Zegarki G-Shock GA-700 przeznaczone są dla odważnych mężczyzn, którzy nie boją się najtrudniejszych wyzwań, a jednocześnie potrafią zadbać o swój styl. Kolekcja zegarków z linii GA-700 posiada wszystkie cechy kultowej już serii G-Shock japońskiej marki Casio. Tym co ją wyróżnia jest jednak odświeżony, nowoczesny design z funkcją diodowego podświetlania podpiętego pod charakterystyczny przycisk w dolnej części koperty. Pozwala ona odczytywać dane z cyfrowego wyświetlacza nawet po zmroku – wystarczy w tym celu wcisnąć wspomniany przycisk. Widoczne w ciemności są również wskazówki, dzięki pokryciu ich światłochłonną warstwą.

Zegarki japońskie Casio G-Shock GA-700 przyjmują masywny design, który wzbudza skojarzenia z męską siłą. Są to zegarki militarne zaprojektowane w minimalistycznym stylu, bez zbędnych dodatków czy przytłaczających elementów ozdobnych. Taki zegarek idealnie pasuje do każdego mężczyzny zmierzającego odważnie przed siebie, który nie zawraca z wybranej drogi nawet pomimo najtrudniejszych przeszkód. Zarówno koperta, jak i pasek w zegarku GA-700 powstały z trwałego tworzywa sztucznego.

Zegarki niezawodne w trakcie aktywności sportowej

Modele z serii GA-700 dzięki swoim właściwościom sprawdzają się doskonale nawet w przypadku uprawiania najbardziej ekstremalnych sportów. Jest to przede wszystkim zasługa unikalnego systemu antywstrząsowego G-Shock, opracowanego przez czołowych japońskich inżynierów. Można bez obaw zabrać ten japoński zegarek na górską wędrówkę, wyprawę rowerową czy na trasę biegową. Zegarki wstrząsoodporne G-Shock GA-700 są wyjątkowo odporne również dzięki zastosowaniu w nich szkiełka mineralnego, które cechuje się piątym stopniem twardości w skali Mohs’a. Wreszcie nie trzeba się obawiać upadku zegarka na twarde podłoże w czasie podejmowania aktywności fizycznej. Modele GA-700 wyjdą z takiej sytuacji bez szwanku. 

Warto zwrócić również uwagę na ponadprzeciętną wodoszczelność zegarków japońskich G-Shock GA-700, wynoszącą aż 200 metrów. Oznacza to, że można bez obaw nie tylko brać w nich prysznic, myć samochód czy używać w czasie ulewy, lecz nawet pływać lub nurkować. Nie sposób nie wspomnieć także o długiej żywotności baterii – aż do 5 lat.

Praktyczne funkcje obecne w zegarkach G-Shock GA-700

Każdy zegarek Casio G-Shock z serii GA-700 posiada szereg funkcji przydatnych nie tylko w trakcie uprawiania sportu, lecz także w życiu codziennym. Są to zegarki wielofunkcyjne, które zapewniają wszystko, czego można oczekiwać od modeli w tej kategorii cenowej. Istnieje możliwość korzystania z funkcji stopera, który można uaktywnić w wygodny sposób – wystarczy nacisnąć przycisk. Maksymalny czas pomiarów sięga 24 godzin, a ich dokładność kształtuje się na poziomie 1/100 sekundy. Zegarki z kolekcji GA-700 umożliwiają również odmierzanie czasu wspak, korzystając z funkcji 1-godzinnego timera. Zegarki japońskie  G-Shock GA-700 są także pomocne w codziennych sytuacjach. Dzięki funkcji 5 alarmów nie sposób zaspać do pracy czy zapomnieć o ważnych wydarzeniach lub zadaniach do wykonania. Zegarek GA-700 wskaże również zawsze aktualną datę – w formacie dziennym, tygodniowym i miesięcznym. Prezentowany czas będzie prawidłowy bez względu na strefę czasową, co zapewnia funkcja czasu światowego.