Kiedy przemierzasz nieznane, dobrze mieć niezawodnego kompana w zasięgu ręki. Wielofunkcyjne zegarki ProTrek przygotowane zostały specjalnie z myślą o wszystkich miłośnikach dalekich wypraw, aby zapewnić im stały i niezawodny dostęp do przydatnych funkcji. Męskie zegarki na wyprawę dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii zapewniają dostęp do rozwiązań, których próżno szukać w standardowych czasomierzach. Kombinacja innowacyjności, niezwykłej precyzji i designerskiego zacięcia, reprezentowane przez japońskie zegarki ProTrek otworzą przed Tobą całkowicie nowe horyzonty, zawsze kierując Cię na właściwą drogę.

Miłośnicy zegarmistrzostwa z pewnością znają markę Casio z tworzenia wielofunkcyjnych czasomierzy, ale outdoorowe zegarki ProTrek stanowią klasę samą w sobie. Niezwykłe dodatki takie jak kompas czy termometr w tej linii stanowią standard, a to oznacza, że ProTrek to profesjonalne zegarki na wyprawę. Tajnym elementem tych modeli jest technologia Triple Sensor zapewniająca dokładne wskazania przy bardzo niskim zużyciu energii. Zminiaturyzowane czujniki pozwalają na precyzyjnie analizować zmieniające się warunki zewnętrzne. Na podstawie ich wskazań, outdoorowe zegarki ProTrek dają dostęp aż do 4 niezwykłych funkcji, których przydatność jest tym większa im większa jest Twoja odległość od cywilizacji.

Co niezmiernie ważne męskie zegarki na wyprawę są naprawdę łatwe w obsłudze. Wieloletnie doświadczenie marki pozwoliło na stworzenie intuicyjnego systemu podającego cenne informacje za pomocą wyraźnie opisanego skrótem przycisku. Wysokościomierz korzysta z dokładności czujnika zmiany ciśnienia, na podstawie którego, możemy precyzyjnie określić naszą wysokość. Funkcja kalibracji pozwala nam ponadto na perfekcyjne dostrojenie urządzenia w lokalizacji, na której znamy dokładną wysokość oraz ciśnienie. Czujnik ciśnienia oznacza także kolejną funkcję - barometru. Zegarek z barometrem przyda się nie tylko kawoszom oraz meteoropatom. Zaawansowany zegarek ProTrek przeanalizuje nieustannie zmieniające się dane, aby na wykresie przedstawić Ci tendencję zmiany ciśnienia. Na tej podstawie możemy określić potencjalną zmianę pogody - poprawę w przypadku wykresu rosnącego i pogorszenie w przypadku wykresu opadającego.

Zegarek ProTrek

Trudno wyobrazić sobie prawdziwą wyprawę bez kompasu, dlatego ich obecność w kolekcji ProTrek jest po prostu oczywista - nie są to jednak zwyczajne zegarki z kompasem. Kompas w modelach ProTrek zapewni niespotykaną precyzję, dzięki trybowi wskazującemu biegun magnetyczny oraz tzw. północ właściwą. Rozwiązanie to będzie szczególnie istotne, kiedy poruszamy się przy użyciu mapy. ProTrek to także zegarki z termometrem, którego działania nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Niemniej jednak, japońskie zegarki ProTrek podnoszą i tak wysoką funkcjonalność tego dodatku, oferując możliwość przewidywania temperatury w kolejnej lokalizacji, na podstawie wskazań na bieżącej wysokości. Tego rodzaju rozwiązanie przyda się szczególnie miłośnikom górskich wypraw, znającym kaprysy wysokogórskiej pogody.