. Dodatkowo, dzięki doświadczeniu i ogromnemu zapleczu technicznemu japońskiej marki Seiko, są też oferowane w przystępnej cenie.
Zegarek Seiko 5 Sports GMT z pomarańczową tarczą